Šta je novo?

Preporuka za tiho napajanje

ranzo

Poštovan
Učlanjen(a)
09.09.2014
Poruke
26
Poena
55
Drugari jel moze pomoc oko napajanja,imam ovo napajanje iz potpisa emermax max pro 700w.Trazio sam tiho napajanje i kuciste koje ce buku da svede na minimum,prosli komp mi je mozak pomerao sa bukom.

E sad ovo napajanje po specifikaciji koja pise na sajtu http://www.enermax.co.uk/power-supplies/maxpro/ nema veze sa tim decibelima.Postoji jos jedan enermax sajt http://www.enermax.com/home.php?fn=eng/product_a1&lv0=1&lv1=88 na kojem nigde nema nivo buke u decibelima.

U kucistu sam otkacinjao ventilatore jedan po jedan,CPU kuler na kratko,bez graficke karte palio komp,i siguran sam da buku proizvodi napajanje,koje radi na leru i trebalo bi da ima oko 20 dba,a wraith kuler sam nasao da ima 32 db i on se ne cuje za razliku od napajanja,stavljao drugo napajanje ocz 500w,koje je takodje bucno kao i ovo,i nivo buke je isti

Jel moze neki predlog za napajanje do 70-80 eura,ali da je stvarno tiho i da ima oko 650-700w
 
Da bi 100% bio siguran da je ventilator u napajanju izvor buke, izvadi ga iz kucista, spoji zelenu i crnu, ukljuci u struju i slusaj.

FU6YSNTFDSE96WV.LARGE.jpg


To ti je najsigurniji nacin, jer hoce da se desi da zapravo kuciste zveči zbog vibracija od hard diska i/ili ventilatora.
 
hvala na brzim odgovorima drugari,ima 3-4 crne blizu zelene,jel bilo koju smem da spojim ?
vise ne znam sta se cuje,mozda cak opasno tripujem,ali secam se kad sam sklapao masinu sinovcu pre par godina,stavili smo napajanje chieftec gps 500 nije se culo,par puta sam stiskao dugme mislio sam da nije upaljen komp
u starom kompu sam imao ocz sxs 500w-40dba kako sam negde video, i kinesko kuciste od toplo valjanog i tanko guljenog lima,to se malo jace culo od ovoga sto sada imam,ovo nesto nije u redu definitivno
 
Upravo sam nasao,zelena i crna do nje,u redu je napajanje,kad se drzi u vazduhu to je prihvatljivo sustanje vazduha,cim se spusti na kuciste krece neki brrrr zvuk,koji je 50 posto jaci nego sto treba,nisu to ni vibracije nego izgleda blizina napajanja sa kucistem.Kakve gluposti mogu da zagorcavaju zivot,a napajanje inace stoji na 4 gumirane tacke i zadnji deo naslonjen na gumiranu kocku :wall:
20170520_221819.jpg
 
Kod mene u MasterCase 5 zna da zvece hard diskovi, nekad se desi da treba da otvorim stranicu i dotaknem diskove da bi prestali. Uzasno zivcira, Thermaltake Armor Jr je imao mnogo bolji lim.
 
prodajem ovo napajanje za 50 eur ako nekoga zanima,planiram da uzmem corsair RM750i,kako navode do 300 vati ne radi ventilator,tek posle toga se pali
postavljao sam neke dodatne gume na kuciste i opet se cuje,mozda sam umislio nesto ali ovo ide napolje..
 
Nazad
Vrh Dno