Šta je novo?

Problem sa e8400

Ivan985

Slavan
Učlanjen(a)
08.09.2009
Poruke
1,335
Poena
200
Jedan drug ima problem sa e8400 i ga-ep35-ds3. Komp je radio ok do pre par dana a onda temp procesora 100 stepeni celzijusa, chipset 90 i oba jezgra su na full opterecenju iako nista nije upaljeno samo desktop. Nikad nista nije overklokovao sve je stock, voltaza i hladjenje, kuciste cisti redovno kao i kuler za procesor. Jel imao neko slican problem.
 
Verovatno mu se nakacio neki virus, neka skenira komp sa nekim antivirusnim programom, ali moze najpre da u task manager-u u procesima da vidi koji proces odnosno program mu iskoriscava procesor na 100% i na taj nacin ustanovi da li je to virus.
 
Poslednja izmena:
1. Kojim programom meri temperature ?

2. Da nije u toku ciscenja mrdnuo kulere iz mesta ?

3. Obavezno utvrditi koji to proces opterecuje procesor 100%. Moguce je da je virus.
 
Uff 100 stepeni C
Pa nek prvo proveri ima li uopste cooler na procesoru!!!
 
Jeste neki proces mucio sistem. Sad jesnimio svez win7. Vise se procesor ne opterecuje al temp i dalje prilicno velika 80 stepeni dok posmatra u biosu. Ja sam ga pitao za hladnjak al on kaze da je sve ok. Moracu da odem da pogledam, prosto neverovatno da se e8400 na default toliko greje pa i da nema kuler!
 
Mozda je pobrljavila temp sonda u cpu-u pa lupa gluposti nije prvi put da cujem da se to desi na E8xxx seriji.Ako je kuler dobro namontiran onda probajte sa novijim biosom.
 
Poslednja izmena:
Jeste neki proces mucio sistem. Sad jesnimio svez win7. Vise se procesor ne opterecuje al temp i dalje prilicno velika 80 stepeni dok posmatra u biosu. Ja sam ga pitao za hladnjak al on kaze da je sve ok. Moracu da odem da pogledam, prosto neverovatno da se e8400 na default toliko greje pa i da nema kuler!

E8400 na idle sa stock kulerom i stock brzinom bi trebalo da radi na temperaturi izmedju 40 i 45 stepeni. Tu definitivno nesto mnogo ne stima. Pokusajte da stavite termalnu pastu, ili neko drugi ko ume da je stavi, jer ti stock kuleri obicno imaju kao izolaciju nesto sto podseca na zvaku:wall: mada i sa tom zvakom ne bi smelo da se tolilo greje.
 
E8400 na idle sa stock kulerom i stock brzinom bi trebalo da radi na temperaturi izmedju 40 i 45 stepeni. Tu definitivno nesto mnogo ne stima. Pokusajte da stavite termalnu pastu, ili neko drugi ko ume da je stavi, jer ti stock kuleri obicno imaju kao izolaciju nesto sto podseca na zvaku:wall: mada i sa tom zvakom ne bi smelo da se tolilo greje.

Nisam bio kod njega a i nemogu da odem pre subote. Ma i bez paste temperature moraju da budu manje. Neverujem da su sonde pobrljavile jer sam kaze da je na dodir veoma topao. Videcu da ponesem pastu i moju vendettu. Ako i onda temperature budu visoke nesto definitivno nije ok.
 
Nisi napisao da je u biosu gledao, ili ja nsto ne vidim. Moguce da je sonda pobrljavila, ili mu je mozda spala jedna zabica na kuleru, pa mu se podize temperatura. Neka proveri kuler na cpu, mada cim pokazuje da je i za cipset velika temp. onda je do sonde. Neka stavi prste na cipset hladnjak i nek vidi koliko je to zaista toplo. Ako je 90c onda bi trebalo da je bas, bas vrelo!
 
Neshto ti lazira temperaturu,kad bi preshao 74,zastita bi delovala i pc bi se resetovao,teshko da bi mogao da dodje do 90 a o 100 da ne govorim
 
Neshto ti lazira temperaturu,kad bi preshao 74,zastita bi delovala i pc bi se resetovao,teshko da bi mogao da dodje do 90 a o 100 da ne govorim

Danas mu se komp restartovao 6 puta (BSOD). Tako da i ako laze temp, ne laze puno. Moracu da odem sam da vidim posto decka ne zanima nista vise nego da mu komp radi. Javicu u cemu je bio problem
 
Ili je u pitanju neka stetocina ili mu je spala jedna zabica sa kulera,pa usled loseg prianjanja kulera na cpu ima tako suludu temperaturu.
 
Problem resen za 3 min. Losa pasta plus lose stavljen kuler. Hvala na postovima
 
Nazad
Vrh Dno