Šta je novo?

Preporuka za napajanje

miljkoyu

Cenjen
Učlanjen(a)
22.04.2010
Poruke
3
Poena
151
Pozdrav,

Kupio sam sledece komponente
AMD FX 8350
GA-990XA-UD3 v3
GeForce GT 630
KHX1866C9D3/4G
Samsung HD502HJ 500GB.

U buducnosti ne planiram da imam neznam kakvu grafiku i sl to me ne zanima, ali sigurno ce se dodavati neki HDD, SSD i obavezno vise modula RAM na 1866, ali zbog budzeta za sada to je to.

Uvek uzimam solidno napajanje i sa znatno vecom W nego sto mi je potrebno. Pa sam ovog puta uzeo napajanje TT SPS-730M, ali nazalost isto ima problema sa granama za periferije tj PATA, SATA, FDD Connector, pa je moralo na reklamaciju... A ja se pomalo razocarao u TT...
Do sada sam imao iskustva sa Cooler Master, Chieftec i Crosair napajanjima i prezadovoljan sam njima ali sada eto...

Sta mi savetujete za budzet 65-80e?

Da li ostati na tom ili menjati za neko drugo?
 
Pa nemam pojma, sad gledam da mozda uzmem ENERMAX NAXN ADV ETL650AWT...
Kostalo bi me vise nekih 1.2k...
Jer ne bih isao ispod 650W, racunam da mi je dovoljno, a da je ENERMAX znatno kvalitetnije napajanje?
 
A koje su ti to buduce potrebe sa napajanjem od 750W??? Zar ne rece da neces da stavljas besne grafike... Za kasnije HDDove i SSDove i to malo RAMa sto ces da upgradujes ce ti napajanje od 500W zavrsiti posao. Ne bacaj uludo vise oara za nesto sto neces koristiti ni 50% a to napajanje nema sanse da iskoristis ni blizu 50%. A ti kako hoces jer su tvoje pare u pitanju..
 
A koje su ti to buduce potrebe sa napajanjem od 750W??? Zar ne rece da neces da stavljas besne grafike... Za kasnije HDDove i SSDove i to malo RAMa sto ces da upgradujes ce ti napajanje od 500W zavrsiti posao. Ne bacaj uludo vise oara za nesto sto neces koristiti ni 50% a to napajanje nema sanse da iskoristis ni blizu 50%. A ti kako hoces jer su tvoje pare u pitanju..

+100
 
Za te pare radije idi na kvalitet i efikasnost nego na sirovu snagu, ionako ne misliš da koristiš ni 200W kako treba...
Pazari ovo, i miran si narednih 6-10 godina.
 
Enermax.

U ovom Chieftec-u ti se nalaze malte ne isti hardver kao i u Corsair TX750.

Aj da i ja korigujem ovo...

U Chiefu je Sirtec-ova indy-reg platforma, klik.

TX750 ima 2 verzije i 4 revizije za fiksnu a dve za modularnu verziju. Za po jednu reviziju (najnoviju od obe verzije) nema ni podataka ni fotki, kao ni za jednu od podverzija (koja se proizvodila tipa 2 meseca), TX750-C.
Što se tiče poznatih, TX750, TX750v2, TX750M

Ja ne vidim sličnost između ovoga i Chief-a. Možda zato što su TX v1 i TXM iz CWT-a, a TXv2 iz Seasonic-a, a ne Sirtec-a...

Enermax je takođe CWT-ovo delo, ali niža klasa od onoga što je Corsair koristio još 2008. za svoj prvi TX, klik.

Ova platforma je upotrebljena i u TT Smart SE x30M seriji, klik (530W model) a bogami i u CoolerMaster B-series modelima ispod 600W, klik (model od 500W).

U pitanju je CWT GPM serija (klik).
 
Moze li neka preporuka za napajanje do 100e, za modularnu verziju sa naseg trzista. Da tera konfu iz potpisa klokovano sve.
krastavac crko ovaj moj TT 775 XT posle 2.5 god a nema ga vise u ponudi.
 
A šta ti je tačno čudno kod toga? :)
Ja imam to napajanje i odlično me služi.
 
Preporucite mi koje da kupim za "moju masinu", posto sam TT 730M morao da vratim zbog cvrcanja.^ :) Najvise do 10.000 u firmi na E, nije bitno bas da li je modularno ili nije, samo da radi i ne pisti/zuji/cvili. :)
 
^Nesto sam namrzo LC, a i skupo mi je. Sta mislite o Seasonic SS-520GM2 ili SS-620GB. Ne nameravam da menjam komponente duze vreme. Mozda neki FX ubacim za godinu dana ako bude povoljno tada. Ukoliko je dovoljan ovaj 520GM2 uzeo bih njega. Hteo sam 620GM2 ali ga nemaju trenutno.
 
^Nesto sam namrzo LC, a i skupo mi je. Sta mislite o Seasonic SS-520GM2 ili SS-620GB. Ne nameravam da menjam komponente duze vreme. Mozda neki FX ubacim za godinu dana ako bude povoljno tada. Ukoliko je dovoljan ovaj 520GM2 uzeo bih njega. Hteo sam 620GM2 ali ga nemaju trenutno.

Imaš i Cooler Master V550S za nešto malo preko 10k i 5 godina garancije
 
Ne, ni jedan problem nisam imao.
Nećeš naći ni jedan proizvod gde nema nekih faličnih primeraka.
 
taj cm mi izgleda kul,najvise zbog 5g garancije,ali decko hoce jeftinije,a i za te pare ja bih opet uzeo raidmax 850ae.

ti lc gold su super,drugu sam uzeo mislim 450w model pre plvecanja pdva i prezadovoljan je.sto si omrz'o lc?
 
Proslo napajanje LC Super Silent 600W mi se gasilo pri opterecenju kada sam uzeo novu plocu i napravilo mi nov trosak.
Jos uvek ne mogu da se odlucim, mada imam jos vremena. :)
Hvala na predlozima. Ovaj Chieftec deluje fino, mada nema ga tamo gde hocu da kupim. CM mi je isto malo skup, mozda ovaj model od 650W moze. Mada kupuje mi se neki Seasonic, ne znam zasto. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno