Šta je novo?

Preporuka za Ubuntu desktop za razvoj

vladabuba

Cenjen
Učlanjen(a)
29.08.2009
Poruke
330
Poena
180
Masina ce se koristiti za Eclipse/Java/C++/database desktop development pod Linuxom.

- u prvoj varijanti do 20.000, u drugoj do 25.000 (mozda ce se nabaviti vise masina)
- samo kuciste bez periferija
- da maticna ploca odn. chipset ploce podrzava Ubuntu 100% (usb, audio, LAN, VGA, itd.) posto se nece instalirati Windows! Ako je moguce da ploca dobro podrzava x64 Ubuntu i verzije 10.04 i novije to bi bilo super!
- pozeljno triple ili quad core CPU ali moze i dual CPU
- ako moze 4gb ram
- hdd moze od 320gb ili 500gb
- moze integrisana grafika

Pozdrav
 
meni na masini iz potpisa sve 100% radi out of the box :)

mislim nema vise toliko egzoticnog hw da ti nece raditi... mozda ako uzmes bas bas najnovjije, mada mislim da bi i ovaj liano trebao da radi, a secam se i za sandy da sve radi kako treba (pricam o integrisanoj grafici)

hdd ako pogledas videces da je steta ne uzeti 1tb :)
 
Hvala na odgovoru, mada mislim da se necu moci uklopiti u 20-25.000 za tvoju konfu.
Ni ja nisam imao problema sa vecinom relativno novijih MSI, Gigabyte maticnih ploca (npr. AMD 770 i 870 chipsetom) na Ubuntu-u.
Moje iskustvo se ogranicava na x32 verziju Ubuntu-a, ne znam kako je sa x64 (pozeljnije zbog podrzane velicine RAM-a memorije)
Rekoh ako vec kupim 2-3 komada da ne bude neprijatnih iskustava sa drajverima kasnije :)
 
32bitni ubuntu sa pae kernelom guta daleko vise od 4gb rama :)

Ja iskliktao u winwin konfiguratoru athlona x2 250, foxconn 880g plocu, 500gb samsunga f3, lc kuciste, 4gb excelram, liteon optiku sve zajedno za 20k, tako da moze ;)

svi trpaju sve isto na te svoje ploce...
 
Nazad
Vrh Dno