Šta je novo?

Problem HDD

reksoNa

Cenjen
Učlanjen(a)
07.03.2014
Poruke
502
Poena
170
Neki problem ima HDD i ne moze da ucita sistem kako treba. Digao mi je sistem i zabagovao, pa sam ga restartovao i evo od jutros od 7 pa do sad 17:20 dosao je na 75% scanning and repairing drive. Na 75% je vec 3 sata i ne mrda odatle. Sto da radim?
f0aa2e030b3d85b6447a8b754a826a5a.jpg
 
Baciš ga i kupiš novi.
 
A jel bi mogao ikako da ga spasim? SSD ce da ide za System a ovaj bi kao sporedni za neke dokumente stavio
 
Ako je poluispravan kako ćeš ga spasiti? Hard brzo crkne kada krene tom putanjom.
 
digni nekako hdd sentinel ako uspe da butuje,ili skini i butuj hiren's boot,USB strelec pa odatle ga digni ako te ne pusti da butujes sa tog drajva pa okaci rezultate,ali racunaj da je to gotova prica.ovaj boot sa USB-a mozda,ali mozda (jako mala sansa) ti omoguci da pocupas fajlove koji ti trebaju sa tog drajva.

uglavnom racunaj da je gotova prica,taj hdd je poginuo,e sad sta god uspes samo da bude bonus.

edit: takodje,najmanja,mikrospopska sansa je da je do kabla i/ili napajanja,pa ako imas pri ruci drugi komp prikopcaj i opet digni sentinel na tom racunaru i okaci rezultate.
 
Poslednja izmena:
kako bih ja odradio:

- instalirao nov sys na taj ssd
- povezao drugi hdd (ostecen) sa podacima
- pustio neku od test aplikacija koje mozes naci na hirens boot cd-u (tipa sa hirens 10.1 - hdd regenerator) i sacekas da to provrti, pa ako nadje neki bad sector on ce ga "popraviti'
- pokreni sys na ssd i vidi hoce li ti pronaci particije sa tog drugog hdd-a
- u properties tih drugih particija sa ostecenog hdd-a stikliraj da odradi check disk - system errors
- posle restarta sys on ce da odradi i taj test i "popravku" gresaka


uz malo srece hdd sa podacima ce biti citljiv i uspeces da izvadis podatke.. onda pokreni hdd sentinel ili neku slicnu aplikaciju gde mozes videti neko "realno" stanje tog ostecenog hdd.. tj uvideti dal je za zamenu
 
Neki problem ima HDD i ne moze da ucita sistem kako treba. Digao mi je sistem i zabagovao, pa sam ga restartovao i evo od jutros od 7 pa do sad 17:20 dosao je na 75% scanning and repairing drive. Na 75% je vec 3 sata i ne mrda odatle. Sto da radim?
f0aa2e030b3d85b6447a8b754a826a5a.jpg

Ako ti ne znas ili nisi nikad radio daj nekome ko zna da ti prikaci HDD na HDD Regenerator i ispegla sve eventualne bedake koje moze i onda da probas da izvuces podatke, jer neverujem da je otisla elektronika cim se vidi HDD, tako da ces ovako verovatno uspeti izvuci podatke!
 
Ja bih ovako odradio:
Sa hirensa neka digne hdd regenerator, da odradi sta moze,
posle neka pusti chkdsk (na hirensu ima pod File Menagers- Volkov Comander)
kad to odradi neka uzme drugi hard koji ima veci prostor od podataka na felericnom hardu i neka odradi kloniranje diska (Northoh Ghost ili sl. program) na zdravi hard,
pa onda sa zdravog harda nek izvaci podatke.
 
Poslednja izmena:
Ja bih ovako odradio:
Sa hirensa neka digne hdd regenerator, da odradi sta moze,
posle neka pusti chkdsk (na hirensu ima pod File Menagers- Volkov Comander)
kad to odradi neka uzme drugi hard koji ima veci prostor od podataka na felericnom hardu i neka odradi kloniranje diska (Northoh Ghost ili sl. program) na zdravi hard,
pa onda sa zdravog harda nek izvaci podatke.

Bolje sa acronisom, pouzdaniji je, on je isto na hirensu!
 
ja jos nisam naisao na nepouzdan disk imaging/cloning/backup softver (pricamo o ovim najpouzdanijim),najcesce koristim prvi na koji naletim na tim liveboot-ovima,zadnje vreme koristim active disk image sa streleca,nikakvih problema,solidna kompresija i dobar i prost GUI.
 
Nazad
Vrh Dno