Šta je novo?

Prestigio Multipad PMP3084B

nsAce

Slavan
Učlanjen(a)
25.11.2007
Poruke
757
Poena
320
Evo jedan tablet koji treba uskoro da se nadje u prodaji i proizvod je saradnje firme Prestigio i Archos.

Koliko sam video na nekom sajtu cena je oko 160evra.

Adresa je: http://www.prestigio.com/news/new-products/The-first-Prestigio-MultiPad-tablet-PC

PMP3084B_angle_500.png


PMP3084B_front_500x666.png
 
ne verujem u tu cenu nikako... ali deluje zanimljivo.
 
Eclair , 2.1 , 700 MHz , 256 MB RAM
u poredjenju sa kinezima i nije nest bog zna sta , jedino ga cena vadi ... za 160 evra je izvanredna stvar
 
Bice cena oko 160 eur!
A bice i jos tri modela, bolja, ovaj je samo prvi u nizu
 
Eclair , 2.1 , 700 MHz , 256 MB RAM
u poredjenju sa kinezima i nije nest bog zna sta , jedino ga cena vadi ... za 160 evra je izvanredna stvar

Evo baš gledam sad ovaj komentar i ne znam na koje kineze se odnosi. 90% kineza koji se nude su 1.6 sa opcijom na 2.1 ali uglavnom se to ne desi, i rezistivni ekran. Možda ima high end kineza sa 2.2 ali oni su sigurno preko 200USD tamo. Ovi Prestigio će biti tu do kraja meseca. Ja gledam verziju sa 2.2 i multitouch. Ovde, sa garancijom i od renomirane firme (nije "neće drugar sutra prestati da poručuje sa e-bay" varijanta), mislim da nije za porediti. Odma hda se ogradim, ne radim sa Prestigio i nemam interesa da ih hvalim.

Pozdrav, Nikola.
 
Evo pojavili su se po cenovnicima 3084B 17 000 din, 5070C 20 000 din, 7070C 26 000 din i najskuplji 7100C 30 000 din. Jel ih neko video/pipkao uživo?
 
Evo baš gledam sad ovaj komentar i ne znam na koje kineze se odnosi. 90% kineza koji se nude su 1.6 sa opcijom na 2.1 ali uglavnom se to ne desi, i rezistivni ekran. Možda ima high end kineza sa 2.2 ali oni su sigurno preko 200USD tamo. Ovi Prestigio će biti tu do kraja meseca. Ja gledam verziju sa 2.2 i multitouch. Ovde, sa garancijom i od renomirane firme (nije "neće drugar sutra prestati da poručuje sa e-bay" varijanta), mislim da nije za porediti. Odma hda se ogradim, ne radim sa Prestigio i nemam interesa da ih hvalim.

Pozdrav, Nikola.

Imao sam njihov ebook reader 3162b, sasvim korektna izrada i funkcinalnost, posebno za taj cenovni rang...ukratko preporuka...
 
Isprobao sam ovaj model sa ekranom 8" danas u Comtrade prodavnici u Novom Sadu, i mislim da cu ga kupiti uskoro. Super je sto je odnos stranica 4:3 za razliku od vecine tableta. Ovaj odnos stranica je odlican i za citanje knjiga a i za surfovanje po netu. Uredjaj dosta brzo radi, ekran ima solidan odziv cak i preko debele zastitne folije kojom je bio presvucen.
Povezao sam se u prodavnici na wifi i za 2-3 sekudne mi je ucitao b92 sajt. Jedino sto ne znam da li je ekran ovde rezistivan ili kapacitativan? Ali u svakom slucaju, uz veliki ekran (a opet uredjaj je prilicno kompaktan i lak) i solidan odziv, odlicnu cenu (17.900 din.) i solidan kvalitet mislim da je trenutno best buy na nasem trzistu.
Dok se tokom ove godine ne pojave i drugi.

Inace, isprobao sam i manji model od 7" koji ima odnos stranica 16:9 i u samom startu me je odbio ovaj format kao i dosta sitniji prikaz na ekranu.

Ako je jos neko probao neka iznese utiske.
 
Ali u svakom slucaju, uz veliki ekran (a opet uredjaj je prilicno kompaktan i lak) i solidan odziv, odlicnu cenu (17.900 din.) i solidan kvalitet mislim da je trenutno best buy na nasem trzistu.

Ispravka, cena je 16.990, a sad vidim da ga ima i u Gigatronu po istoj ceni. Ovo je vec jako povoljno, oko 160 evra - jeftiniji je i od vecine telefona, a upotrebljivost kod surfovanja, citanja knjiga, gledanja filmova, serija itd. je neuporediva. Jedino sto ne mozete da ga stavite u dzep. :D
 
Da li neko zna koji je gpu u ovom tabletu?
 
Da li neko zna koji je gpu u ovom tabletu?

Evo, imas neke informacije na ovim linkovima:
http://www.pocketables.net/2010/07/...with-ezgears-surfboard-700-first-in-line.html

http://armdevices.net/2010/07/13/rockchip-rk2818-to-come-at-1ghz-with-improved-dsp/

Gledao sam i rockchipovu web stranu, ali nisam nista konkretno nasao...

NAŠAO: GPU: ARM Mali-55
Evo linka: http://www.androidtablets.net/forum...differences-between-rockchip-2808-2818-a.html

Kao što vidiš zaboravi na 3D igrice i 720p mkv...
 
Poslednja izmena:
Netcat ima arm mali 200 gpu i nisam bas bio zadovoljan performansama.
Mogu da zamislim kako tek ovaj 55 radi :(
 
otprilike tako nekako...

Ja sam ga isprobao, odziv je odlican. Surfovao sam malo po netu, cackao menije, prilicno brz uredjaj. I nije pokazivao znake bagova, dok mi se Blueberry netcat prilikom isprobavanja surfovanja po netu zablokirao i morao je fizicki da se restartuje.

U svakom slucaju, uredjaj deluje prilicno pristojno, kvalitet izrade je sasvim solidan, a cena je stvarno dolicna, pa jos za ovu velicinu ekrana posebno.

A ovaj format ekrana (odnos stranica 4:3) je po mom misljenju potimalan za tablet. Kod surfovanja a i kod ostalih primena se mnogo vise vidi na ekranu. Recimo, otvorio sam bio sajt b92 i blic, vidi se gotovo cela stranica po sirini, a i po visini se vidi poprilicno, pa skrolovanje na dole nije tako cesto. A samo jedan zoom-out je bio dovoljan da se ceo sajt vidi po sirini, a zbog velicine dijagonale je sve bas super citljivo i jasno. Ukratko, surf na ovom tabletu je za 5+.
Meni je ovo best buy na nasem trzistu, ukoliko ga pazarim u skorije vreme, poslacu utiske.
 
Hm, ja kortistim HTC Legend vec duze vreme, i sve sto ima resistive touchscreen mi je uzasno. Osim multitouch funkcionalnosti, resistiv ekrani su uzasni za kucanje po virtuelnoj tastaturi u odnosu na capacitive. Kompletan osecaj je drasticno losiji. A jos i ima visu rezoluciju i sporiji procesor od mog telefona. Mozda je dobro krajnje nezahtevnim korisnicima, ali meni je sve bez capacitive ekrana blaga jeza.
 
sve zavisi i od capacitive ekrana, imaš tablet za 33k sa tegrom i capacitive pa možeš u svakom testu uređaja pročitati kako i nije baš osetljiv koliko bi trebao biti. iPad naravno ima jedan od boljih ali onda i cena ide nebu pod oblake :)
moj Wave ima perfektan capacitive ekran a eto nikakav mi problem nije bio da čačkam resistive tablet koji sam imao, čak mi je i bolja varijanta pošto nema šanse da klikneš nešto slučajno.
 
Zavisi od osobe, ja sam licno toliko naviknut na capacitive da mi je nemoguce da otkucam poruku na Nokia 5800 telefonu. Ok, mozda je i tastatura losije programirana, ali moju smotanost sa resistive ekranom ne moze nikakav softver da ispravi. Svejedno, ko ima male zahteve, neka prvo proba pa vidi, ko ima vece zahteve, slab procesor ostaje slab procesor. Prestigio ima u ponudi i PMP7070c koji je mnogo jaci i ima capacitive ekran (i jedno 100e skuplji), i ja zaista ne bih kupio nista slabije.

Da se razumemo, pre nego sto sam postao Android korisnik, ne bih ovako govorio. Kupio sam Android samo zato sto su mi se dopale dimenzije HTC Legend modela, veliki ekran, bio je u mom cenovnom rangu (preko ugovora), a moj stari telefon je postao zreo za gerijatriju. Ali kada se covek navikne na dobro, od veceg uredjaja pocne da ocekuje samo bolje... Ne znam kako bi reagovali ljudi koji nisu do sada imali iskustva sa solidnim telefonima iz ove grupe, ali za nas koji bar pola godine (u mom slucaju, 10 ipo meseci) koristimo kvalitetne uredjaje, ovo jednostavno nije zadovoljavajuce iskustvo.
 
Cena je stvarno povpljna, ipak ovo je tablet, za te pare nema ni pristojnog telefona.
 
Evo, ja sam pazario ovaj uredja, pa da podelim malo utiske: ekran je ok, citljiv i po dnevnom svetlu, dobro reaguje na dodir, nije potrebno zapeti da bi imao odziv. WiFi je takodje dobar, hvata signal cak i tamo gde neki laptopovi ne mogu. Operativni sistem je brz, ne zaglavljuje i ne zaglupljuje. Prenos podataka preko mini USB-a je solidan, mada bi mogao biti i brzi. Za citanje knjiga je savrsen. Zvuk je jako dobar, na nivou visoke klase mp3 plejera (naravno preko 3,5 izlaza). Zvucnik nije nesto posebno jak i zbog svog polozaja na zadnjoj strani uredjaja, ukoliko sedite negde napolju, sva je prilika da necete nista cuti.

Uredjaj dolazi sa vec instaliranim aplikacijama za pustanje muzike, filmova, citanje knjiga, ima instaliran fring, browser, mail... Interesantno je da nema Android market, pa moram jos da proverim da li je moguce instalirati programe sa Android marketa ili ne.

Sve u svemu, za 17 000 i dve godine garancije, jako dobra kupovina ako ce vam ovaj uredjaj sluziti za surfovanje, slusanje muzike, gledanje filmova, proveru mejla ili nosenje gomile uputstava u pdf formatu.
 
Evo, ja sam pazario ovaj uredja, pa da podelim malo utiske: ekran je ok, citljiv i po dnevnom svetlu, dobro reaguje na dodir, nije potrebno zapeti da bi imao odziv. WiFi je takodje dobar, hvata signal cak i tamo gde neki laptopovi ne mogu. Operativni sistem je brz, ne zaglavljuje i ne zaglupljuje. Prenos podataka preko mini USB-a je solidan, mada bi mogao biti i brzi. Za citanje knjiga je savrsen. Zvuk je jako dobar, na nivou visoke klase mp3 plejera (naravno preko 3,5 izlaza). Zvucnik nije nesto posebno jak i zbog svog polozaja na zadnjoj strani uredjaja, ukoliko sedite negde napolju, sva je prilika da necete nista cuti.

Uredjaj dolazi sa vec instaliranim aplikacijama za pustanje muzike, filmova, citanje knjiga, ima instaliran fring, browser, mail... Interesantno je da nema Android market, pa moram jos da proverim da li je moguce instalirati programe sa Android marketa ili ne.

Sve u svemu, za 17 000 i dve godine garancije, jako dobra kupovina ako ce vam ovaj uredjaj sluziti za surfovanje, slusanje muzike, gledanje filmova, proveru mejla ili nosenje gomile uputstava u pdf formatu.

Ajde ako te ne mrzi baci neku sliku. Zanima me kako izgleda citanje knjiga i stripova i krstarenje internetom. Kako se snalazi sa HD filmovima?
 
Ajde ako te ne mrzi baci neku sliku. Zanima me kako izgleda citanje knjiga i stripova i krstarenje internetom. Kako se snalazi sa HD filmovima?

Surf ide lagano, bez problema. Citanje knjiga je jako dobro uradjeno, sa strane postoje dva tastera (za sledecu i prethodnu stranu), a postoji i animacija okretanja lista kada se skroluje prstom po ekranu. HD filmove jos nisam probao, javljam cim budem stigao.

Mogu se instalirati dodatne Android aplikacije ali ih je potrebno prvo skinuti na komp, pa preko usb-a prebaciti na tablet i nakon toga instalirati.
 
Poslednja izmena:
Previse ocekujete, ne moze da pusti HD filmove. A i da moze, koja je korist od njih na ekranu sa rezolucijom 800x600? To ima smisla na tabletima visoke rezolucije (Motorola Xoom, Toshiba Folio, donekle i Galaxy Tab), i na uredjajima koji mogu da puste sliku na TV preko HDMI izlaza. Na ovom uredjaju, to zaista nije bitno. DVD Rip daje sasvim dovoljan kvalitet slike.
 
Previse ocekujete, ne moze da pusti HD filmove. A i da moze, koja je korist od njih na ekranu sa rezolucijom 800x600? To ima smisla na tabletima visoke rezolucije (Motorola Xoom, Toshiba Folio, donekle i Galaxy Tab), i na uredjajima koji mogu da puste sliku na TV preko HDMI izlaza. Na ovom uredjaju, to zaista nije bitno. DVD Rip daje sasvim dovoljan kvalitet slike.

Potpuno tacno. Nisam ni ocekivao da moze da pusta HD filmove, ali cu probati kada budem imao vremena, cisto da vidim moze li. DVD Rip je sasvim dovoljan i kvalitet prikaza je odlican, tako da je stvarno prijatno gledati filmove na ovom tabletu.

Zaboravio sam da napisem utisak za bateriju. Vec tri dana ga koristim, najcesce sa ukljucenim wireless-om, i bateriaj i dalje drzi! Odgledao sam jedan film, slusao muziku nekih 2-3h... Tako da je zakljucak da baterija dosta drzi, a konacan utisak cu imati tek za jedno sedam dana, kada ga budem malo vise koristio.
 
Ima li ovaj Prestigio ugrađen mikrofon i/ili ulaz za njega?
U prvom redu mi treba tablet za korišćenje Skype-a, pa me interesuje kako taj program radi na ovom tabletu.
 
Previse ocekujete, ne moze da pusti HD filmove. A i da moze, koja je korist od njih na ekranu sa rezolucijom 800x600? To ima smisla na tabletima visoke rezolucije (Motorola Xoom, Toshiba Folio, donekle i Galaxy Tab), i na uredjajima koji mogu da puste sliku na TV preko HDMI izlaza. Na ovom uredjaju, to zaista nije bitno. DVD Rip daje sasvim dovoljan kvalitet slike.

U pravu si sve sto si rekao i takodje mislim da je na tako malom ekranu (bilo kog tableta) vrlo tesko videti razliku izmedju DVD i HD kvaliteta. Ali problem je u tome da ako tablet ne cita HD potrebno je ponovo skidati DVD ili DivX kvalitet a ti recimo na kompu imas HD. Cisto zbog tih prakticnih razloga.

Evo, dok cekamo opis uredjaja na engleskom ili srpskom:
[YOUTUBE]ZXcwwMDRoK4[/YOUTUBE]
 
Ima li ovaj Prestigio ugrađen mikrofon i/ili ulaz za njega?
U prvom redu mi treba tablet za korišćenje Skype-a, pa me interesuje kako taj program radi na ovom tabletu.

Nema mikrofon. A Skype moze da si instalira i radi ok, ali samo za kuckanje. ,)
 
Nazad
Vrh Dno