Šta je novo?

problem sa dos igricom

djoni

Slavan
Učlanjen(a)
11.02.2005
Poruke
404
Poena
319
Problem je verovatno tupav, ali meni neresiv : imam prastaru dos igricu yamb, i naravno, posto sam majstor tog zanata napravio sam ludacki rezultat....E sad ja bih hteo time da se hvalim okolo ali nema sanse da se ta strana na kojoj je tabela sa najboljom partijom sacuva ....dakle , ona postoji u igrici, mogu da je otvorim ali nikako ne mogu da je prebacim u neki program, ne pomaze ni print screen ....ni nista drugo, posto moram da izadjem iz igrice na esc da bih otisao u neki drugi program . Igrica se igra tasterima , mis uopste ne funkcionise u njoj, i pokrece se u dos-u. Ima li neko neku ideju? Stavio bih je u att ali je .exe file
Dakle zanima me kako da obavim taj neki screen capture i da iskopiram ceo sadrzaj ekrana u momentu kada na njemu imam onu najbolju partiju...a sve to iz dos-a
Hvala na strpljenju
 
djoni je napisao(la):
Dakle zanima me kako da obavim taj neki screen capture i da iskopiram ceo sadrzaj ekrana u momentu kada na njemu imam onu najbolju partiju...a sve to iz dos-a

Za ovo iz dos-a nemam resenje. Ono sto mozda moze da ti pomogne je programcic dosbox. Ovo ti je tacno ime fajla "Dosbox0.60-win32-installer" pa ces ga lako naci u google-u. Ideja je da igru startujes iz wina pomocu ovog programa i da je onda hvatas sa printscreen (npr. startujes je u prozoru, a ne full screen, otvoris to sto ti treba, printscreen na tastaturi, odes u paint i ctrl+V i eto slicice koja ti treba).

Nadam se da sam pomogao...

Pozdrav
 
Da li zaista misliš da je to pitanje za sobu FAQ?

Premešteno!
 
Hvala Tomo, probacu......btw, na koji nacin da nateram tu igricu da mi se otvara u prozorcetu a ne full screen ?
 
Poslednja izmena:
Kad je startujes u DOSboxu kliknes jednostavno alt+enter i igra je u win modu ;)
 
Toma37 je napisao(la):
Za ovo iz dos-a nemam resenje. Ono sto mozda moze da ti pomogne je programcic dosbox. Ovo ti je tacno ime fajla "Dosbox0.60-win32-installer" pa ces ga lako naci u google-u.
Au al ti je matora ta verzija, u medjuvremenu se pojavilo nekoliko novih, ubacena podrska za protected mode igre i jos gomila bugfixeva i optimizacija...
 
Voodoo_NBGD je napisao(la):
Au al ti je matora ta verzija, u medjuvremenu se pojavilo nekoliko novih, ubacena podrska za protected mode igre i jos gomila bugfixeva i optimizacija...

Da, ovo je verzija od pre 7-8 meseci... Sad sam pogledao u google-u.. Najnovije sto sam nasao je verzija 0.63. Ima li novije?
 
Darko je napisao(la):
Kad je startujes u DOSboxu kliknes jednostavno alt+enter i igra je u win modu ;)
problem je samo....KAKO da je startujem u dos boxu...skinuo sam najnoviju verziju ali NEMAM BLAGE VEZE sta treba da radim ...igrica je na desktopu inace....pomagajte !
 
Pa to radis iz DosBox-a. Otvori dosbox settings pa gledaj malo tamo.. Snaci ces se. Ima, koliko se ja secam, neko mountovanje foldera, tj. ti mu ukucas putanju foldera u kom ti je igrica i kada startuje dosbox on napravi neku imaginarnu particiju kod koje je taj ukucan folder root (c). Onda klasicno startujes igricu kao kad si u dosu. Neka neko kom je to svezije malo detaljnije opise...
 
Uzmi fotoaparat i slikaj ekran kada ti izbaci stranicu sa rezultatima :p
 
Nazad
Vrh Dno