Šta je novo?

Preporuka za LCD LED televizor (99% vremena ce biti koriscen kao monitor)

Erestun

Slavan
Učlanjen(a)
05.08.2007
Poruke
48
Poena
305
Sta je po vasoj preporuci najbolje iz 2011. godine?
Primetio sam Samsung UE40D6000 kao potencijalni model. Sto zbog klase u kojoj se nalazi, sto zbog 120Hz panela koji mi vise znaci nego 3D opcija. Nadam se samo da nije u pitanju softwareska interpolacija kao kod modela koji nisu 3D. To mi je iskljucivo bitno zbog framerate-a sa ukljucenim vsync-om.
U planu je da ide na zid, a udaljenost oko 3 metra.
Otvoren sam za sve savete i preporuke.
Hvala!
 
Sta se ljutis, ne znam ni ja, guglam ko blesav i setam po radnjama. Ja bih neku malo vecu dijagonalu, pitao, nema odgovora, ne znaju ljudi - nije to razlog za kritiku.

Ono sto sam ja ukapirao da jedino Samsung kosta razumno vise nego po belom svetu, LG onako, a Philips je bezobrazno preskup, zato sam ga izbacio iz kombinacije - marze su izgleda zestoke.
 
Vidis smajlija > :) < Ma opusteno, morao sam nesto dodati kako bi neko, bilo sta napisao :)
Guglam ko nenormalan, ali nista nema u vezi ovog modela u ovoj kombinaciji koja meni treba...
 
Ja ne razumem što vas čudi ta cena :) . Em što su se naši ugradili dobrih 200e, em što je novo, 3D i fensi, pa rekoše ajde da oderemo ovce. Ko ima para kupiće dobrim delom i zbog dizajna. Koga ne zanima dizajn, a zanima ga 3D, uzeće tv 32" D6000 kod nas za 800e i imati bolji kvalitet slike. Ti opušteno možeš da uzmeš ovaj pomenuti tv, da ti služi kao monitor i miran si.
 
Bezobrazluk...

Meni je najbitnije 120Hz, o tome sam ti vec pisao. 40" D6000 ima tu mogucnost i koliko sam procitao moze da se iskoristi 120Hz na pc-u. Koliko vidim sad, moze i ova 32-ka. Mada nije neka velika razlika izmedju 40" i 32" u ceni... Ali moram definitivno da vidim desktop i igre na 40"...
 
Poslednja izmena:
Da ako je sam panel 60Hz plus softwareskih 60Hz. (zato i jesam gledao ovaj samsung 27" kojem panel jeste 120Hz) Ja i ne trazim 3D, niti mi je bitno. Trazim vecu hercazu iskljucivo zbog fps-a. Vidi se razlika izmedju 60 frame-ova i 100 kao i vertical sync kada je ukljucen i ugasen. Ko ima toleranciju da mu ove stvari ne smetaju, ili ima konfiguraciju koja ne moze ni jednu igru da gura preko 60 ili ne treba uopste da ima pc.

Primer: Dead Space 2, komotno ide fps preko 120. Ako je ukljucen vsync fps je 60, ako je iskljucen onda dolazi do uzasnog cepanja slike. Tipa, ako ste ispod neonke koja treperi (a to su ceste scene u pomenutoj igri) ne moze da se igra normalno...
 
Poslednja izmena:
Upravo tako, nemojte mešati 100/120hz koji se dobijaju interpolacijom, sa pravih 120hz.

Onda opet nećeš imati mogućnost da biraš 120hz u windows-u sa 32 ili 40 D6000. Njemu je isto ograničen input na 1080@60hz kroz HDMI, na svakom televizoru je tako. Tebi zapravo treba 120hz monitor, na primer S27A950 (koji je pravi gaming monitor za razliku od T27A950 koji je hibrid).

Mislim, bilo bi lepo kad bi omogućili nekako da i 3D televizori primaju 120hz ulaz, ali onda bi ih svi kupovali kao gaming monitore, jer bi bili savršeni.
 
Po ovim tvojim recima nema ni poente da gledam televizore, sacekacu neku 27-icu sa 120Hz panelom i bicu presrecan istom :) To je jedino resenje za sada...
Ovaj tvoj predlog otpada odmah, jer S27A950 ima TN panel i probijanje svetlosti...
Doci ce vreme kada televizori budu na 120Hz. Pisao si da kad se "dvd player" template preimenuje u PC onda moze da se iskoristi 120Hz? Ili ja nisam obratio paznju dok sam citao...?
 
Poslednja izmena:
U testu T27A950? Jok, nisam pisao ništa slično :) . Pominjao sam kako ne može da se koristi 120hz u windowsu, već samo sa spoljašnjim izvorima kao što su Blu-ray plejer i delu gde je televizor. Moguće da si povezao to sa preimenovanjem izvora kod LCD televizora, gde se preimenuje izvor u PC, kako bi se lepo uklopila slika.

Pa svi 120hz monitori imaju TN panel, neće skoro izlaziti neki kvalitetniji paneli u njima, jer TN ima najbolji performanse i odziv. PVA modela sa 120hz ulazom nema, ista priča je i sa IPS panelima, previše su spori, tehnologija im ne dozvoljava da budu gaming monitori. Oni se koriste za 3D televizore, gde se ne traži najbolji odziv, ali za monitore treba da se usavrši tehnologija još.

S27A950 ti je prilično dobar izbor, probijanja će možda biti, a možda će biti potpuno prihvatljivo, ne mora da bude isto kao kod T27A950 modela. Svaki TN će probijati, neki manje, neki više.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno