Šta je novo?

Kućna multimedija Preporuka za soundbar

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Mare011

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
581
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samaung A52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vec duze vreme gledam soundbarove ali nikako da se odlucim za neki, pa ako neko moze da preporuci nesto do 250eur?

Znam da ne treba da ocekujem neki vau zvuk ali uglavnom ce se korisiti za filmove mrzi me da ravlacim kablove po celom stanu za 5.1 sistem i bitno mi je da ima hdmi arc da mogu sa daljinskim od tv da kontorlisem soundbar

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Rešenje
Vredi li Samsung HW-B440 uzeti za 130€? trenutno je snižen na nemačkom amazonu, imam mogućnost da mi donesu, verovatno je to ustvari HW-B450 ali nisam siguran, pošto je model kao za nemačko tržište.
Ne mogu da se protegnem više, nažalost, a spram VOXovih zvučnika od 3W ovo će mi biti simfonijski orkestar
1655556402971-png.1711989


Ne pratis na casu. Vec sam kacio. Nije metricki navoj...
 
Auh, američki neki standard, UNC? Kako se zovu ti šarafi, baš loza navoj?
 
1/4-20 ti je "velicina" navoja.
1/4 inca je precnik - 20 navoja po incu definise korak.

 
Gotovi su mi stalci još samo da ušarafim zvučnike. Sjetih se ovoga da si pominjao da je u pitanju specifičan šaraf? Ovaj bravar mi reče klasični M6 ?
Delija vec sve objasnio, pravac metalostrugar 1/4 colovni navoj(naglasi obavezno znaju oni). Kupi neki celicni sraf 2kom m8 da bi mogao da nareze navoj. Treba da bude 1.8cm ti uzmi duzi svakako po mogucstvu da nema navoj do kraja.
 
Poslednja izmena:
Ma porucicu sa ebay-a, a u međuvremenu ću koristiti duplex traku, znam lika koji je njom tablicu na motoru zalijepio, drži mu godinama, eto toliko je jaka :D
 
Poručio soundbar JBL 2.1 deep bass za 34.000 rs, sutra stiže u radnju. Sad vidim da mogu da kupim SONY HT-G700 za 38.000 rs. (do juče su koštali 49.000rs)
Koji je bolji soundbar?
Molim za pomoć u izboru jer sutra treba da se odlučim😁
 
Pogledaj JBL cene u USA, a i po Evropi. Bice ti jasnije...

Kod nas deru :rolleyes:
 
Poslednja izmena:
Jel vredi uzimati Q800B Samsung za Sony A80J?
 
TV će na zid, tako da neće smetati. Javim kada ga pazarim kako sam zadovoljan :)
 
Je l' ima neka akcija negde, pratim svaki dan ali koliko vidim i dalje je oko 70K.
 
Slabo pratis :)

E sad, koliko je pametno (a nije) kod njih bilo sta uzeti - to je druga prica.
 
Nisam vidjao da je bio još niže od toga.
 
Ako je problem sa prostorom - obrati paznju i na subwoofer. Treba mu bar 40-50 cm iza i sa desne strane
 
To će da bude mesta.
 
Vredi li Samsung HW-B440 uzeti za 130€? trenutno je snižen na nemačkom amazonu, imam mogućnost da mi donesu, verovatno je to ustvari HW-B450 ali nisam siguran, pošto je model kao za nemačko tržište.
Ne mogu da se protegnem više, nažalost, a spram VOXovih zvučnika od 3W ovo će mi biti simfonijski orkestar
 
Odrađena plastifikacija, ispali su odlično, fabrika. :)
 

Prilozi

  • IMG_0883.jpeg
    IMG_0883.jpeg
    243 KB · Pregleda: 122
  • IMG_0881.jpeg
    IMG_0881.jpeg
    483 KB · Pregleda: 125
Sub ti stoji katastrofalno 🙄
Šta fali poziciji? Skroz precizni tonovi, ne brunda uopšte, bukvalno nisam osjetio potrebu da išta mijenjam. Sjećam se prije kad sam kratko imao A550, sub sam šetao svuda po sobi i nikako nisam mogao da ga namjestim, uvjek nezadovoljan bio.

@gvlada

Rekao sam mu da zavari 4 matice ispod, mada, ima li uopšte smisla stavljati na surround zvučnike šiljke?
 

Prilozi

  • IMG_0886.jpeg
    IMG_0886.jpeg
    346.9 KB · Pregleda: 118
Poslednja izmena:
У принципу има али је са шиљцима згоднија нивелација. Не мораш баш шиљке ушрафити већ и оне ногице за полице и сл што се ушрафљују (наврћу) у део који се шрафи за доњу даску.
 
Šta fali poziciji? Skroz precizni tonovi, ne brunda uopšte, bukvalno nisam osjetio potrebu da išta mijenjam. Sjećam se prije kad sam kratko imao A550, sub sam šetao svuda po sobi i nikako nisam mogao da ga namjestim, uvjek nezadovoljan bio.

@gvlada

Rekao sam mu da zavari 4 matice ispod, mada, ima li uopšte smisla stavljati na surround zvučnike šiljke?
Pocetak, kraj i sredina.
Nabijen bass reflex otvor na zid, a driver na komodu.
 
Nazad
Vrh Dno