Šta je novo?

Hardver Preporuka za monitor 27 1440p 144hz

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

gvozden1337

Zapažen
Učlanjen(a)
23.08.2021
Poruke
2
Poena
22
Koji monitor 27 inča, 1440p 144hz biste trenutno preporučili, budžet recimo do 500e?
Monitor bi služio i za posao i za gaming.

Iz onoga što sam video kroz slične teme, preporuke su često za Dell s2721dgfa, kog je izgleda teže naći raspoloživog u poslednje vreme pa tražim alternativu...
Trenutni favorit pri vrhu budžeta mi je LG 27GP850-B, jeste malo jača cena ali deluje kao dobar izbor u odnosu na drugo što se nudi u toj klasi.
Kao kandidat je tu i npr M27Q, koji ima čak i KVM + USB-C, ali vidim da se dosta ljudi žali na BGR raspored boja, što deluje kao potencijalni problem u poslovnoj upotrebi.
Na kraju, tu je liyama GB2770QSU, ali o njemu i nema baš nešto mnogo informacija po netu, pa sam malo skeptičan.

Šta biste mi preporučili od ovih modela, da li možda imate neki drugi kao preporuku? Hvala!

 
kolko vidim istrazivanje si lepo odradio vec , ciljas na ips - znas stanje trzista - pa sta je dostupno po razumnoj ceni / sa garancijom - i onda uzmes to :)

Za jos vise korisnih saveta slobodno mi se obratite i na PM :)

Svu salnu na stranu - specificno smo trziste kao i sto sam rece pa mnogo toga zavisi od trenutne ponude - a to samo solo pretragom i jurnjavom mozes saznati - sem ako neko bas sa foruma nije uzimao po istim kriterijuma u skorije vreme pa ima ideju da te spasi glavobolje
 
Koji monitor 27 inča, 1440p 144hz biste trenutno preporučili, budžet recimo do 500e?
Monitor bi služio i za posao i za gaming.

Iz onoga što sam video kroz slične teme, preporuke su često za Dell s2721dgfa, kog je izgleda teže naći raspoloživog u poslednje vreme pa tražim alternativu...
Trenutni favorit pri vrhu budžeta mi je LG 27GP850-B, jeste malo jača cena ali deluje kao dobar izbor u odnosu na drugo što se nudi u toj klasi.
Kao kandidat je tu i npr M27Q, koji ima čak i KVM + USB-C, ali vidim da se dosta ljudi žali na BGR raspored boja, što deluje kao potencijalni problem u poslovnoj upotrebi.
Na kraju, tu je liyama GB2770QSU, ali o njemu i nema baš nešto mnogo informacija po netu, pa sam malo skeptičan.

Šta biste mi preporučili od ovih modela, da li možda imate neki drugi kao preporuku? Hvala!

Kakav je posao u pitanju? Ako je nešto vezano za boje, video i grafički dizajn, treba misliti i o pokrivenosti game i color standardima...ako je za text i tabele, nije toliko bitno.
LG košta previše, ima pristojnih monitora za manje pare.
Dell (kao i LG) koristi Nano-IPS panel koji ima sabiji kontrast za IPS standarde...
M27Q ima tu BGR zvrčku, inače odličan.
Iiyama mi deluje sasvim ok, bez nekih mana...ima nekoliko detaljnih testova na non-engeskim jezicima i svi ga hvale (ima i Kit Guru test na engleskom). Kad budem rešio da uzmem monitor, on mi je u najužem izboru za 27" 1440p...
Ako ti je dovoljo 75Hz osvežavanje, Asus PA278VV, recimo.
 
Baci pogled i na Asus VG27AQ, on je 165Hz...
 
Da l' realno gledate iiyamu kao nesto kvalitetno, to je ocigledno budzet kupovina, a monitor treba uzeti sto kvalitetniji, jer u mom slucaju a verujem i vasem da se on uzima na vise godina.
Tako da pomenuti Dell, ili LG, nema bolje kupovine. Takodje gledam monitore 1440p 144hz i to je jedino sto valja. Gigabyte je napucan, ali kvalitet nula.

