Šta je novo?

Prijava problema i bagova

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lanikor je u pravu, od prelaska na novi forum počinju ti problemi i mnogi su se zalili na to ovih 12+ meseci, i javno ali i adminima preko pp. Bilo je pokušaja da se ovo reši, ali očigledno je neki malo ozbiljniji bag u pitanju.
Jasno je da postoje ograničenja koja je Duke naveo u postu #598 ali nije to problem jer je sve radilo normalno na starom forumu, a i činjenica je da se isti YT linkovi prikazuju potpuno normalno na susednom forumu, koji je takođe XenForo.
 
Javlja se i na forumima koji imaju drugačiji softver, npr. na nekoliko Invision foruma sam video isti problem.
 
Jasno je da postoje ograničenja koja je Duke naveo u postu #598 ali nije to problem jer je sve radilo normalno na starom forumu, a i činjenica je da se isti YT linkovi prikazuju potpuno normalno na susednom forumu, koji je takođe XenForo.
Stari forum nema osim podataka nikakve veze sa novim.
Forumi su "individualni" tj svako ih konfigurise po svojim potrebama, direktna poredjenja nisu validna.
Takodje je tamo implementiran i TT, koji nama ne pada na pamet da ubacujemo jer TT servis zahteva da bukvalno skines gace za njih tj predajes 3-rd party sve podatke i statistike. Nenormalan saobracaj generise sa svim nasim podacima... neka hvala (jedan od razloga zasto je XDA batalio).
Posto smo svi bili izuzetno zauzeti u poslednjih pola godine, cim stignemo, resavamo.
 
To za TT je odavno jasno ali nismo se žalili na to nego na ovaj bag sa YT prikazom koji je prilično iritantan i mnogima kvari iskustvo posle prelaska na novi forum, a nije vezan za bezbednost i rupe kao TT.
I tu su ''klabing'' teme najmanji problem, bag mnogo više iritira u svim ostalim (tech) potforumima i temama.
 
Poslednja izmena:
Ja sam još ranije pisao, ali vidim da to još nije rešeno, naime postoji problem, bar kod mene na telefonu, da se dešava da ukoliko postoji niz slika u postu, koje su kao attachments postavljene i ako se zadesi da mi navigacioni bar preklapa te slike, jednostavno postane transparentan na bilo kakav dodir, šta god pokušam da tapnem (hamburger meni, search, profile, notifications), on uvek otvara uvećanu sliku iz tog posta.

Jel ima šanse da se to reši?
 
Ja sam još ranije pisao, ali vidim da to još nije rešeno, naime postoji problem, bar kod mene na telefonu, da se dešava da ukoliko postoji niz slika u postu, koje su kao attachments postavljene i ako se zadesi da mi navigacioni bar preklapa te slike, jednostavno postane transparentan na bilo kakav dodir, šta god pokušam da tapnem (hamburger meni, search, profile, notifications), on uvek otvara uvećanu sliku iz tog posta.

Jel ima šanse da se to reši?
Ima ako navedeš primer posta, koji browser koristiš i koji telefon je u pitanju.
Lanikor je u pravu, od prelaska na novi forum počinju ti problemi i mnogi su se zalili na to ovih 12+ meseci, i javno ali i adminima preko pp. Bilo je pokušaja da se ovo reši, ali očigledno je neki malo ozbiljniji bag u pitanju.
Jasno je da postoje ograničenja koja je Duke naveo u postu #598 ali nije to problem jer je sve radilo normalno na starom forumu, a i činjenica je da se isti YT linkovi prikazuju potpuno normalno na susednom forumu, koji je takođe XenForo.
Ja nisam uspeo da nađem uzrok za ovaj problem, kao ni XenForo podrška koja je bila upletena u ceo proces. I pored jako mnogo utrošenog vremena na debag i dobre volje, na žalost nisam uspeo da ustanovim zakonitost koja dovodi do tih problema.
 
Ima ako navedeš primer posta, koji browser koristiš i koji telefon je u pitanju.
Naravno, problem mi se javlja i na Nokia 7 Plus i na Pixel 4a 5G, prvi A10, drugi A12. Na oba se problem dešava i preko Chrome-a i preko Bench PWA aplikacije (instalirane kroz Chrome)

Evo primer, pošto znam da u oglasima uvek ima attachmenta
 
Rešeno.
 
@kUdtiHaEX
Ja nisam uspeo da nađem uzrok za ovaj problem, kao ni XenForo podrška koja je bila upletena u ceo proces. I pored jako mnogo utrošenog vremena na debag i dobre volje, na žalost nisam uspeo da ustanovim zakonitost koja dovodi do tih problema.
Znam da si pokušavao da rešiš taj problem i video sam da si dodao ogromnu listu podržanih servisa i sajtova (ekstenzija, čega već) u listu media funkcije. I što je najzanimljivije, dobrih mesec dana je sve funkcionisalo mnogo bolje, npr. većina YT linkova je imala normalan prikaz na forumu i mislio sam da je rešenje blizu. Ali od nedavno kao da se taj YT bag vratio na staro (50/50 otprilike), ko zna šta je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
U okviru samog foruma se ništa značajno nije promenilo od tada što bi uticalo na YT embeding proces. Samim tim to deluje kao nešto što nije baš 100% u našoj kontroli.
 
nego, kad ce se popraviti da kad je slika ispod onog taba gore (Home, New Posts, Forums...) i kliknes na recimo Forums ne otvara sliku vec ode na main forum page

ne znam da li je pisano vec o tome u prethodnih 20 strana, nisam prelistavao, sorry
 
Upravo o tom problemu sam pisao ovde danas. Mislio sam da je samo bug na telefonima, ali izgleda da je i na Desktop verziji.
 
👆
Ja sam tu stabilizaciju prihvatio, to mi je svetinja 😁 , kao default opcija, šta fali..
 
Mozda bude od koristi adminima informacija, nocas oko 3 se javila greska "Problem sa bazom podataka" bela stranica u gornjem levom uglu ovo ispisano. Cekao sam 5-6 min nije se popravilo, nakon toga sam otisao da spavam.

Ne znam da li backup ide u tom terminu ali eto da znate.
 
Standarni bekap, koji se odradi svake noci.
 
Nekadašnje čuveno vreme u 4:48. :)
 
Ne znam da li je konkretno do foruma ali mi se katastrofalno usporio poslednjih desetak dana. Nakon klika na bilo sta treba mu vjecnost da to otovri. Prakticno nemoguc za koristenje. Firefoks mi inace radi sasvim normalno i otvara jako brzo sve ostale web starnice i forume.
 
@Masster nema nikakvih ograničenja na tvom nalogu, ako to pitaš. Problemi koje si opisao su na tvojoj strani, nisu do foruma.
 
Ono "Pitanje nedelje" se pretvori u Pitanje meseci, zar nije vreme da se skine pre nego što postane Pitanje GODINE ?
 
Dobro vece, primetio sam da desno u stavci vesti da se pojave objave koje su vec bile. Evo veceras vidim ponovo je objavljena vest za Test: POCO M4 Pro sa danasnjim datumom 29.04.2022 iako je taj video na YT objavljen 21.04.2022 i tog dana je vest bila ovde.

Isto se desilo juce kada se u vestima pojavila objava za Test: Realme GT 2 sa datumom 28.02.2022 a na YT je video objavljen 16.04.2022.

Jel to greska ili se ponavlja za ljude koji nisu videli recenzije pa da pogledaju?
 
prvo se okači praktično samo video, nekoliko dana kasnije kao tekst zajedo sa tim videom
 
Da li neko zna zbog cega se status iz Flash drive ne prebaci u Floppy drive kada neko ima 250 i vise poruka na forumu?

Saljem PP poruke administratorima vec danima,tj jednom koji je za to nadlezan,ali za sada niko ne drca :)
 
Мали проблем, пошто ТС(мтс) има више тема(мислим да треба спојити у једну као СББ што има генерална дискусија),
када сам копирао линк своје поруке из теме бокс у тему оптика јер се тиче оба, изађе добар линк и води ка мојој поруци али:
појављује се скраћено текст поруке изнад моје... као да је она линкована, уместо дела моје поруке. (опера, в10)
 
Nestao je donji bar koji se pojavi kada se preko telefona skroluje navise.

Firefox, instalirana je aplikacija, nisam siguran da li je samo do mene
 
U samsung browseru ga ima, nemam app da proverim drugačije.
 
Definitivno je problem vezan za Firefox, sad sam probao Chrome i tu je, samo jos da vidim sta je posto nista od standardnih fora ne pomaze (force close, clear cache/data, clear browsing history) nije pomoglo.

Sad cu da probam reinstall

EDIT: reinstall je pomogao za sad, ponovo radi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno