Šta je novo?

Problem prilikom flesovanja biosa na asus P8Z68-V maticnoj

isajlovic

Cenjen
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruke
246
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5800 X3D + Enermax AIO 360mm
Matična ploča
Gigabyte B550 AORUS ELITE AX V2
RAM
Patriot 2x8GB 4000MHz CL16
GPU
PNY RTX 3090
Storage
SAMSUNG EVO 970 NVMe
PSU
LC-Power 1200W
Kućište
Cooler Master MasterBox TD500 Mesh V2
Monitor
LG OLED TV C2 42"
Miš & tastatura
Razer
Mobilni telefon
SAMSUNG Galaxy S21 Ultra
Pristup internetu
  1. Optički internet
Flesaova sam danas bios iz windowsa i sve je bilo ok dok nisam restartovao komp i onda mosa.
sada nemogu ni da udjem u bios pojavi se samo naj logo asusa i onda se kopm automacki sam resetuje i tako ukrug
nemogu cak ni da pokrenem asus crashfree bios niti da udjem u bios
pa me zanima imali ko neki predlog hitno

Unapreed hvala
 
Dali si resetovao BIOS ? Udari mu reset i izvadi bateriju na neko vreme, zna tako da se vrati u zivot. Ako nece vadi plocu pa nosi kod nekoga ko ima tehnickih mogucnosti da fleshuje bios nanovo.
 
Ma vadio sam isti djavo
 
Jednostavno receno komp se pali ali nece da botuje nista
 
Da nisi menjao CPU ili memoriju? Šta ti svetli na ploči od dioda kad je pokreneš? To je pametna ploča, ako negde ima problem svetleće crveno. Probaj da poskidaš sa ploče sve što ti nije neophodno za pokretanje sistema, ostavi samo jedan modul u prvom plavom slotu pa pokušaj tako. MemOK i ostalo...
 
ploca zabada kada treba da botuje i onada svetli ona dioda za boot. kada startujem komp na eranu se pojavi logo od asusa i ono za stiskanje za ulaz u bios e onada krene da se restartuje iznova i iznova
 
a da na kraju se pojavi onaj pocetni logo sa porukom PLEASE PRESS DEL TO ENTER UEFI BIOS SETTING i tu zakuca a na ploci svetli dioda za BOOT i to je to...
 
Poslednja izmena:
Nađi nekog sa programatorom eeprom čipova, da ti uflešuje BIOS sa kojim je ploča radila, ništa drugo ne možeš. Flešovanje BIOS a je uvek rizično, a pogotovo kada se radi iz windowsa i zato na taj način ne treba to raditi.
 
Poslednja izmena:
U poslednje 2 - 3 godine nisam imao nikakvog problema sa Asus Update-om, sa dobrom internet vezom sam nadje odgovarajuci bios i lepo ga updatejtuje samo treba u potpunosti ispostovati pravila. Treba vratiti bios na fabricka podesavanja bez OCa i posle sacekati da sam rebutuje, sto moze da potraje nekoliko minuta sa crnim ekranom kada izgleda da se nista ne dogadja. Ako ides sa biosom skinutim sa njihovog sajta moras da budes 110% siguran da je za bas tu plocu (ukljucujuci i tacnu reviziju ). Najgore je ici preko flopija, oni umeju da crknu usred posla. Moze ponekad i preko USB memorije ali nece svi MB da je prepoznaju na samom pocetku, najnovije ploce imaju i tu opciju ali ne svi. Jedino sto strepim kad updejtuje BIOS je da ne nestane struja dok se sve ne zavrsi.
 
Ne znam zašto idete preko Wina- ako niste sigurni u to da li vam je komp "čist" od virusa, uvek se flešuje preko BIOS-a. Sa druge strane, ako ASUS CrashFree BIOS 3 ne pomaže, ako dos flash uz pomoć Bupdater Utility ne pomaže onda najbolje da kontaktiraš user-a ledeni pa vidi da li može da ti reprogramira stari BIOS.
 
Koji bedak. :(
Uvek, ali uvek, od kako koristim Asus ploce (novijih generacija) bios flesujem sa sveze formatirane fleske.
To je jedan od najsigurnijih postupka, u kombinaciji na UPS-om nema mesta riziku.
 
