Šta je novo?

Problem= ISDN intercom + Linksys WAG200G annex B

bgillegal

Čuven
Učlanjen(a)
14.08.2003
Poruke
851
Poena
620
Znaci ovako, prvo da vam opisem scenario. Imam uticnicu RJ11, od nje ide kabl do splitera na kom je LINE, PHONE, MODEM. U line je ukljucen ISDN Intercom terminator, u phone valjda neki telefon, a u modem je ukljucen neki beotelov modem za adsl. Ja sam imao zadatak da povezem Linksys WAG200G annex B koji za Line koristi RJ45. Jedino gde sam imao da prikljucim taj uredjaj je S0 izlaz na tom intercom terminatoru. Gledajuci setovanja sve je lepo podeseno na samom intercomu. Nijednom konfiguracijom nisam uspeo da povezem uredjaj na internet. Planiram da uzmem isti uredjaj samo u annex A varijanti i da ga nakacim tamo gde je bio njihov modem, jer taj uredjaj ima RJ11 prikljucak! Jel ce to da radi, posto nemam neshto iskustva sa ISDN centralama....
 
Mislim da si u pravu. Moras imati modem/ruter koji ima RJ11. Povezujes ga sa spliterom, na izlaz modem. U tom slucaju ti taj modem koji si dobio od beotela ne treba. Zatim kompjutere ili switch kacis na RJ45 konektore na tom novom modemu/ruteru. Taj ISDN uredjaj koji instalira Telekom je u stvari samo modem, ako se ne varam. On ne moze raditi kao ruter i koliko znam ne moze se konfigurisati.
 
Problem ne postoji!!!

U principu razlika u povezivanju ne postoji (isdn/analogna linija). U LINE ide kabl od centrale, u PHONE ide intracom (kod analogne linije je tu telefon) u MODEM ide WAG200G. Ni konektori nisu problem jer se UVEK koriste dva srednja prikljucka. Ili pronadji adapter ili stavi novi utikac. Ako je sve to od Beotele siguno si dobio i potrebne kablove i uputstvo koje je u principu ovo sto sam napisao.
 
U line ide linija,u phone ide prema intracomu a u modem ide taj beotelov modem.Ne?Iz beotelovog modema u taj linksys ili neki switch ako imaju mrezu.To tako mora da radi .Iz s0 nemozes da roknes u taj linksys jer ti je s0 isdn digitalni izlaz za ISDN telefone i sl.ab na intracomu su za analogne teefone.
 
Vazi za bgillegal:
Uradi onako kako sam napisao. Kolega nije upoznat sa Linksys WAG200G. Inace, ono LINE, PHONE i MODEM iz moje poruke su oznake koje se nalaze na spliteru.

U line ide linija,u phone ide prema intracomu a u modem ide taj beotelov modem.Ne?Iz beotelovog modema u taj linksys ili neki switch ako imaju mrezu.To tako mora da radi .Iz s0 nemozes da roknes u taj linksys jer ti je s0 isdn digitalni izlaz za ISDN telefone i sl.ab na intracomu su za analogne teefone.
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno