Šta je novo?

problem sa dve iste kingston memorije ?

drasko44

Slavan
Učlanjen(a)
18.01.2005
Poruke
7
Poena
301
Pocastio sam se prekljuce sa novom plocom MSI NEO2-PFISR, er mi je predhodna (ASUS P4P800-X) otisla u vecna lovista (mala preporuka - ne koristite kombinaciju ASUS ploca i USB prikljucka na kucistu).Kako sam imao 512 MB memorije Kingston DDR400 (KVR400X64C3A/512) pocastim se sa jos jednim istim modulom i tu pocinju moji problemi. Prvo sam postavio da rade u dual channel modu, ali nisam uspeo ni do biosa da dosegnem. Zatim sam ih postavio da rade u single channel modu. Memory test uspesno prodje, mogu da udjem u bios ali nema sanse da podignem windows ili da butujem windows sa cd-a. Svaki put ista prica krene sa podizanjem i onda se jednostavno zamrzne. Jedina razlika izmedju ova dva modula je da je jedan ASSY IN TAIWAN, a drugi ASSY IN CHINA.
Probao sam i jednu i drugu memoriju zasebno i bez problema se podigne windows.
Ocajan sam. Kod prodavca nema sanse da ovu stariju Taiwan-sku zamenim za jos jednu kinesku.
Jel imao neko ovakav problem ?
 
Idi brzo i kupi jos jednu tamo gde si kupio i prethodnu i pritom proveri da li su bas identicne jer se desava da od uvoznika stignu 2 kutije sa istom memorijom ali razlicitih serija. Pritom se ogradi da ces je vratiti ukoliko kombinacija ne radi. Ovu staru prodaj. I sta mislis cemu sluze dual channel kitovi ?
 
Poslednja izmena:
I sta mislis cemu sluze dual channel kitovi ?
Bez obzira nebi trebalo da bude ovakvih problema cak i kada se upare memorijski moduli razlicitih proizvodjaca.
drasko44 probaj da flash-ujes BIOS nekom novijom verzijom, probaj neku drugu memoriju (pozajmi od nekoga), probaj svoju memoriju na drugoj masini...Ovako ces najverovatnije ustanoviti u cemu je problem. Ako tvoja memorija na drugom racunaru radi normalno onda je verovatno ploca otisla u vecna lovista i trebalo bi da je nosis na garanciju.
 
hvala na savetima
memorije su ispravne jer obe rade normalno kada se zasebno ubace u slot, ali ako se ubace zajedno u bilo koju kombinaciju slotova sistem ili nece da se podigne ili se zamrzne na startovanju windowsa.
ok pomirio sam se sa cinjenicom da nece da rade u dual modu, ali zasto ni u single channel nece zajedno.
vidim da cu izgleda morati da prodam tajvanca i da dokupim drugog kineza.
 
Ma, to sa tim memorijama je odvratno. Niko od prodavaca ne umije lijepo da objasni kada prodaju te memorije. Samo da ih uvale. Niko da te posavjetuje.
 
je su cipovi na memorijama isti?

doduse i ja sam skoro imao problem sa dve kvr memorije obe sam micron cipovima i cak su im i seriski bili veoma blizu ali nisu uparene htele da rade na msi k8n neo2, zamenio sam ih za iste takve dve takodje micron iz iste ture i rade bez problema
 
ah memorije!!!! ja sam imao isti problem (kingstoni 512/400) na dfi ultra d, samo sto noviji modul uopste nije hteo da radi na toj ploci, kada sam ga zamenio rade u dualu samo ako je stari u slotu 1, a novi u slotu 3, obrnuto se tuchu!
 
Vrh Dno