Jesi li probao da ubacis disk koji si dobio uz maticnu plocu. Na njemu se nalazi BIOS fajl, trebalo bi da ga procita i uspesno povrati.
 
ma sve sam zivo probao i evo danas nabavio novu plocu sve fino spakovao i opet isto izgleda da je procesor otiso jer sam ja magarac zaboravio da pre flesa vratim sve na fabricke vrednosti u biosu
 
nisu ti dobra podesavanja za RAM.
 
Nije ti to drug do flešovanja :) tj. procesor ne riknjava od flešovanja. Stari blokovi se pobrišu, novi se upišu. Verujem da ti imaš problem sa memorijom, procesor teško umire. Probaj sa drugom memorijom, mozda si ovu "načeo".
 
Poslednja izmena:
Nema veze sto nisi pre flesa vratio sve na def, jer novi bios stavlja sve na def.
Da je procesor u pitanju, crvena led dioda koja svetli za proveru komponenti bi se zaustavila na cpu, a kod tebe se zaustavlja na boot, tako da probaj da upalis komp bez hdd i bez memorije.
 
Ili pravac kod čika pere :)
 
Ljudi zar ne vidite da je covek iz Francuske, ledeni i cika pera mu u ovom trenutku ne mogu pomoci. ;)
 
probao sam i sa drugim memorijana ma ista stvar na novoj ploci prikaze logo proizvodjaca i tu staje
 
Bice da si mozda pogresio model ploce i tako flesovao pogresan bios.
Ima V, V-PRO, V-LX.
 
moguce
 
Poslednja izmena:
ma ok je to da je moguce da sam zeznu staru plocu ali zasto mi se sada isti problem desava i na novoj ploci??? komp se upali na monitoru se pojavi logo proizvodjaca i tu staje ni makac dalje, probao i sa drugim ramom i sve zivo ali opet ista prica
 
A da li se probao bez harda i bez optike?Deluje malo suludo,ali probaj sa drugim napajanjem....
 
probao sam i bez harda i optike isto a napajanje mi je staro nepuna dva meseca i nije neko kinesko
 
Video sam da nije,ali ako si sve promenio i probao sa drugom plocom...ostaje ti jos CPU i napajanje...
 
problem je sto nemam neki cup da probam sem ovog mog pa da znam sa sigurnoscu sta je, stim da mi je nelogicno da ako je cpu da se pojavljuje logo. A da ponekad se desi da zakuca na logo proizvodjaca a nekad se stvar vrti u krug i samo se sam restartuje
 
Poslednja izmena:
Ako je nova ploca, nije do fleshovanja. Procesor teško da je riknuo, nebi ništa živo radilo da jeste. Radilo sve pre flešovanja, trebalo bi i sada. Koliko vidim na ploči nema za Case Open switch, tako da nije ni to. TPU i EPU Off. Mem ok bi trebalo da reši probleme sa memorijom. Dali su sve žice od napajanja povezane kako treba ? Ventilator za CPU cooler na pravom mestu ? Reset BIOSa pa probao bez grafičke nego sa ploče ? Onda bih stvarno posumljao i na napajanje,ako je jedna grana sa lošijom voltažom ? Šta je bio prvobitni razlog za flešovanje, nešto nije radilo kao treba ?
 
Obicno sam do sada praktikovao da imam najnoviju verziju biosa. Pa sam flesovao ovaj najnoviji i krastavac. pre flesa je sve ok radilo
 
Poslednja izmena:
Ne razumem zašto nisi radio update iz samog BIOSa? Imaš tamo EZ Update 2... Ja sam pre neki dan tako stavio 3603.
Izvadi ploču van kućišta, ostavi samo CPU, jedan slot RAMa i napajanje. Pa da vidimo...
 
sada sam upravo odradio testiranje sve povadio i probao i na jednoj i na drugoj ploci bez optike i harda. isti dajavo stim da sam primetio da na cpu sa dodnje strane koja leze na soket jedan deo onih pinova ili kako vec da ih nazovem ima tamniju boju od ostalih, otprilike trecina pa sada da li je to normalno???
 
Nazad
Vrh Dno