Šta je novo?

Problem neizvrsavanja koda u Visual Studio 2010

mLaki

Čuven
Učlanjen(a)
25.02.2004
Poruke
2,848
Poena
680
Imam veoma dosadan i uporan problem u Visual Studio 2010. Pisem program u visal basicu .net 3.0, i problem se ispoljava u tom da se kod ispod odredjene funkcije ne izvrsava. U pitanju je kod koji se izvrsava pri ucitavanju prvog prozora programa. Iako nema mnogo smisla, okacicu kod radi ilustracije.

Kod:
Private Sub Form1_Load(sender As System.Object, e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load

        flgRUN = False
        TimeCount = 0
        flgPAUSE = False

        ReDim DATABASE(-1)

        If DATABASE.Length = 0 Then
            btnCONN.Enabled = False
            cboxPORT.Enabled = False
        End If

        ' Postavlja se port 
        Dim Ports As String() = IO.Ports.SerialPort.GetPortNames()
        ' Dodaju se imena portova na combobox listu
        For Each Port In Ports
            cboxPORT.Items.Add(Port)
        Next Port
        ' Postavlja se default odabrani COMx na comboboxu
        cboxPORT.SelectedIndex = 1

        flgCONN = False
        flgDEV = False

        Load_Data()

        lblINFO.Text = "Type       Freq.[Hz]   Ampl.[V]   Offs.[V]    Time [s]"

        flgLMAMP = False
        flgLOADED = True

    End Sub

Sav kod koji se nalazi ispod poziva private suba Load_Data() se ne izvrsava. To se moze videti kada se program pokrene jer nalepnica lblINFO ne dobija vrednost koju treba, tj. ostane default text Label1.

Da li se neko susreo sa ovim problemom. Ja stvarno ne znam u cemu je problem...
 
Exception? Sta se desava kad tracujes do te linije iz IDE-a?
 
Exception? Sta se desava kad tracujes do te linije iz IDE-a?

Mali hint, ali mi je pomogao. Inteli trace prozor je bio toliko smanjen da nisam ni video exception kad se pojavio :lupko:. Bio je problem kod exception usled nepostojanja fajla koji sam otvarao. Dodao sam odgovarajuce handlere i sad sve radi ko podmazano.

Hvala na pomoci!
 
Divota je dok mozes iz IDE-a da debuggujes, makar i remote (tip: Delphi je** VS koliko je laksi remote debugger za setup i use).
Radim trenutno jedan glupi projekat (hooking.....) - jos uvek nisam nasao nacin da to korektno debuggujem cak ni iz WinDBG :D
 
Pa koliko jednostavniji moze biti remote debugging od VS-a? Na target masini se instalira remote debugger, na lokalnoj simboli i to je to. Delphi nisam koristio 7-8 godina, kako u njemu remote dbg izgleda?

Inace, windbg je mama i tata kada se malo uvezbas.
 
Delphi RD je jednostavan jer se instalira i to je to :) Za VS iskreno jos uvek nisam ni ukapirao kako se pokrece app remotely...
 
Vrh Dno