Šta je novo?

Prevaranti sa domaceg e-trzista

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
osiguras se tako sto kupujes od ljudi koji su provereni, maker predmet bio 10-20% skuplji.
imajuci u vidu da svaki 5. tek na KP ocenjuje, neko sa 200 ocena ustvari ima hiljadu i vise, a uostalom iz komunikacije preko telefona i preko poruka se da uvideti kakav je ko prodavac/kupac u 90% slucajeva, sve je stvar treninga.
 
Mislim da je najbezbolnije za obe strane ako prodavac da fiksni telefon čiji podatci se slažu sa podatcima na KP ili nekom drugom sajtu gde prodaje. Jasno mi je da ima podstanara, ljudi koji nemaju fiksni telefon itd. ali ovo može da bude jedna od opcija da kupac bude koliko toliko sigurniji.

To je ugrozavanje necije privatnosti, ako nemas poverenja nemoj da kupujes.
 
ponovicu opet,bas zato sto je davanje ocena toliko neredovno na kp.com - svii koji imaju 10 i vise pozitivnih,bez negativnih,i nalog star nekoliko godina,i ne trguje sibicama i sl glupostima,je proveren prodavac.nerealno je ocekivati za nekog ko se ne bavi trgovinom preko kp.com da ima 100+ ocena,ja imam nalog 6-7 godina i imam 27 pozitivnih (bez negativnih,naravno),jedno bar 50 puta vise poslova i jedva i toliko ocena,i to sam skoro vukao ljude za rukav da me ocene.
 
To je ugrozavanje necije privatnosti, ako nemas poverenja nemoj da kupujes.

Možeš ovo da objasniš? Ti meni daš tvoj broj fiksnog telefona i to je ugrožavanje privatnosti? Nešto si ti pomešao. Ništa drugo mi ne treba samo broj fisknog telefona.
 
Poslednja izmena:
Jeste, a problem je samo u tome što ako naletiš na prevaranta neće ti pomoći ni JMBG.
Ja npr. u životu nisam nikoga prevario, ali isto tako ni pustio u stan ili dao broj fiksnog.
Ko hoće ovako imaće moju punu pažnju, ali ne puštam nepoznate kod sebe. Tačka.
 
Sto bre? Nije valjda da prodajes predmete u vrednosti od par hiljada evra?
 
A da li ti puštaš nepoznate ljude koje prvi put čuješ preko telefona u stan/kuću?
Ako je odgovor da, svaka ti čast. Ja neću.
 
Iako je baza fiksnih telefona (naravno onih koji su pristali) javna ti smatraš da je to ugrožavanje privatnosti? Ok, svako ima pravo na svoje mišljenje. To sam naveo kao jednu mogućnost, naravno svako ima izbor.
 
A da li ti puštaš nepoznate ljude koje prvi put čuješ preko telefona u stan/kuću?
Ako je odgovor da, svaka ti čast. Ja neću.

Kad bih kupovao npr. graficku od 150+ evra, nema tog prodavca kod kojeg ne bih trazio na licu mesta da je isprobam.
Veoma retko prodajem, a jos redje neko treba da dodje da isproba to sto prodajem. A to i nisu komponente velike vrednosti. Pa onda nemam ni potrebe za bilo kakvom "paranojom".
Svaka mi cast.


Ali ok, kontam, nismo svi isti. I mozda ti imas drugacije predmete u kuci/stanu, ukucane, okolnosti, itd. :)
 
Poslednja izmena:
A da li ti puštaš nepoznate ljude koje prvi put čuješ preko telefona u stan/kuću?
Ako je odgovor da, svaka ti čast. Ja neću.

slazem se sa nepustanjem u stan,ni ja to nikad nisam radio,niti sam pristajao da idem kod drugih u stan,ali baza fiksnih telefona je javna sto kaze joker

mada cak je javna i ona polovicna baza gradjana koju su hakovali oni klinci,gde se lako moze videti neciji jmbg ako znate fiksni ili ulicu,pa mozda zbog toga postoji strah
 
Ko kaze da je javna? Moj broj recimo ne postoji u imeniku...na zahtev i kraj. A ne da me zivkaju razne agencije i slicno da mi nude poklone nagrade i putovanja.
 
Baš tako goxxxy, nije javno dobro, već nešto što je vrlo lično.
I moj broj je na zahtev izbačen iz imenika, kada su mi se smučili kojekakvi prodavci koječega što zovu kad ima padne na pamet.

A što se tiče vrednosti i paranoje drugačije bi pričao kada bi ti se (daleko bilo) desilo ono što se desilo mom drugaru koji je isto tako smatrao da ne treba širiti paranoju.
Nije stvar u materijalnim vrednostima, ne pali se svaki manijak na pare.
A dovoljno ih šeta diljem ovog našeg grada da mi ne pada na pamet da otvaram vrata bilo kome.
 
Poslednja izmena:
Ja da kucnem u drvo nemam nikakvih primedbi na to dolazenje kod kuce, doduse iz provincije sam tako da mogu da razumem one kojima to smeta sigurno a ne zive sami kuci.
Ipak je nalazenje usput negde najbolja varijanta, dok zavrsavas neke poslove a imas pauzu izmedju ili nekako vec mozete da se uklopite, pa na miru kupite/prodate sta treba, doduse sto se jace tehnike tice (laptop, desktop, itd) uvek dozvoljavam i kod mene da dodju kupci a i ja kod njih na licu mesta da proverim i sve to.
 
Danas sam se i ja upisao u spisak prevarenih na internetu po prvi put.

Umesto Core i3 2120 procesora stigli uredno iseckani i spakovani kartoncici.

Pošiljka stigla sa nepostojece adrese posexpresom a novac se vraca post-netom.

Malim guglanjem imena sa paketa (Dragana Mirković) otvara se citav lanac prevara od doticne na svim mogucim sajtovima koji mogu da vam padnu na pamet (KP, Limundo, Mojekrpice, nekoliko ženskih foruma koji imaju oglase, varalicar.com, neki bajkerski forum, forum za fotoaparate itd).

Steta je 3500din. Sam sam kriv. Član bez ocena (ali kontam ni ja nisam imao ocene kad sam krenuo), umesto imena neki nadimak. I

Imam 3 broja telefona koja vrti u prevarama na koje se sad naravno ne javlja. Drugi prevareni ljudi pisu da se radi o romkinji iz Zaječara.

Ja sam joj se naravno iznapretio preko SMS poruka, prijavio na KP i to je to, idemo dalje.
 
Pa zar ne bi trebalo policija da reaguje ako se nakupi više prevara i sve te prevare pređu neki određeni znos?
 
Da, ali potrebno je da se svi prevareni udruže i zajednički podnesu tužbu.
 
Klan "Dragana Mirković" ponovo napada sa već poznatom vizitkartom (iseckani kartončići).
 
Sta znaš o tome?
 
verovatno je citao razne postove koji su kruzili o "dragani"

uvek je lik slao kartoncice,neko mu je cak i pretio,a ovaj mu odgovorio nesto tipa "sta mozes da mi uradis za 4000 din"
 
Ja ne znam kako si poverovao da bi neko prodavao taj proc za te pare...
 
Pa krastavac nije mnogo skuplji ovako. Ovaj bio klot, bez kulera i naidje povremeno neka komponenta malo ispod cene.
 
Kako ne? Nikada u poslednjih godinu dana polovan Sandy/Ivy i3 nije isao ispod 5-7 hiljada. A to je skoro duplo vise. :)
 
Poslednja izmena:
Pa matore c2d Intele E8400/500 prodaju za 3-3,5k din, ne znam kako si mislio da noviji i brzi i3 moze da se kupi za te pare?

Svaka roba (posebno po tim kupus oglasima i od ''zero post/poz. ocena'' prodavaca) koja je primetno jeftinija od neke svoje prosecne cene znaci da ces dobiti drvo, kamen ili iseckane grand revije. Tako je bar u 80% primera, ostatak moze da otpadne na neinformisanost prodavca ili neke specificne situacije tipa kada se neko seli u ino. pa rasprodaje ili ako mu se hebe za pare a hoce da se otarasi necega.
 
Poslednja izmena:
Mislim da mu se ne staje na muku, nego samo daje savet.




Pa matore c2d Intele E8400/500 prodaju za 3-3,5k din, ne znam kako si mislio da noviji i brzi i3 moze da se kupi za te pare?

2-2,5k vec duze vreme. A svaka cast Xeon procesorima! :d
 
Poslednja izmena:
^ do pre mesec-dva sam vidjao te i e8600 za 3-3.5k din. Verovatno su sada pali za po 500 din bar.
 
Ah da, prepuni su oglasi nerealnih prodavaca. :d
Ma sve je jasno kada E7xxx idu za ispod 1700din.
 
opet maltretirate zrtve prevara...nemoj da vam kacim george carlin-a. ,)
 
Sta znaš o tome?


Vrati nazad par stranica, ima link od oglasa u kome lik obkasnjava kako je prosao.. Isto kao ti. Ako oglas nije vise validan, a zelis da kontaktiras lika, imam ga ja u porukama, rado cu ti proslediti link.
 
Kako ce neko da mu iskrivi kicmu i ekspresno ga posalje na Banjicu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno