Šta je novo?

Problem sa 7950 gigabyte

Braindamage

Cenjen
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruke
31
Poena
155
Ovako upravo sam kupio graficku i povezao i graficka uopste ne daje sliku ... povezao sve kako treba podigne se windows ali slike uopste nema ... imam z77a-g43 plocu mada kontam da nije to toga i chiftec napajanje od 600w ... neki predlog nesto ? Jel moguce da sam dobio neispravnu graficku :trust:
 
dvi-i ( dual link ) i 2 6pina ... znaci uopste pokrene se graficka ali sliku uopste ne daje ... ugasio sam i integrisanu u biosu posto sam je koristio 2-3 dana kad sam prodao grafu i to je to ... jel moguce da sam kupio novu graficku i na kraju cu cekati 40 dana i dobiti popravljanu -.- upucacu se
 
u 7950 kod mene na sapphiru je 8+6 pina a ne 2x6 pina, jesi dobro pogledao?
 
Gigabyte ima 2x6pin provereno, imam je.
Probaj s nekim drugim kablom, mozda taj nece.
Mozda ti je bas i zapao primerak koji ne radi ili kome ne radi taj izlaz. Uglavnom ako nece da baci sliku ni tad probaj je kod nekoga u masini jos i sutra na reklamaciju. Neces cekati 40 dana ako si je danas uzeo, imas 7 dana fore da uzmes pare nazad ako nemaju nista u zameni sto bi te interesovalo.
 
Odlicno je onda probao sam sve na mom kompjuteru bukvalno jedino je ostalo da probam kod drugara sutra ... znaci pinovi rade 100% sad razmisljam da nije napajanje slabo mada sam siguran da je 600 w i vise nego dovoljno ... Stvarno nemam predstavu sta je :/
 
Nema veze napajanje, ono bi eventualno resetovalo masinu ako nema dovoljno struje dok igras nesto ali morala bi da baca sliku. Probaj kod drugara ujutru pa ako nece vrati je domah ;)
 
Pre svega iscupaj grafiku nazad pa je ponovo vrati, zatim ako imas mogucnost da nakacis nesto preko hdmi-a probaj, jer desava se lako da graficka nece primarno da izbaci sliku na dvi, nego na neki drugi izlaz. Ako to proradi, onda mozes da petljas preko catalyst control panela i da ti povuce sliku preko dvi-a. Ako to nece, onda kad upalis komp, ako ne ibaci sliku, prebaci kabal na integrisanu da vidis da li je ona i dalje aktivna, ako jeste onda uradi clear cmos bios-a posto se zaglupela ploca, pa iz biosa ugasi integrisanu i zakaci u toku paljenja kabal na 7950.
 
Aj sutra cu da probam sve to kod druga pa vam javljam rezultate . Hvala svima
 
Meni se moja 7850 isto tako ponaša, tj. nije do nje :), ali samo kada su mi moduli memorije poređani u jednom dual chanel modu. Kad ih prebacim u drugi sve radi normalno.

Jeste da deluje glupo ali premesti module u drugi dual chanel par ili jednostavno probaj bez DC moda. Možda nije do grafike.

Edit: Kasno je ovo za mene pa ne čitam lepo. Sad tek vidim ti dođeš do Win-a, a kod mene se to manifestuje tako da ne mogu ni do biosa. Sve radi ali slike nigde.
 
Poslednja izmena:
Ovako upravo sam kupio graficku i povezao i graficka uopste ne daje sliku ... povezao sve kako treba podigne se windows ali slike uopste nema ... imam z77a-g43 plocu mada kontam da nije to toga i chiftec napajanje od 600w ... neki predlog nesto ? Jel moguce da sam dobio neispravnu graficku :trust:

Odmah da ti kazem da ces morati da podignes svez sistem! To je resenje tvog problema.
 
Glup sam ... izvadio memoriju vratio i graficka radi ... Hvala svima :)
 
Nazad
Vrh Dno