Šta je novo?

Probleeeem

markoni96

Cenjen
Učlanjen(a)
11.04.2009
Poruke
296
Poena
169
imam problem na caletovom kompu amd sempron 2600+ i 7600gs i sad kad odem u start pa turn off computer pa stisnem na turn off on ga restartuje...sta da promenim da se ugasi?
 
Otidi u control panel > power option pa promeni opciju za power buton sa restart na turn off.
 
vec sam to bio probao tacnije kad sam otisao u power options bilo je za power button na turn off ali si opet restartuje....koji shi*
 
Vidi da ti u biosu nije namesten neki ¨power up¨ na nesto, modem, LAN, tastatura, mis ...
 
Resetuj bios. Ako ne pomaze onda probaj sledece:
Kad pocne da se pali komp, pre nego sto krene da ucitava windows (znaci dok jos ucitava hardove i ostalo) stisni jednom dugme za paljenje. Ako se normalno ugasi onda moze biti da je do softvera i probaj reinstaliraj sistem. Ako se i tada restartuje, onda te nesto od hardvera zeza.
Probaj drugo napajanje. Ako i onda bude zezalo, poskidaj sve od dodatnih komonenti sto imas, ostavi samo osnovno (ram, grafa, hdd) pa probaj onda.
 
jaooo nesto sam u biosu cackao tacnije nisam prikljucio napajanje i flopy pa kad sam pali komp iskakao je flopy fail (40) pa sam u biosu disable flopy"nesto" pa sam mozda jos nesto cacnu poznavajuci sebe :p probacu da vidim da li ima neki power up a ako nema onda cu reset bios pa ako ne upali samo hdd ram grafa napajanje...javim vam sta je...


nema "power up" sad cu sa res biosa...da li da vadim i vracam cmos bateriju ili ima neki drugi nacin da res bios ?
 
Poslednja izmena:
blizu baterije treba da se nalazi jumper za reset bios-a, mada nije greska ni da izvadis bateriju. pre reseta iskljuci komp. iz struje obavezno.
 
znaci ugasim komp napajanje iza pa iz struje pa pored baterije ima taj jumper sta sa njim ? i koliko treba da drzim bateriju napolju ?
 
jumper prebaci na srednju i slobodnu "iglicu" drzi par sekundi (nebitno) i vrati u prvobitni polozaj. isti efekat postizes ako izvadis bateriju (par sekundi) pa je vratis.
 
Mozes ili ovo sa dzamperima (za to nije potrebno da vadis bateriju, dzamperi su i predvidjeni za to) ili sa vadjenjem baterije. Da ne bi cekao nekoliko minuta kada skines bateriju, samo prespoj kontakte na ploci u lezistu baterije i mozes odmah da vratis bateriju.
Da znas da li si uspesno resetovao bios videces po datumu i vremenu u biosu, resetovace i njega.
 
res sam bios i nista...ostalo mi je jos da probam sa napajanjem i hdd ram gpu...mada ne verujem da je do hw sve radi ok tacnije igre rade ok...tako da neznam sta je problem mozda napajanje...
 
Idi na
My Computer-Properties-Advanced-Startup and Recovery-Settings-Startup and Recovery

Automatically restart "odcekiraj"

Ako ti po shutdownu spuca bsod, 100% drajver. E sad koji... pitanje je. Ja bi prvo probao sa drajverom za graficku.
 
Nisam skontao sa ovim bsod...decekirao sam to i kada sam stisnuo turn off pojavio se blue screen i kaze da ima neki software ili hardware error...znaci da uzmem i sve drajvrere zamenim(novijim...) i onda pokusam ?
 
bsod (blue screen of death).
Probaj da zamenis drajvere za grafiku za pocetak pa nadalje.
 
nisam ni mejnao driver rec je o ramu (pretpostavljam) posto kad se xp pali kad radi memory testing on ga vrti u krug kad dodje do 1 gb on opet ispocetka ja verujem da je to ram...
 
Probaj za pocetak instaliraj novi xp verovatno taj na kompu je star ko biblija pa ako ti opet isto onda sigurno znas da je do hardvera.
 
pojavio s novi problem tacnije nemogu da se conn na net izbaci mi ovaj error "Error Message 738: The Server Did Not Assign an Address" imam wireless hitno....
 
Nazad
Vrh Dno