Šta je novo?

problem sa dell studio 1535

tomazino

Slavan
Učlanjen(a)
30.07.2004
Poruke
826
Poena
319
Uzeo sam pomenuti laptop, i imam problem sa blokiranjem doticnog. Cim izbacim cd/dvd blokira se. Ne reaguju ni kursor ni tastatura. Sad ne znam da li je nesto sto moze da se resi ili da vracam laptop u radnju?
 
koji os koristis?
 
vista, ne znam ni da li moze xp na studio 1535!
 
Ma moze XP bez problema na 1535, zamolicu kolegu krajcaru da ostavi link ka drajverima.
Probaj svakako sa XP-om posto se desavaju cudne stvari sa piratskom Vistom na tom notebook-u. A ako ni XP ne pomogne u tvom slucaju, pravac radnja.

Evo linka ka drajverima:

http://rapidshare.com/users/C29DL9
 
Poslednja izmena:
Update BIOS-a?

Cini mi se da je poslednja verzija A05. Pokusaj, mozda pomogne :wave:
 
Kad smo već kod tog linka, jel zna neko neki sajt gde ima na jednom mestu linkovi sa driver-ima i za ostale laptopove? Bilo bi lepo kada bi bilo sve na jednom mestu :) Mislim na laptopove na kojima forsiraju vistu :) Uglavnom sredim takvu situaciju ali treba dosta vremena...
 
Posto radim sa Dell brandom mogu samo da ti kazem da radi XP na studio seriji samo ti trebaju drajveri za njega. Najlakse je da skines sa dellovog sajta jer 1535 ima hardware kao 1521, 1520 i jos poneki. Znaci odes na sajt, kliknes na drajver za vistu (na ime ne na download link) i pogledas u compatibility sta pise. Imas modele na kojima je isto parce hardwera pa posle odes na njihove download stranice i skines drajver za XP. Ja imam drajvere za XP pa ako se ne snadjes mozemo se dogovoriti da ti negde upujem samo sto ce trebati 100 godina za to preko mrtvog ADSL-a.

poz


EDIT: Samo za instalaciju XP-a moras da ugasis AHCI u biosu ili da preko nlite-a ubacis drajver za AHCI.
 
Poslednja izmena:
Da li su drajveri za Studio 1535 GFX isti kao i za obichan 1535? Mislim na drajvere za XP?
Ako neko ima direktan link ka svim drajverima bilo bi lepo da se to nadje ovde, potrebno mi je. Hvala unapred.
 
Radi dobro XP na njemu,ja sam probao.Samo navali.:)
 
Radi dobro XP na njemu,ja sam probao.Samo navali.:)

Ne znam da li si ovo meni odgovorio, ali chini mi se da samo samo pitao za drajvere da li su isti, a ne da li radi XP na njemu, to sam vec znao...

Isto me tako AHCI zanima, zashto moram da ga iskljuchim u BIOSu, ako je mad_max vec to spominjao??? Odnosi li se to na GFX seriju, ili su u principu to iste stvari kao i kod 1535 obichnog modela?
 
Pazi, s obzirom da na Dell sajtu nema drajvera posebno za tu "GFX" seriju (koja btw ne vidim da se spominje nigde osim u nekim domacim cenovnicima), najverovatnije je da su isti driveri... AHCI ne morash iskljuciti ako instalirash XP, ali ce ti trebati USB floppy drajv i disketa sa driverima za AHCI kontroler (poshto XP instalacija cita drivere samo i iskljucivo sa diskete).
 
Poslednja izmena:
chek, znachi li to da instalacija nece proci bez uchitavanja AHCI drajvera?
moze li se to naknadno instalirati?
(nishta, sad cu da guglam xp drajvere pa shta pronadjem)

EDIT: Ustvari, AHCI je kontroler za SATA disk, a ja imam instalaciju XP sa svim update-ovima do Februara 2009 ukljucujuci i SATA drajvere za sve najnovije laptop/desktop konfiguracije, tako da mislim da sa time ne bih trebao da imam problema. Muchi me samo shto nigde ne mogu da nadjem 100% pouzdane XP drajvere, uvek neshto fali ili se ljudi zale na odredjene koje su instalirali.
Ako bilo ko ima pouzdane drajvere za sve komponente 1535 bio bih mu vrlo zahvalan da postavi link shto pre.
 
Poslednja izmena:
Uzmi običnu instalaciju XP-a sa SP3 i integriši MassStorage drivere sa sajta
http://driverpacks.net/DriverPacks/DriverPack.php?pag=m

Integraciju uradi pomoću programa nLite. Bilo je reči o tome. Najsigurnije rešenje ti je to plus možeš da iskoristiš ako ti zatreba i za neki drugi desktop/laptop.

