Šta je novo?

problem sa brzinom ssd m.2 2280 adata legend 710 256gb

zluu10

Poštovan
Učlanjen(a)
31.10.2017
Poruke
833
Poena
80
Kupio sam ssd m.2 2280 adata legend 710 256gb
Medjutim zasto mi ucitava samo max 850 pisanja i citanja trebalo bi
1800 Mb i 2400mb
Ploca je Asus H97m-Plus
Ploca je odmah prepoznalo ssd
 
Pod jedan - budi srećan što sve radi kako treba ovako na tom čipsetu.
Pod dva - iz guglanja i reči drugih korisnika te i sličnih ploča, limitiran si na pci-e 2.0 na x2 što je otprilike ta brzina koju i dobijaš.

Sve je kako treba.
 
To ti je to, M2 SSD je limitiran na X2 lanes, samo ako je druga grafička ubačena onda je omogućeno x4 za nju...
 
Pod jedan - budi srećan što sve radi kako treba ovako na tom čipsetu.
Pod dva - iz guglanja i reči drugih korisnika te i sličnih ploča, limitiran si na pci-e 2.0 na x2 što je otprilike ta brzina koju i dobijaš.

Sve je kako treba.
Gledao sam na kp adaptere
dal da uzmem?
To ti je to, M2 SSD je limitiran na X2 lanes, samo ako je druga grafička ubačena onda je omogućeno x4 za nju...
Pise m.2 2280 gen 3 na ploci
 
Ne. Ima problema tj. mogući su problemi oko butovanja sistema sa adapterima.

Fotkaj da i mi vidimo. :) Ovo što sam gledao i guglao, nigde ne piše ništa slično. Maks. je m.2 support i to je to.
Video sam na jedan sajt..
Nema veze bar 800mbs znaci nesto
Promeni cu delovi jer cu preci i5 1200 lga
Mogu i da vratim samo ne znam sta cu im reci jer kupljen u gigatron
 
Gledao sam na kp adaptere
dal da uzmem?

Pise m.2 2280 gen 3 na ploci
Pa jeste, ali u tom slotu gde ti je grafička. Tu možeš da izvučeš max, jedino što mora integrušu onda da koristiš.
Uglavnom nećeš osetiti veću razliku osim kad budeš kopirao veliku količinu podataka, tipa 50-100 GB. Ništa ja to ne bi dir'o😉
 
Pa jeste, ali u tom slotu gde ti je grafička. Tu možeš da izvučeš max, jedino što mora integrušu onda da koristiš.
Uglavnom nećeš osetiti veću razliku osim kad budeš kopirao veliku količinu podataka, tipa 50-100 GB. Ništa ja to ne bi dir'o😉
Meni lakse dam 200e za ryzen 5 3600 polukonf da ima m.2 da izvucem max brzinu
Adapter sigurno necu da uzimam posle ne mogu koristim graficku,a da ima dva slota za graficku
 
Je l' imaš neki konkretan razlog da forsiraš max brzinu?
 
SSD-ovi su drugačiji od hardova što se tiče temperature, 50 stepeni je sasvim normalna radna temperatura za NAND čipove u njima. Zabrini se kad nabije 70+ u normalnom radu. Može da nagura toliko prilikom intenzivnog upisa ali pošto to kratko traje nije problem...

Elem, ako nemaš specijalni razlog da ti je potrebna tolika brzina transfera ne troši pare bez potrebe. Svejedno je brži od SATA SSD-ova a pri učitavanju programa i igara nećeš ni primetiti razliku, max par sekundi...bolje štekaj pare za skok na neku moderniju platformu.
 
Nazad
Vrh Dno