Šta je novo?

Problem sa Asus M2N ili Vidji čuda, mrtva ptica a leti!

Profa63

Slavan
Učlanjen(a)
16.02.2009
Poruke
48
Poena
304
Trudio sam se da pažljivo pregledam čitav forum i da pronadjem lek mom kompu, ali nisam pronašao sličan problem. Naime. Zamenio sam procesor na ploči, i sada, pri pokretanju računara bios mi stalno prijavljuje da imam nov procesor i treba da podesim bios (F1), ili da nastavim dalje po difoltu (F2). Pronašao sam u biosu opciju da isključim komandu za error (F1), ali ne shvatam da postoji error u biosu ili na ploči pošto sam apdejtovao bios bez problema. Možda neko ima slično iskustvo_ U čemu je problem?

Ovo prijavljuje komp. pri startu:
24o4mq0.jpg
 
@Profa63
ovo izgleda kao da nisi snimio podešavanja u biosu
 
Nesto ne razumem... A ZASTO neces da udjes u setup?

(I zasto nikome drugom to nije cudno?)
 
Pa izglda da ploča ne prepoznaje procesor?!?
Neki drugi BIOS bi pomogao. Znači flešovanje.
 
potpuno je normalno da bios napise da si promenio procesor f1 znaci da udjes u bios i postavis nova podesavanja. Ako je sve nasao automatski tj ako bios prepoznaje procesor kako treba, snimi sa f10 i potvrdi sa yes pri izlasku i poruka koju si stavio vise ne bi trebala da se javlja. Ako pak nastavi da se javlja onda ti je otisla baterija na ploci pa neostaje postavka u biosu ili je procesor noviji pa ga bios ne detektuje ispravno onda izadji na internet na sajt proizvodjaca procitaj u delu za download biosa sta pise o procesoru koji si ubacio koja verzija ga prepoznaje kako treba skini taj bios flesuj prateci uputstvo i vozi.:)

p.s. ako nisi vican cackanju i flesovanju vidi da li imas nekog drugara koji zna sta treba ili tamo gde si kupio procesor da li bi hteli da ti to odrade.
 
potpuno je normalno da bios napise da si promenio procesor f1 znaci da udjes u bios i postavis nova podesavanja. Ako je sve nasao automatski tj ako bios prepoznaje procesor kako treba, snimi sa f10 i potvrdi sa yes pri izlasku i poruka koju si stavio vise ne bi trebala da se javlja. Ako pak nastavi da se javlja onda ti je otisla baterija na ploci pa neostaje postavka u biosu ili je procesor noviji pa ga bios ne detektuje ispravno onda izadji na internet na sajt proizvodjaca procitaj u delu za download biosa sta pise o procesoru koji si ubacio koja verzija ga prepoznaje kako treba skini taj bios flesuj prateci uputstvo i vozi.:)

p.s. ako nisi vican cackanju i flesovanju vidi da li imas nekog drugara koji zna sta treba ili tamo gde si kupio procesor da li bi hteli da ti to odrade.

Mozda si u pravu, u rukama drzim novu bateriju. Samo sam sumnjicav, zbog toga sto mi baterija pamti podesavanja poput vremena itd.
Sto se tice biosa, potpuno odgovara procesoru. Bio je postavljen cpu 3200+, a sada je 5000+ X2. Mozda to nesto pomogne da resim problem.
:wave:
 
Nesto ne razumem... A ZASTO neces da udjes u setup?

(I zasto nikome drugom to nije cudno?)

Ma i ja sam dovoljno mator, mada ne mislim da potrosim ostatak zivota u podesavanju biosa. Problem je sto svaki put kada pokrenem komp. bios trazi nanovo podesavanje.

Hvala puno na savetu!!! Pozzz:wave:
 
Ma i ja sam dovoljno mator, mada ne mislim da potrosim ostatak zivota u podesavanju biosa. Problem je sto svaki put kada pokrenem komp. bios trazi nanovo podesavanje.

Hvala puno na savetu!!! Pozzz:wave:
Sorry, ja sam bio razumeo da nisi nijednom usao i sacuvao settings. Tako ti je zvucala poruka... :wave:
 
Ovako, evo sta kazu na Asus sajtu:

Athlon 64 X2 5000+ (CS),1MB,rev.F2,89W,SocketAM2 ALL
0205
Athlon 64 X2 5000+ (CU),512Kx2,rev.F2,89W,SocketAM2 ALL
0301
Athlon 64 X2 5000+ (CZ),1MB,rev.F3,65W,SocketAM2 ALL
0702
Athlon 64 X2 5000+ (CZ),1MB,rev.F3,89W,SocketAM2 ALL
0312
Athlon 64 X2 5000+ (DD),1MB,rev.G,65W,SocketAM2 ALL
0406
Athlon 64 X2 5000+ (DO),1MB,rev.G2,65W,SocketAM2 ALL
0803

vidi koji je procesor u pitanju, skini bas taj bios pa javi sta si uradio ;)

ps. ovo je za plocu BAS M2N bez ikakvih dotaka na kraju...
 
Ovako, evo sta kazu na Asus sajtu:

Athlon 64 X2 5000+ (CS),1MB,rev.F2,89W,SocketAM2 ALL
0205
Athlon 64 X2 5000+ (CU),512Kx2,rev.F2,89W,SocketAM2 ALL
0301
Athlon 64 X2 5000+ (CZ),1MB,rev.F3,65W,SocketAM2 ALL
0702
Athlon 64 X2 5000+ (CZ),1MB,rev.F3,89W,SocketAM2 ALL
0312
Athlon 64 X2 5000+ (DD),1MB,rev.G,65W,SocketAM2 ALL
0406
Athlon 64 X2 5000+ (DO),1MB,rev.G2,65W,SocketAM2 ALL
0803

vidi koji je procesor u pitanju, skini bas taj bios pa javi sta si uradio ;)

ps. ovo je za plocu BAS M2N bez ikakvih dotaka na kraju...



Nocas sam poskidao preporucene fajlove, sve sam probao. Sada je aktuelni bios 0702. Kazem sve sam isprobao i opet se javlja ista greska. Greska - Mrtva ptica a leti! Hvala na podrsci i savetima, ja odoh u pm. O Asuse, asuse...
 
Poslednja izmena:
Pa zar nije bios dosao do 1602. Kod mene 1202 vec godinu dana
 
Upravo zbog toga sam rekao coveku da skine bios bas za svoj model procesora. X puta mi se desavalo da novi nece da prepozna procesor dok stari, samo jedan model dole, radi besprekorno. "Glupi" Asus i njihovi bios-i :)))))
 
Jedno glupo pitanje ali opet...Koja je tacno oznaka na procu? Par puta sam naleteo na 5000+ ali ne brisbane ili starijim jezgrima nego sa deneb jezgrom a tvoja zvanicno ne podrzava nista od P ili P II...
 
Jedno glupo pitanje ali opet...Koja je tacno oznaka na procu? Par puta sam naleteo na 5000+ ali ne brisbane ili starijim jezgrima nego sa deneb jezgrom a tvoja zvanicno ne podrzava nista od P ili P II...



Procesor je 5000+ dual core sa brisbejn jezgrom.

Procesor na M2N ploci radi, samo ne dozvoljava clock ili bilo kakve izmene na procesoru zato sto uvek trazi podesavanje biosa. Kada se zapamti podesavanje on ponovo pokrece komp. i nanovo F1, ili F2 da radi po difoltu. Kada pritisnem F2 komp. uredno podigne sistem i stabilno radi.
 
Nazad
Vrh Dno