Šta je novo?

Pristupacan audio wifi streamer?

Majstor

Čuven
Učlanjen(a)
25.12.2001
Poruke
926
Poena
620
Postoji li neki uredjaj koji moze da bezicno strimuje audio sadrzaj sa harda koji je vezan na wifi ruter, bez paljenja racunara? Podrazumeva se da moze da strimuje i internet radio i
da ima analogni audio out.

Nasao sam nekoliko uredjaja na netu, ali mi ostaje nejasno da li su u stanju da vrse ovu funkciju i da ne kostaju boga oca (amazon)? Da li moze Ipod da ovo radi, mada apple ne podrzava .flac format, jel tako?

thnx
 
Poslednja izmena:
Heh, pristupacan :)

Ovo mi je prvo palo na pamet, mozda ti i ne radi posao.


Edit:
Sto se tice internet radio funkcije, pretpostavljam da ce u bliskoj buducnosti moci da se instaliraju .apk na njega i da ces moci da biras sta hoces u moru internet radio aplikacija.
 
Poslednja izmena:
jes`malo neprecizno sroceno, al adj da kazem da je 299 usd na gornjoj granici pristupacnosti ali samo ako sigurno radi posao.

Bravo, deluje skroz skroz zanimljivo. Pise da podrzava Wifi, ali da li ce prepoznati DLNA mrezu kad je racunar off? A ne bi me cudilo da je aplikacija za internet radio vec izasla.....
 
WD TV, stara verzija (ako je analogni audio out obavezan)? Ili skoro bilo koji od mreznih player-a.
 
Bez analognog audio out-a se moze privezati na pojacalo, s obzirom da je mali broj onih koji imaju optical in. Takodje ovaj WD TV nije stand-alone nego trazi paljenje TV-a, jer je ceo interfejs preko njega. Verovatno zato sto je poenta vise na video nego na audio streamu.

Takodje vidim da i ovaj Google Nexus nema analogni out, a i sve sam vise ubedjeniji da se stream vrsi samo sa odredjenih servera. A ideja je fantasticna da se interfejs kontrolise preko Android telefona.
 
Kako mislis sa odredjenih servera?

Nije losa zamisao, ali se nadam da ce ga developeri sa xda uciniti pristupacnijim po pitanju instalacija aplikacija cim se rasiri na trzistu. Sto se tice strima, ne bi ti trebao hdd u tom slucaju (google nudi free prostor za 20k pjesama, jedino ogranicenje je ako imas vise od toga), s obzirom da ce biti povezan na mrezu, imace pristup netu i to je dovoljno.

Za dlna vec ne znam da li ce biti podrzan.

Kontrola preko Androida je ogranicena po pitanju uredjaja. Mislim da ce jedino oni sa NFC-om moci da ga kontrolisu.
 
Poslednja izmena:
Za WD TV i srodne uredjaje, postoji Android aplikacija za upravljanje, pa ne moras da palis TV da bi slusao muziku (https://play.google.com/store/apps/...remote&feature=nav_result#?t=W251bGwsMSwyLDNd).

To sto WD TV nema display, je velika mana (bar za mene) ali posto mu je glavna namena pustanje video materijala, donekle je razumljivo.

Inace, kontrola AV uredjaja sa Android/iOS uredjaja je nesto sto sad nude svi (cak i high end) proizvodjaci opreme. Ja to koristim za TV, AV receiver i BR plejer. Veza se ostvaruje putem mreze (Android -> WiFi -> LAN -> TV ...).

Pozdrav
 
Kako mislis sa odredjenih servera?

Nije losa zamisao, ali se nadam da ce ga developeri sa xda uciniti pristupacnijim po pitanju instalacija aplikacija cim se rasiri na trzistu. Sto se tice strima, ne bi ti trebao hdd u tom slucaju (google nudi free prostor za 20k pjesama, jedino ogranicenje je ako imas vise od toga), s obzirom da ce biti povezan na mrezu, imace pristup netu i to je dovoljno.

Za dlna vec ne znam da li ce biti podrzan.

Kontrola preko Androida je ogranicena po pitanju uredjaja. Mislim da ce jedino oni sa NFC-om moci da ga kontrolisu.
Mislio sam tipa ogranicen tip servera npr. Youtube ili slicno. A DLNA mi je najbitnija stavka - uz internet radio i analogni izlaz. Podatke sa hd na ruteru koriste i ostali uredjaji tako da bi on trebao da se uklopi u pricu. A verovatno bi protok u lokalnoj mrezi bio veci, nego da stalno vuce podatke sa google. Sta je NFC?
 
Za WD TV i srodne uredjaje, postoji Android aplikacija za upravljanje, pa ne moras da palis TV da bi slusao muziku (https://play.google.com/store/apps/...remote&feature=nav_result#?t=W251bGwsMSwyLDNd).

To sto WD TV nema display, je velika mana (bar za mene) ali posto mu je glavna namena pustanje video materijala, donekle je razumljivo.

Inace, kontrola AV uredjaja sa Android/iOS uredjaja je nesto sto sad nude svi (cak i high end) proizvodjaci opreme. Ja to koristim za TV, AV receiver i BR plejer. Veza se ostvaruje putem mreze (Android -> WiFi -> LAN -> TV ...).

Pozdrav

Ne vidi se sa slika da li android aplikacija omogucava svrljanje (browse) po folderima? Al opet, cim nema analogni izlaz ne mogu ga povezati na risiver. Probao sam android aplikaciju za TV i ok je, al opet je konformnije sa originalnim daljincem. AV receiver ti ima WiFi?
 
Mislio sam tipa ogranicen tip servera npr. Youtube ili slicno. A DLNA mi je najbitnija stavka - uz internet radio i analogni izlaz. Podatke sa hd na ruteru koriste i ostali uredjaji tako da bi on trebao da se uklopi u pricu. A verovatno bi protok u lokalnoj mrezi bio veci, nego da stalno vuce podatke sa google. Sta je NFC?

Hm, sad vidjeh, ne podrzava DLNA tako da - mrka kapa :(

NFC
 
Moj receiver je stariji model (za 2011-tu) i nema ugradjen WiFi, vec samo Ethernet. Podrzava i WiFi ali sa dodatnim USB WiFi modulom. S obzirom da mi AV oprema stoji pored rutera, sve mi je povezano LAN kablom.

Stariji modeli WD TV imaju valjda i analogni audio izlaz, isto kao i neki Asus OPlay modeli. A koji receiver imas? Mozda ti se isplati da zamenis receiver za neki noviji koji vec ima ovo sto ti trazis: podrsku za internet radio, DLNA i slicne stvari. Pristojni modeli stereo receivera sa podrskom za mrezu kod nas krecu od ~500EUR, ali vredi proveriti koliko kostaju u Madjarskoj. Takodje, postavlja se i pitanje kvaliteta D/A konverzije na uredjajima - tu su stereo/AV receiveri obicno u prednosti.

Koliko vidim, ti planiras da USB HDD nakacis na ruter koji u sebi ima DLNA server i da tako delis sadrzaj? Budi oprezan i dobro se informisi, jer se lako moze desiti da ugradjeni DLNA server ne podrzava neke formate koji tebi mogu biti zanimljivi (FLAC i slicno), ili da sam ruter ne podrzava neki fajl sistem (NTFS, napr.).

Po meni, bolje (ali i donekle skuplje) resenje je da DLNA server stavis na neki NAS uredjaj (od "jeftinijih" WD MyBook Live, pa do pravih NAS uredjaja tipa DLINK DNS 320, QNAP, NetGear NASReady...).

Pozdrav
 
Trenutno je tu Denon 700AE stereo risiver. Nije losa ideja sa novim risiverom.....jedini koji sam nasao jeste neki Onkyo 8050 za oko 500 jevrica sa DLNA sharingom. Ja sam inicijalno hteo da umesto risivera uzmem neko stereo pojacalo (NAD 3xxx) i tako poboljsam stereo zvuk a network streaming resim preko drugog uredjaja, ali ako nista tako ne uspem da zavrsim onda se mozda odlucim i za tu varijantu, jer cu morati negde da napravim kompromis.

USB HD 1TB, i bezicni ruter vec imam. TPLink 842 ruter ima opciju za USB HD tako da je to vec povezano. Vidis, ne secam se da sam pokusao da pustam FLAC fajlove, ali mp3, divx i mkv fajlovi rade bez problema. Nisam bas nesto preterano upucen u mreze, tako da mi nije najjasnije u cemu se razlikuje DLNA server na NAS uredjaju, u odnosu na HD koji je vezan na ruter usb-om a ne preko ethernet veze. U sustini sama specificnost NASa mi nije bas najjasnija, i sta znaci ugradjen dlna server. Zar nije svaki host koji je podesen da sheruje i deli podatke - server?
 
Poslednja izmena:
Prednost receivera sa Net podrskom u odnosu na razdvojene komponente (receiver + streamer) je u manjem broju uredjaja, jedan daljinski, etc... Naravno, to ima i svojih mana: kvalitet samog receivera, eventualni kvar,...

Nisam u poslednje vreme pratio dogadjanja na ovoj sceni, ali verujem da danas mnogi prozivodjaci imaju nesto nalik na Onkyo 8050, za Denon sam "skoro" siguran da ima nesto slicno. Ovo pisem zato sto mnogi ljudi ne vole da menjaju proizvodjaca opreme, jer se vremenom naviknu na zvuk jednog proizvodjaca i svi ostali im zvuce "drugacije" :)

Posto ruter i HD vec imas, onda je, naravno, najbolje da to i iskoristis, pod uslovom da ispunjava tvoje zahteve.

DLNA je poseban mrezni protokol, namenjen upravo deljenju i pristupu multimedijalnom sadrzaju u kuci (Digital Living Network Alliance). Razlikuje se u odnosu na obican file sharing (najcesce SAMBA). Neki media player-i i network streaming uredjaji (gore navedeni Onkyo, napr) podrzavaju DLNA ali ne i SAMBA, mnogi Smart TV takodje.

Pozdrav
 
Ne bi ja imao problem da predjem sa Denona na Onkyo, samo bih malo prekomponovao plan, jer ipak (po pravilu, nisam proverio) stereo pojacalo bi trebalo da daje mnogo bolji zvuk nego stereo risiver.

DLNA je poseban mrezni protokol, namenjen upravo deljenju i pristupu multimedijalnom sadrzaju u kuci (Digital Living Network Alliance). Razlikuje se u odnosu na obican file sharing (najcesce SAMBA). Neki media player-i i network streaming uredjaji (gore navedeni Onkyo, napr) podrzavaju DLNA ali ne i SAMBA, mnogi Smart TV takodje.

Pozdrav
A jel meni treba samo DLNA, ili mi treba i ta SAMBA? U sustini u cemu je razlika implementacije DLNA servera na NAS (ove koje si naveo) u odnosu na HD koji je usb-om povezan na bezicni ruter (ili je i to neka vrsta NASa)?

thnx
 
HD prikljucen na ruter je takodje NAS: Network Attached Storage.

Sto se tice toga sta tebi treba - DLNA ili SAMBA, trebaju ti oba. SAMBA ti treba jer preko nje sa PC-ja pristupas deljenim direktorijumima (i tako stavljas sadrzaj na HD). DLNA ti treba jer streaming uredjaji tako pristupaju sadrzaju. Postoje i streaming uredjaji koji mogu da pridju sadrzaju i preko SAMBA (WD TV ako se ne varam, i neki drugi).

Razlika izmedju rutera + HD i pravog NAS-a je, izmedju ostalog i u verziji SW-a koji na njima rade. Na NAS, obicno mozes da instaliras dosta raznoraznog SW-a: DLNA server po volji, torent klijenta, etc... Kod rutera, to je vec mnogo teze. Znaci, NAS mozes vise da podesis po svojim potrebama. Kod rutera, osnovna namena je rutiranje, kod NAS-a to je skladistenje (i deljenje) podataka.

Pozdrav
 
@Majstore...pokusacu da ti pomognem,ili bar dam predlog....znaci tebi treba uredjaj,da strimuje muziku i video,a da to nije komp....:)
imas par resenja,koji rade sa DNLA standardom.....
imas program Serviio,koji kao sto moze da se ubaci na kompove,moze da se ubaci na Nas uredjaje,pa ne zavisis od kompa....pogledaj link....jedino me malo brine sto ne znam da li ti Nas uredjaji imaju Audio out....takodje moze na neke Nas uredjaje,da se ubaci i Plex Server...pa sve to posle gledas i slusas na drugom kompatibilnom uredjaju,na koji se instalira Plex klient....znam da od novih TV,Samsung i Lg podrzavaju Plex klient...a takodje i Mac..Windows..Linux...
ja imam neki AirLive Nas server,na kome skidam torrente,bez kompa,i koji ima ugradjen iTunes server.....i lepo radi,zavrsava posao.....takodje koristim Plex server,instaliran na Mac-u...a sve sa njega gledam i slusam na AppleTv...
ako ti nisam pomogao....nisam valjda ni odmogao..Srecno...
http://forum.serviio.org/viewforum.php?f=14&sid=3db624ee5a77e5c4a224863ac3f22a51
http://plexapp.com/getplex/
p.s.zaboravih da ti kazem da i Serviio,i Plex...imaju Internet Radio stanice....a u Serviio mozes i sam da ubacujes Streaming stanice.....:)..ako se jos nesto setim..javljam...:guitar:
 
Poslednja izmena:
A pravi NAS jer on vrsi i funkciju rutera il se kaci na ruter....iz cega se osim HD-a hardverski sastoji? Kad kazes SW mislis na software? I zajebano mi je sto nema neki naziv za ovaj NAS sa usb HD-om i WiFi ruterom....pa je onda teze istrazivati probleme na netu sa njim. I jedno i drugo je NAS, al je opet razlicito.


Nadjoh jos ove 2 interesantne stvarcice, al je stvarno jako tesko proceniti da li one mogu da rade ovo sto meni treba:
http://tech2.in.com/reviews/av-receivers/denon-dnp720ae-review/324562
http://www.gracedigitalaudio.com/tuner-wifi-ethernet-radio-tuner-gdiirdt200-p-91.html
Oba podrzavaju DLNA protokol.
 
@Majstore...pokusacu da ti pomognem,ili bar dam predlog....znaci tebi treba uredjaj,da strimuje muziku i video,a da to nije komp....:)
imas par resenja,koji rade sa DNLA standardom.....
imas program Serviio,koji kao sto moze da se ubaci na kompove,moze da se ubaci na Nas uredjaje,pa ne zavisis od kompa....pogledaj link....jedino me malo brine sto ne znam da li ti Nas uredjaji imaju Audio out....takodje moze na neke Nas uredjaje,da se ubaci i Plex Server...pa sve to posle gledas i slusas na drugom kompatibilnom uredjaju,na koji se instalira Plex klient....znam da od novih TV,Samsung i Lg podrzavaju Plex klient...a takodje i Mac..Windows..Linux...
ja imam neki AirLive Nas server,na kome skidam torrente,bez kompa,i koji ima ugradjen iTunes server.....i lepo radi,zavrsava posao.....takodje koristim Plex server,instaliran na Mac-u...a sve sa njega gledam i slusam na AppleTv...
ako ti nisam pomogao....nisam valjda ni odmogao..Srecno...
http://forum.serviio.org/viewforum.php?f=14&sid=3db624ee5a77e5c4a224863ac3f22a51
http://plexapp.com/getplex/
p.s.zaboravih da ti kazem da i Serviio,i Plex...imaju Internet Radio stanice....a u Serviio mozes i sam da ubacujes Streaming stanice.....:)..ako se jos nesto setim..javljam...:guitar:
Hvala na ulozenom trudu, pogledacu ove linkove. Na kompu imam instaliran Plex server, i na taj nacin HD komunicira sa TV-om preko smart aplikacije - ali samo kada je komp ukljucen. Kada je iskljucen onda komuniciraju samo preko DLNA veze, a tada valjda Plex nije bitan jer je on instaliran na racunar koji nije aktivan....ne znam kako bi instalirao neku aplikaciju na ovaj HD a da ona bude aktivna kad je komp off. :) Pogledacu ove linkove kasnije pa mi mozda bude jasnije.
 
Uf Majstore, slabo se razumes u ovu oblast :)
Ovako: NAS je mrezni disk. Sastoji se od kucista, nekoliko diskova (1 ili vise) i ugradjenog racunara za upravljanje. Povezan je na mrezu, ne radi rutiranje. OS na NAS uredjajima je cesto neki mini Linux, koji pruza mogucnost instalacije i dodatnih programa. Sluzi da omoguci skladistenje podatka na centralnom mestu u mrezi.
Tvoj ruter + USB disk se mogu smatrati NAS-om, jer omogucavaju pristup podacima sa mreze. Naravno, specijalizovani NAS uredjaj ce bolje obavljati tu funkciju od kombinacije ruter + disk, ali to zavisi i od potreba korisnika.
Sto se tice tog Denona, on moze da radi ono sto tebi treba, samo mislim da ti se cena nece bas svideti :(
Mislim da je najbolje da odredis svotu koju zelis da potrosis na ceo sistem (network streamer, pojacalo ili receiver,...) pa da onda krenes da trazis konkretne uredjaje. Postoji dosta kombinacija koje ce raditi ono sto ti zelis, samo je pitanje kvaliteta koji zelis da dobijes i koliko para zelis/mozes da das.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Uf Majstore, slabo se razumes u ovu oblast :)
Slabo, slabo zato sam i pokrenuo ovu temu jer sam tu tanak pa mi nije bilo od pomoci sam da guglam dok ne rascistim neke stvari :)
Ovako: NAS je mrezni disk. Sastoji se od kucista, nekoliko diskova (1 ili vise) i ugradjenog racunara za upravljanje. Povezan je na mrezu, ne radi rutiranje. OS na NAS uredjajima je cesto neki mini Linux, koji pruza mogucnost instalacije i dodatnih programa. Sluzi da omoguci skladistenje podatka na centralnom mestu u mrezi.
Tvoj ruter + USB disk se mogu smatrati NAS-om, jer omogucavaju pristup podacima sa mreze. Naravno, specijalizovani NAS uredjaj ce bolje obavljati tu funkciju od kombinacije ruter + disk, ali to zavisi i od potreba korisnika.
Hvala, hvala i opet hvala. To znaci da u mom slucaju ne mogu instalirati nikakve aplikacije, jer bez upaljenog racunara i OS hard radi samo kao media server sa osnovnim funkcijama koje su vec postavljene?

Sto se tice tog Denona, on moze da radi ono sto tebi treba, samo mislim da ti se cena nece bas svideti :(
Mislim da je najbolje da odredis svotu koju zelis da potrosis na ceo sistem (network streamer, pojacalo ili receiver,...) pa da onda krenes da trazis konkretne uredjaje. Postoji dosta kombinacija koje ce raditi ono sto ti zelis, samo je pitanje kvaliteta koji zelis da dobijes i koliko para zelis/mozes da das.
Na jednom mestu sam video da mu je cena 200 funtaca, sto mu dodje oko 250 jura, ali u inostranstvu. Nije malo. A kad vidim kolko se ovi nasi ugradjuju i dogradjuje to je stvarno brezobrazluk. Za gornju granicu moram da razmislim, mada i to zavisi od toga koliko se naprzim :)
U svakom slucaju to DLNA serveriranje me bas odusevilo sta sve moze, pogotovo u kombinaciji sa Android telefonima :)
 
Nisam siguran da sam te shvatio ovo za NAS. NAS je standalone uredjaj, i moze da se koristi i bez racunara. Network streamer dovlaci sadrzaj direktno sa NASa. Ovaj racunar za upravljanje NASom (koji sam gore spomenuo) je ugradjen u sam NAS, i on prakticno radi svo vreme. Naravno, ako se neko vreme ne koristi, ceo uredjaj ode u standby mod, ali se probudi na bilo kakav zahtev sa mreze. NAS na sebi ima samo LAN prikljucak (neki imaju i USB). Svo upravljanje se radi preko mreze sa nekog drugog racunara ili tableta, putem Weba ili ssh/telnet pristupa.
S obzirom da vec imas Denon, pretpostavljam da ti je bitan i kvalitet zvuka. Ako uredjaj koji trazis ima analogni audio izlaz, onda znaci da se D/A konverzija radi na njemu, sto opet znaci da treba da ides na malo kvalitetnije uredjaje. Jer dzaba ti dobro pojacalo ako je D/A konverzija uradjena traljavo.
Pozdrav
 
Da, razumem. Pokusao sam to objasnjenje da povezem sa ovim sto je 6pack predlozio. Tj. ja na mom HD koji funkcionise kao NAS iako nije pravi NAS, ne mogu da instaliram Plex ili Serviio zato sto nema taj mali racunarcic koji radi bez kompa, vec je obican HD sa ruterom bez ikakvog operativnog sistema. Sam u pravu?
I ovo za D/A konverziju kapiram....znaci ili taj Denon, ili da se ide na Onkyo risiver+strimer - tj. ako se ne pojavi neko drugo resenje.

ps. Evo kako je to TpLink ovu foru sa usb HD-om formulisao (virtual server):
http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=tl-wr842nd#spec
Local file & media sharing with Samba, Media Server (PC, X-BOX 360 and PS3 Support) or through the Internet with FTP server function.
 
Poslednja izmena:
sto se tice Serviia,zato sam ti i dao link ka forumu,da vidis koje Nas uredjaje podrzava.....
moj Nas uredjaj ima svoje fore,meni vise sluzi za skidanje torrenta,a da ne zavisim od kompa....i imam na njemu dosta muzike,pa tu istu mjuzu vucem na AppletTV,opet da ne zavisim od kompa....e sad jedina mana..sto vrlo malo uredjaja sa UpNP protokolom podrzavaju i recimo slanje titlova sa filmom....za to koristim sambu na kompu....uglavnom u njmemu se nalazi,neki nazovimo mali Os..kome pristupas sa bilo kod kompa u kuci preko lokalne IP adrese...i onda u browseru dobije njegova podesavanja.......
jedno vreme sam se lozio da na neku kantu instaliram FreeNas....i da taj komp negde zabodem,da se ne vidi...a uz FreeNas..mnogo toga dodje..:)
slike nekih podesavanja mog Nas servera..
55ms74.png

35i60zq.png

a ovde mozes da pogledas cemu sluzi FreeNas.....moze da se lepo iskoristi vec zaboravljeni komp na tavanu...:)
http://www.freenas.org/
a i ovaj link obavezno stivo....
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_UPnP_AV_media_servers_and_clients
 
Poslednja izmena:
S obzirom da ti ruter + HD funkcionalno rade kao NAS, u ovom momentu to ti je dovoljno, sto se tice deljenja sadrzaja.
Sto se tice streaming funkcije i pustanja materijala sa NAS i interneta, mozes:
- da kupis samo network streamer (onaj Denon ili ovaj Onkyo: http://www.eu.onkyo.com/en/products/t-4070-58629.html , napr.)
- ili da postojeci receiver zamenis nekim koji ima net streaming funkciju (kao Onkyo 8050 napr.).
Naravno, slicne uredjaje imaju i drugi proizvodjaci, ja navodim Onkyo zato sto sam donekle upoznat sa njihovim asortimanom.
Treca opcija je da uzmes neki media player (vec navedeni Asus OPlay i slicni), samo se plasim da tu mozda neces dobiti dovoljno dobar zvuk, ako ih kacis preko analogne veze. Ovo je samo sumnja - nisam nikad cuo neki od njih povezan na pristojno pojacalo na taj nacin.
Pozdrav
 
imas i MediaTomb..takodje podrzava masu uredjaja da se naknadno instalira.....bas sam sad nasao da moze i na moj Nas server......pa cu malo da se igram...evo sta sve moze da radi......
Currently Supported Features

browse and playback your media via UPnP

metadata extraction from mp3, ogg, flac, jpeg, etc. files.

Exif thumbnail support

user defined server layout based on extracted metadata (scriptable virtual containers)

automatic directory rescans

highly flexible media format transcoding via plugins / scripts

sophisticated web UI with a tree view of the database and the file system, allowing to add/remove/edit/browse your media

support for external URLs (create links to internet content and serve them via UPnP to your renderer)

support for ContentDirectoryService container updates

Active Items (experimental feature), allows execution of server side scripts upon HTTP GET requests to certain items

highly flexible configuration, allowing you to control the behavior of various features of the server

support for Linux, FreeBSD, Mac OS X

runs on x86, Alpha, ARM, MIPS, Sparc
http://mediatomb.cc/
 
I ovo sto kaze 6pack: sa dobrim NASom racunar ti skoro uopste ne treba. Meni racunar sluzi samo za skidanje torenta i stavljanje fajlova na NAS. Muziku slusam direktno receiver sa NAS ili internet radio, za filmove i slike TV ima ugradjen media plejer sa podrskom za DLNA pa sve pusta direktno sa NAS.
Mogao bih i da instaliram torent klijenta na NAS i da njime upravljam iz web browsera sa tableta ili smartphonea i tada mi racunar nebi ni trebao.
@6pack: kao DLNA server koristim Twonky i lepo radi s titlovima. Doduse i moj TV donekle podrzava titlove (eksterne za divx i ugradjene za mkv). To je jos jedan razlog za sta mi treba racunar: ubacivanje srt titla u mkv sa mkvmerge.
Serviio sam probao na mom NASu, ali sam imao nekih problema sa performansama, pa sam odustao od njega. Kasnije sam video da sam jedan od retkih sa takvim problemom, ali sam vec presao na Twonky, pa me sad mrzi da se bakcem ponovo.
 
Pa taj pravi NAS izgleda stvarno pravi cuda. A kako ti risiver direktno komunicira sa NAS-om, ima ugradjeni streaming?

Deluje stvarno mocno, mada ne znam dal imate decu i dal ste culi i koliko ima istine u tome da WiFi signal prilicno ubija tj. usporava zdrave spermatozoide? :)
 
ja imam decu....a ti pici onda sve preko Lan-a....ako bash imas paranoju:)
 
Nazad
Vrh Dno