Šta je novo?

Problem sa access point-om

dobry94

Slavan
Učlanjen(a)
19.09.2008
Poruke
73
Poena
310
Pozdrav

Imam Cisco-v ruter koji sam dobio od SuperNove kablovske, i TP Link TLwr840n ruter. Hoću da na spratu kuće imam bolji internet jer ne može WiFi svaki ćošak da pokrije, pa pošto su između spratova LAN kablovi, rešio sam da sa ruterom "proširim" WIFI signal. Sa prethodnim ruterom od mts (huawei) nije bilo problema, međutim, sa trenutnim uopšte ne mogu da pristupim internetu. CISCO ga "vidi" među klijentima. Kada ga konfigurišem preko TP link quick wizard, on kao access point radi pola minuta-minut i posle lampica od rutera bude čas narandžasta (nema interneta), čas zelena; dok Ciskova ethernet lampica samo treperi.

Šta da radim?
 
Kupi nešto bolje.
 
Kad imas lan kabl izmedju spratova nemoj da TP Link TLwr840n konfigurises kao AP.

Koju ti IP adresu ima Cisco? Neka ti Cisco rutira i dodeljuje IP adrese a na TP Link TLwr840n iskljucis DHCP server i das mu adresu da bude u istom opsegu kao Cisco i bocnes lan kabl iz Cisco-a u bilo koji lan port na TP Linku. Samo je bitno da na TP linku stavis adresu koju Cisco nece da dodeli nekom klijentu da ne bi dosli u konflikt.

Na primer ako Cisco ima adresu 192.168.1.1 stavis mu da DHCP server pocinje da dodeljuje adrese od npr. 192.168.1.10 a TP linku das adresu 192.168.1.2. Ovim si od TP linka napravio WI-Fi switch. Meni je tako radilo godinama kad se sam delio internet sa drugovima u komsiliku. Pravili smo WI-FI mostove bas sa TP Link TLwr840n i to je radilo 10-tak godina.
 
Kad imas lan kabl izmedju spratova nemoj da TP Link TLwr840n konfigurises kao AP.

Koju ti IP adresu ima Cisco? Neka ti Cisco rutira i dodeljuje IP adrese a na TP Link TLwr840n iskljucis DHCP server i das mu adresu da bude u istom opsegu kao Cisco i bocnes lan kabl iz Cisco-a u bilo koji lan port na TP Linku. Samo je bitno da na TP linku stavis adresu koju Cisco nece da dodeli nekom klijentu da ne bi dosli u konflikt.

Na primer ako Cisco ima adresu 192.168.1.1 stavis mu da DHCP server pocinje da dodeljuje adrese od npr. 192.168.1.10 a TP linku das adresu 192.168.1.2. Ovim si od TP linka napravio WI-Fi switch. Meni je tako radilo godinama kad se sam delio internet sa drugovima u komsiliku. Pravili smo WI-FI mostove bas sa TP Link TLwr840n i to je radilo 10-tak godina.
Podesio, radi kao sat iako lampica na TPlinku svetli narandžasto (da nema neta).
Čak mi je net preko njega brži nego preko Cisca (80MBps vs 50MBps, paket Supernova 150MBPs).

Hvala ti!
 
Planirao sam da uzmem U6-PRO, po tvojoj preporuci, kucni uslovi, u principu mi treba stabilan wifi signal i da mogu da nakačim recimo 20 ljudi kad bude neko okupljanje, jer imam HG8245H telekomov trenutno i mogu da se nakače max 4 uređaja na wifi, a i tad hoce da izbaci nekog od njih.

Međutim U7-PRO izađe manje vise isto para kao U6-PRO. Da li je U7-PRO lošiji od U6-PRO pa ga ne spominješ ili je neki drugi razlog?
 
Iako je proizvođač isti, to su 2 potpuno različita uređaja kada je hardware u pitanju. U6 Pro je baziran na dokazanom Qualcomm IPQ5018 procesoru, a U7 Pro je ozloglašeni MediaTek. Procentualno gledano, više crkavaju uređaji bazirani na MediaTek procesoru i više se greju. Takođe ima žalbi i na stabilnost mreže čak i kada na pravi pogled sve deluje ispravno. Ovde na forumu se korisnik Ubiquiti U6 Lite AP-a (MediaTek MT7621) žalio da mu se uređaj brikovao sam od sebe.

Ali. Čak i ako zanemarimo sve ovo, WiFi 7 je samo hype koji u 99% slučajeva nema nikakvu realnu upotrebnu vrednost. Ljudi se lože, menjaju savršeno ispravne uređaje da bi prešli na "new hot thing". Pun intended. U7 Pro nije pravi nasledik U6 Pro i sama cena uređaja to potvrđuje.
 
Nazad
Vrh Dno