Nisam probao ali sam malo proguglao i našao link za ostale drivere - probaj!
http://www.getpcmemory.com/drivers/download-dell-studio-1535-windows-xp-drivers/

Ako ne upali onda traži sam šta ti je ostalo pa ćeš bar da znaš za sledeći format šta ti je činiti ;)
 
Poslednja izmena:
Za Driverpack znam, ali ne bih da cheprkam opet po instalaciji jer je u nju vec ubacheno sijaset stvari, pa cu se uzdati na drajvere koje sam skinuo sa getpcmemory... Nashao sam ja njih i ranije, ali tamo ljudi svashta pishu, pa niko normalan ne moze da bude siguran shta funkcionishe a shta ne... Probacu pa cemo videti, u suprotnom ako ne funkcionishe drugarica ce imati osakacen laptop... hehe :)
 
Ne znam da li si ovo meni odgovorio, ali chini mi se da samo samo pitao za drajvere da li su isti, a ne da li radi XP na njemu, to sam vec znao...

Isto me tako AHCI zanima, zashto moram da ga iskljuchim u BIOSu, ako je mad_max vec to spominjao??? Odnosi li se to na GFX seriju, ili su u principu to iste stvari kao i kod 1535 obichnog modela?

E pa sad,ako sam napisao da Xp radi,to valjda znaci da i drajveri postoje i da su ok.Ja jos nisam cuo da neki XP radi kako treba bez drajvera.:)
 
Meni je trebalo tri dana da instaliram Xp na njemu... i jos uvek nisam zavrsio!:type:
Zeza me ovaj fingerprint reader... obrnuo sam pet puta google i nisam nasao nista pametno, tako da ako neko ima neki link... neka pusti, bio bih mu jako zahvalan:Klanjanje
 
Jel imas problema sa driverima ili sa softwareom koji ce da koristi fingerprint reader? Driveri mogu da se nadju, ali software za XP ne moze (postoje fingerprint manageri koji rade pod XPom, ali ni jedan nece prepoznati hardware). Okani se corava posla i sacekaj finalnu verziju Win7 koji vec u beti radi dobro na tom racunaru i ima dobru podrsku za biometriju.
 
E dali neko mozhe da ovde okachi pravi driver ili drivere koji su mi potrbni za normalan rad WIFI-a na 1535?
 
Jel imas problema sa driverima ili sa softwareom koji ce da koristi fingerprint reader? Driveri mogu da se nadju, ali software za XP ne moze (postoje fingerprint manageri koji rade pod XPom, ali ni jedan nece prepoznati hardware).

Kod mene fingerrprint scanner radi u XPu. Koristim ga za logovanje na sistem.
WiFi, takodje, radi bez problema.
Jedino nisam uspeo na namestim daljinski... mozda treba da se promeni baterija.
 
Kod mene fingerrprint scanner radi u XPu. Koristim ga za logovanje na sistem.
WiFi, takodje, radi bez problema.
Jedino nisam uspeo na namestim daljinski... mozda treba da se promeni baterija.

Pa dobro Dule sta si se stiso;) baci taj link za fingerprint reader. Ja sam mu instalirao drajver za vistu sa njegovog CD-a i neki softver Digital Pesona... bla, bla, i oni medjusobno komuniciraju ali mi se ne pojavljuje prilikom logovanja na sistem. A kad instaliram Lenovo softver pojavim mi se prilikom logovanja ali ne mogu da se ulogujem zato sto ne moze da uspostavi komunikaciju sa senzorom tj. ne radi:crash:
 
Pa dobro Dule sta si se stiso;) baci taj link za fingerprint reader. Ja sam mu instalirao drajver za vistu sa njegovog CD-a i neki softver Digital Pesona... bla, bla, i oni medjusobno komuniciraju ali mi se ne pojavljuje prilikom logovanja na sistem. A kad instaliram Lenovo softver pojavim mi se prilikom logovanja ali ne mogu da se ulogujem zato sto ne moze da uspostavi komunikaciju sa senzorom tj. ne radi:crash:

Mislim da sam bas to instalirao. Drajver se identifikuje kao AuthenTec Inc. AES2810. Softver je Digital Persona.
Imas li ti kreiranog usera na sistemu? Sa password-om?
 
Jeste da sam vam se ja ubacio u vashu XP diskusiju ali evo mene opet o Visti to jest drajveru za wiFi. Nashao sam ga, on se sam unzipovoa u njegov klasichni folder i to je to. Posle sma otishao na RUN bla bla, i otvorio se njegov folder sa setup.exe... ali posle double clikc-a nista se ne deshava.
 
Mozda je glupo pitanje,ali na mom Dell-u (studio 1735),imam slot za SIM karticu...kada ubacim karticu u njega,nista se ne desava...zanima me cemu to sluzi i kako da ga nateram da radi...inace sam instalirao WinXP na njega i poterao sam sve drajvere...
 
Taj slot ti sluzi da u njega ubacis SIM karticu kad imas neku od onih Mobile Broadband kartica/modema. Mislim da se dobijaju iskljucivo kad ih eksplicitno zatrazis i, naravno, uz doplatu.
Ne znam da li ih ima kod nas i da li rade sa svim providerima iil su zakljucane na odredjenog i da li ih ima u prodaji kod nas.
 
Nazad
Vrh Dno