Šta je novo?

Problem sa A/V sinhronizacijom LG LED TV

rosta

Čuven
Učlanjen(a)
02.02.2004
Poruke
191
Poena
620
U pitanju je LG 39LN575S i reprodukcija MP4 materijala sa kompjutera wifi vezom. Naime, posle nekoliko minuta se izgubi sinhronizacija zvuka i slike i ukoliko se pauzira film i nastavi bude neko vreme ok i onda se opet izgubi. Filmove pustam preko Serviio-a i nema razlike kada ukljucim/iskljucim transcoding. Sa AVI i MKV formatima mi se to ne desava.

Sto se tice kodeka, TV ima:

• Video : DIVX 3.11/4/5/6 • H.264/AVC • MJPEG • MPEG1/2/4 • VC-1 • XVID
• Audio : AAC • ADPCM • AMR • DOLBY DIGITAL • DOLBY DIGITAL PLUS • DTS • HE-AAC • LPCM • MP3 • MPEG AUDIO • WMA

Da li je neko imao ovakav problem i kako ga je resio?
 
I ja sam to primetio kod mene na LA660, puštam filmove sa externog harda, i kod nekih filmova imam iste simptome, predpostavljam, nisam proveravao, da su to MP4 filmovi.
 
Probaj drugi Media Server. Ja se divim svima što krenu od Serviia i stanu kada naiđu na problem i koji je još uvek u nekoj beta fazi... Probajte sa nekim komercijalnijim tipa Plex, PS3, Mezzmo, Nero Home i slično čisto da eliminišete da li je do Media Servera ili nije.
 
koristio sam Serviio kad su bili aktuelni neki RSS Video fidovi,nikad probleme nisam imao...ne pije bas vodu ta prica da je jos u Beti....-1:)buraz
 
Ja sam koristio Plex i nikada mi se takav problem nije desio, a gledao sam i mp4 fajlove. Poslednji pre par dana... TV je LA660.
 
Poslednja izmena:
Ne desava mi se sa "manjim" MP4 fajlovima, tipa serije. U principu sam jako zadovoljan Serviom. Koristio sam i Plex ranije i nisam imao nikakvih problema. Mislim da ce jedan remux u mkv resiti stvar. :)
 
koristio sam Serviio kad su bili aktuelni neki RSS Video fidovi,nikad probleme nisam imao...ne pije bas vodu ta prica da je jos u Beti....-1:)buraz
Koristio i ja na Meku kao i ti, u kombinaciji sa NAS-om, i imao je svoje trenutke kada prestane da radi iz čista mira (jedan od ona dve ikone potpuno sludi). Servio radi korektno kada računar gde je instaliran ne opterećuješ procesima i kada je sadržaj na tom istom računaru. Posle probao i na HTPC i dešavalo se da mi se koči sadržaj pa mora da ga pokrenem ponovo. Tako da nije '-1 buraz' već šta očekuješ da ti radi određen servis. Ja očekujem uvek najviše pa ako mi se zakuca jednom u par sati to mi je previše. Plex fura već godinu dana na HTPC koji ne gasim i nikada nije zakucao do sada. U kombinaciji sa tri LG televizora u kući, nemam boljeg izbora. A još ponekad i Android tablet uđe kao klijent i moj MBP kada nešto hoću da pogledam na brzaka. I nikada nikakav problem ili zastoj. Prema tome stavim na vagu pa izmerim :)
 
Poslednja izmena:
nisam imao nameru da te uvredim..cisto sala mala, ne zameri:)..samo sam izneo svoj stav o programu Serviio...jer sam ga koristio I pisao o njemu kad se nije nigde ni pisalo o DLNA...
u poslesnje vreme sam vise na konbinaciji AndroidTv(XBMC) koji radi preko sambe...a bas kad se igram sa dlna...iskljucivo koristim UMS....Plex je ok....ali pored XBMC stvarno mi nista od toga ne pije vodu...jer sve bolji Online servisi odlicno zavrsavaju posao...ne pamtim kad sam skinuo neki film...
Haug....:beer:
 
nisam imao nameru da te uvredim..cisto sala mala, ne zameri:)..samo sam izneo svoj stav o programu Serviio...jer sam ga koristio I pisao o njemu kad se nije nigde ni pisalo o DLNA...
Nisam ni shvatio kao uvredu, bez brige ;) znam da si koristio, pratim ko šta piše i koristi, od tebe sam i ja video pa sam probao Servio :)
XBMC je super, takođe, ali sam odustao jer ne koristim onlajn servise a kešira mi sadržaj pa kod mene koji imam preko 2500 epizoda serija i preko 200 filmova (neodledanih) više nema smisla, usporio se, pogotovu što mi je uključeno da radi ažuriranje kada god ga pokrenem. Ja skladištim jer cela porodica gleda nešto svoje i lakše mi je tako nego edukacija za onlajn pa titlove... komplikovano :)
I pošto gledam sve preko Smart TV (osim klinca koji koristi ATV2) i tu mi XBMC ne igra ništa više od Pleksa ali sve najbolje za XBMC!
 
Nazad
Vrh Dno