Nekako mi je ta zona monitora prazna, sve se svede na par prozvodjaca... A modeli sve po par godina stari, sto mi je neobjasnjivo.
 
Ako je za posao, gledaj dell ultrasharp, bez premca je. Ali je 60 hz, nije baš za hardcore gaming. Ako ćeš za gaming, ja bih taj gigabyte. Ali ako ćeš da je baš dobar za oboje, ne može stati u 500€.
 
Naleteo sam i na MSI Optix MAG274QRF-QD, takođe 165Hz...
 
Dell AW2723DF je otkrovenje posle mog starog monitora, samo košta strahobalno mnoooogo.
 
LG 27GP850-B mogu da ti preporucim jer sa njega pisem. Ako ti je jaca cena, pogledaj modele iz prethodnih godina GN i GL
 
Nadji 27GN850-B..

Ako ga nema onda GP. Noviji model, brzi panel, nizi input lag itd..
 
To je odlična firma, po meni nepravedno zapostavljena na forumu.
Slažem se. Ljudi ili nisu čuli za njih iz CRT ere ili nisu našli testove na engleskom kod uobičajenih izvora pa ih smatraju nekom levom markom...

Testova na engleskom nema iz prostog razloga što izgleda nemaju izvoz u US pa nema ko ni da ih testira tamo. Slično Arcticu svojevremeno koji je bio praktično nepoznat van Evrope dok se konačno nisu probili u US, pa ih je nahvalio Gamers Nexus i sada su napravili sebi ime i preko bare. Više puta smo i ja i još neki ostavljali komentare na Hardware Unboxed testovima da testiraju i neki Iiyama monitor, ali još ništa...

Ima testova na raznim evropskim jezicima, što pisanih što video, ima i par na engleskom, i u svima ih hvale a i komentari po netu su pozitivni...

Elem, ne znači da je Iiyama sinonim za kvalitet ali imaju bar po jedan model u svakoj kategoriji - 27" 1440p, 32" 1440p, 4K, 34" UW, etc - koji je pristojan, ne košta previše i nisu ništa gori od konkurencije. Vredi uzeti u obzir.

Imaju i ubedljivo najprofesionalniji sajt koji sam video kad su monitori u pitanju, dobro organizovan sa hrpom informacija o njihovim proizvodima. Za razliku od Acera ili nekih drugih, recimo, koji su bruka...
 
Poslednja izmena:
Hvala ljudi, dosta zanimljivih predloga i komentara :)
  • MSI Optix MAG274QRF-QD je odličan, vrv i najbolji, zaboravih da ga navedem - ali je problem raspoloživost... Čak i na KP ovi što ga okače kad ih pitaš kažu nema..
  • Asus VG27AQ isto deluje kao ok opcija, jedino vidim da kažu da je slabiji u igrama gde hardver ne može izvuće bar 100 fps (dakle neke AAA igre vrv), ali van toga je ok
  • LG GN verzije mogu isto da prođu, pogledaću i tu neki model tipa 27GN850-B.. GP850 je odličan, samo eto pitanje je vredi li tih para u odnosu na ove druge, gde neki čak isto imaju NanoIPS panel
Svaki ima neku kvaku - kontrast (mada ovo je generalno fora sa IPS), bgr, loša ergonomija itd.. Videću šta od ovoga deluje kao ok kompromis, pa biram.
Generalno, deluje da je trenutno baš nekako slaba ponuda kod nas, više je problem šta može da se nabavi nego koji su modeli dobri, mada ima ovih par pa eto, odabraće se već nešto..
 
Ima hrpe raznih monitora drugih proizvođača sa Nano-IPS panelima...BenQ MobiuZ, Xiaomi i Lenovo modeli, HP X27 (lutrija), Philipsov neki 27" model, mislim da i Huawei ima jedan...
Asus VG ima slabiji odziv na kad je niži fps.
MSI je dobar ali ga nema i skup je, ima i pristojnih jeftinijih modela ali, opet, problem je naći ih...
 
Nazad
Vrh Dno