Šta je novo?

Problem sa dodeljenom dinamickom IP adresom

Beca272

Cenjen
Učlanjen(a)
24.06.2009
Poruke
144
Poena
170
Imam telekomov ADSL 1024/128 i ruter HG 520s. Od pre par dana imam problem sa dodeljenom dinamickom IP adresom koja pocinje 109.93.xxx.xxx.
Naime povremeno koristim jdownloader i skriptu za rekonekt ali kad god dobijem IP koja pocinje sa 109.93. ADSL ne radi, pa moram ponovo da rucno iskljucim i ukljucim ruter dok ne dobijem neku drugu IP i ADSL proradi. Ovo se desava i kada ne koristim jdownloader . Jednostavo kada ukljucim racunar i ruter i ako zapadne ova IP , ADSL ne radi.
Napominjem da samo sa ovom IP nece, ali kao za inat od 5 puta, 4 puta dodeli mi se bas ova IP. Da li jos neko ima slicnih problema i zna resenje.
Molim za pomoc, pozdrav i hvala unapred
 
Nista.Kao da je internet u prekidu. Na ikonici na mreznoj karti stoji zuti trougao sa znakom uzvika, iako na ruteru normalno sijaju sve lampice. Ovo napominjem jer se jednom desilo da ADSL nije radio zbog telekoma, ali tada nije sijala lampica ispod koje pise internet. Imam desktop racunar na kome su Win 7 i Win XP, kao i laptop sa WIN 7 . Ni na jednom operativnom sistemu nemam pristup adsl-u sa ovom IP adresom. Obarao sam sisteme i na desktopu i na laptopu, ali isto. Ruteru normalno pristupam i kad adsl radi i kada ne radi preko http://192.168.1.1/ i
username: admin
pass: ztonpk

Evo jedne od aresa sa kojima ADSL ne radi.
 

Prilozi

  • IP adresa na kojoj ne radi internet.jpg
    IP adresa na kojoj ne radi internet.jpg
    81.2 KB · Pregleda: 94
Poslednja izmena:
Pa mogao bi da uradis ipconfig /all (i kada net radi i kada ne radi, pa da uporedimo).
Kada net ne radi, pokusaj sa ping www.yahoo.com i tracert www.yahoo.com i postuj rezultate.

Evo rezultata. Da napomenem samo, ako je uopste bitno za ovaj problem, da kucna mreza izmedju desktopa i laptopa radi odlicno bez obzira da li net radi ili ne.
 

Prilozi

  • DESKTOP internet radi.jpg
    DESKTOP internet radi.jpg
    147.4 KB · Pregleda: 86
  • ping i tracert kada net ne radi.jpg
    ping i tracert kada net ne radi.jpg
    52.6 KB · Pregleda: 67
  • DESKTOP internet ne radi.jpg
    DESKTOP internet ne radi.jpg
    105.6 KB · Pregleda: 62
  • LAPTOP Internet ne radi.jpg
    LAPTOP Internet ne radi.jpg
    80.3 KB · Pregleda: 52
  • LAPTOP Internet radi.jpg
    LAPTOP Internet radi.jpg
    84.2 KB · Pregleda: 62
Na prvi pogled mi se chini kao problem sa ipv6 protokolom u Visti (pretpostavljam da imas Vistu, jer je ipv6 ukljucen).
Pokusaj da rucno odredis sledece dns servere: 8.8.8.8 i 8.8.4.4
A zatim iskljuci ipv6 na sledeci nachin:
Add the following registry value (DWORD type) set to 0xFFFFFFFF:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip6\Parameters\DisabledComponents

This method disables IPv6 on all your LAN interfaces, connections, and tunnel interfaces but does not disable the IPv6 loopback interface. You must restart the computer for this registry value to take effect.

Nakon restarta vidi da li problem jos postoji. Ako ne postoji, vrati na telekomov DNS (ili odaberi da ga automatski telekom dodeljuje).
 
Poslednja izmena:
Na prvi pogled mi se chini kao problem sa ipv6 protokolom u Visti (pretpostavljam da imas Vistu, jer je ipv6 ukljucen).
Pokusaj da rucno odredis sledece dns servere: 8.8.8.8 i 8.8.4.4
A zatim iskljuci ipv6 na sledeci nachin:


Nakon restarta vidi da li problem jos postoji. Ako ne postoji, vrati na telekomov DNS (ili odaberi da ga automatski telekom dodeljuje).

Koristim Win 7, pa da li je potrebno da iskljucujem ipv6 ?
 
Da. Probaj to da uradis, jer chini mi se da je u tome problem. Eventualno mozes probati prvo da samo koristis 8.8.8.8 i 8.8.4.4 bez diranja ipv6, ali to nije potpuno resenje jer ti zelis da imas mogucnost koriscenja telekomovog dns-a. Zato bih ja probao da isklucim ipv6 i da vidim sta se desava.

Evo link za Win 7:
http://www.home-network-help.com/disable-ipv6.html

edit: sad videh da je ovo opet za Vistu :)

Evo za Windows 7 ... u principu je isto :)

http://www.addictivetips.com/windows-tips/how-to-disable-ipv6-in-windows-7/

Samo sto ta vrednost bi trebalo da bude 0xffffffff kako bi iskljucio sve osim loopback-a.
 
Poslednja izmena:
Da. Probaj to da uradis, jer chini mi se da je u tome problem. Eventualno mozes probati prvo da samo koristis 8.8.8.8 i 8.8.4.4 bez diranja ipv6, ali to nije potpuno resenje jer ti zelis da imas mogucnost koriscenja telekomovog dns-a. Zato bih ja probao da isklucim ipv6 i da vidim sta se desava.

Evo link za Win 7:
http://www.home-network-help.com/disable-ipv6.html

edit: sad videh da je ovo opet za Vistu :)

Evo za Windows 7 ... u principu je isto :)

http://www.addictivetips.com/windows-tips/how-to-disable-ipv6-in-windows-7/

Samo sto ta vrednost bi trebalo da bude 0xffffffff kako bi iskljucio sve osim loopback-a.

Evo uradio sam , ali kada dobijem IP tipa kao na slici tri ( po redosledu postavljanja ) opet isto... Na desktopu imam i Win 7 i Win XP i isto se ponasa na XP-u kao i na Win 7 , iako on nema ipv6 ...
 

Prilozi

  • Google dns.jpg
    Google dns.jpg
    99.2 KB · Pregleda: 50
  • regedit.jpg
    regedit.jpg
    84.5 KB · Pregleda: 53
  • IP 109.93.jpg
    IP 109.93.jpg
    105.9 KB · Pregleda: 55
Uradio sam i ovo dok nisam imao net
 

Prilozi

  • PING.jpg
    PING.jpg
    69.8 KB · Pregleda: 67
A je l' ti radi pri tim podesavanjima kada dobijes neku drugu ip adresu? (neku od onih koje su radile i ranije?).
 
Da, evo internet radi a jos uvek su ta podesavanja.Trenutna IP adresa je tipa 93.86.xxx.xxx
 
Chudno stvarno. Znachi probao si na dva razlicita OS-a (xp i win 7), na dva razlicita racunara (desktop i laptop) i uvek imas isti problem?
Nemam pojma stvarno sta bi moglo da bude :)
 
Pisao sam na temi "telekom adsl" da imam problem sa zabadanjem neta ali posto sad vidim ovu temu moram da prijavim da sam juce dok sam pokusavao da ga povratim primetio da mi je isto ip adresa bila 10x.xx....
sad, da li je slucajnost ili ne stvarno ne znam ali meni se ovako nesto cesto desava i iako nisam nikad obracao paznju na ip adresu u momentu umiranja interneta juce sam bas video da je bila stotka
 
Zomg, obrati paznju pa ako se desi ponovo bas me zanima da li je tipa 103.93. ( kod mene uvek ova dva broja na prva dva mesta ) , pa javi.
 
Poslednja izmena:
a zasto ti je maska 255.255.255.255? poslednji oktet nikada ne moze da bude preko 252.
 
Ne znam. Pored restarta, uradio sam i dva reseta na fabricka podesavanja, tako da kako je , tako je. Isto to pise i sa nekom trenutnom IP adresom sa kojom net radi. Evo slike.
 

Prilozi

  • ip radi.JPG
    ip radi.JPG
    61.6 KB · Pregleda: 48
Da dodam, kada net radi ping i prema toj IP adresi koju dobijem i prema dns prolazi bez problema, ali kada dobijem onu famoznu 109.93.xxx.xxx prema njoj prolazi, ali prema dns ne. Mislim da sam postavio sliku vec, ali nije velika,pa da se ponovim....

Stavio sam i dns 8.8.8.8 i 8.8.4.4. i opet isto
 

Prilozi

  • PING.jpg
    PING.jpg
    78.6 KB · Pregleda: 50
Poslednja izmena:
Dns nema nikakve veze ako pingujes ip adresu. On igra ulogu tek kada adresu ukucas pomocu imena (a ne ip-a). Na jednoj od prvih slika koju si okacio je pisalo "couldnt resolve hostname" sto automatski znaci da je problem u dns-u ili da uopste nemas pristup dns-u u tom trenutku.
Ajde probaj da kada ti ne radi net pristupis nekom internet sajtu preko ip adrese.
Npr probaj da odes na google preko ovog linka: http://74.125.39.99/

Takodje nema potrebe da pingujes svoju ip adresu...logicno je da mozes sam sebe da pingujes :) Probaj da pingujes default gateway kada ti net ne radi. To ce nam vise koristiti nego da pingujes svoj ruter :)
Sorry, tek sad skapirah da si pingovao gateway..ucinilo mi se da pingujes svoj ip.
 
Poslednja izmena:
Upravo sam zatekao komp sa mrtvim netom. Ip adresa koja je stajala je 109.93.226.27
restartovao sam modem i sada radi ali sada je adresa 93.86.x.xxx
 
Dns nema nikakve veze ako pingujes ip adresu. On igra ulogu tek kada adresu ukucas pomocu imena (a ne ip-a). Na jednoj od prvih slika koju si okacio je pisalo "couldnt resolve hostname" sto automatski znaci da je problem u dns-u ili da uopste nemas pristup dns-u u tom trenutku.
Ajde probaj da kada ti ne radi net pristupis nekom internet sajtu preko ip adrese.
Npr probaj da odes na google preko ovog linka: http://74.125.39.99/

Takodje nema potrebe da pingujes svoju ip adresu...logicno je da mozes sam sebe da pingujes :) Probaj da pingujes default gateway kada ti net ne radi. To ce nam vise koristiti nego da pingujes svoj ruter :)
Sorry, tek sad skapirah da si pingovao gateway..ucinilo mi se da pingujes svoj ip.

Kao prvo hvala ti sto pokusavas da nam pomognes, posto ocito nisam jedini, kao drugo sto sam poceo da pingujem i samog sebe, sa svim ovim nisam bas na ti, a predlog sam dobio ovde,

http://forum.burek.com/problem-sa-d...ip-adresom-t482822.msg7997872.html#msg7997872
http://forum.burek.com/problem-sa-d...ip-adresom-t482822.msg7998146.html#msg7998146

e sad, hvala i njemu na trudu da pomogne, od mene zna sigurno vise ....cim mi pobrljavi ponovo, uradicu sta si trazio pa kacim.

Zomg, sta da ti kazem ...dobrodosao u klub ...:S:
 
Poslednja izmena:
Ne, ne, dobro si pingovao. Kao sto sam se ispravio malopre, meni se ucinilo da pingujes sam sebe, ali pingovao si gateway.
Znaci sada ti ostaje samo da probas da odes na onu adresu sto sam ostavio (google) kada ne bude radio net. Ako ti se otvori stranica, onda je ocigledno da je problem samo do dns-a (odnosno do toga da iz nekog razloga odbija tvoje zahteve). Interesantno bi bilo to da ti otvori google, jer bi to onda znacilo da te odbijaju i telekom i google dns server :)
 
.... Interesantno bi bilo to da ti otvori google, jer bi to onda znacilo da te odbijaju i telekom i google dns server :)

Je*ote, k'o da sam Bin Laden :d !?!

Probacu, a probaj i ti zomg .... ali ako je tako Nothingman , mozes li bar da pretpostavis razlog tj, ako je dns sto bas odredjenu IP adresu 109.93.xxx.xxx a ne i ostale i , ocito, ne samo kod mene ?
 
Poslednja izmena:
Ni meni net ne radi kada dobijem IP adresu iz ovog opsega. Ovo sam primetio jos pre 2-3 dana. Skoro je telekom poceo da ih koristi, verovatno nisu sve podesili kako treba.
 
Posto sam tek sada video poruku, nisam ranije postavio odgovor. Ugasio sam modem i nije hteo samo jednom da se uloguje(probao 3
puta - ko da je znao da hocu to da vidim, jer poslednjih dana treba i po nekih 5 i vise puta da ga palim i gasim da bih dobio vezu) - bila je adresa iz 109.93...... opsega kad nije hteo. Kad je radilo sve, oba puta su bile adrese sa 9-kom

Pogledacu i sutra kad budem palio modem, da vidim da li je uvek adresa iz tog opsega kad nece da radi net
 
Poslednja izmena:
Je*ote, k'o da sam Bin Laden :d !?!

ali ako je tako Nothingman , mozes li bar da pretpostavis razlog tj, ako je dns sto bas odredjenu IP adresu 109.93.xxx.xxx a ne i ostale i , ocito, ne samo kod mene ?

Da je problem samo sa telekomovim dns-om, onda bih i imao neku teoriju da im je server podesen tako da prima zahteve samo sa odredjenog ip opsega, a da ostale odbija (recimo da bi sprecili da sa drugih provajdera opterecuju njihov dns).
Ali obzirom da se isto desava i kad uneses google public dns, e tu vec stvari postaju misteriozne :d Ali polako, da prvo vidimo da li mozes otici na onaj link kad ti net ne radi.

Sa druge strane, ako ne uspes da odes na tu google stranicu, onda je verovatno u pitanju to da telekom nije dobro podesio rutere, pa ti u stvari uspevas da posaljes informaciju u jednom smeru, ali ona ne moze da nadje put do tebe nazad (pa iz tog razloga ping ne radi, jer se desava samo ping a izostaje pong).
 
Poslednja izmena:
Ocigledno je problem do Telekoma. Posle onog jednog puta kad sam proverio desilo mi se jos 2-3 puta da nece da radi kad palim modem(kad se sabere 7 puta sam restartovao modem zbog toga) i svaki put je bila adresa iz tog 109.93........ opsega kad nije hteo da radi

Postavio sam poruku na es forumu, posto je tamo stalno jedan lik koji radi u Telekomovom korisnickom servisu, tako da ce se valjda uskoro baciti na resavanje ovog problema.
 
Poslednja izmena:
Ma u to da lelekom nesto brlja nisam ni sumnjao, nego hteo sam da proverim i sebe jer me je zbunjivalo to sto pored mene zive i burazer i komsija ( sto je i logicno, zar ne :D) i isti dan smo uzeli ADSL kod lelekom-a, iste pakete, rutere..Ista nam je udaljenost od centrale ( oko 2.5 km ),brojevi telefona nam se razlikuju za po jedan , isti kvalitet parica ...ALI oni ( za sada ) nemaju problema....
Kada smo vec kod es foruma, zbunjivalo me je i to sto kod nekih ipak net radi sa ovom IP.. evo pogledajte na primer u ovoj temi koje IP adrese imaju clanovi Vladokv, Slobodan Milivojevic ....

http://www.elitesecurity.org/t290136-2#2487050
 
Nazad
Vrh Dno