Šta je novo?

Preporuka za eksterni HDD od 2TB do 3TB

Kasa5033

Slavan
Učlanjen(a)
02.08.2013
Poruke
2,951
Poena
230
Moja oprema  
Laptop
Dell Latitude 5480
Mobilni telefon
Poco F1
Steam
Kasapin5033
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Potreban mi je disk za back up brda instalacija igara i steam arhive posto mi je muka da skidam uvek po 40-50GB ( nekih 1000GB ) i ova dva moja WD Blue od po 1TB su pootala tesna, a u Trooperu nemam mesta za vise hard diskova nigde zbog vodenog hladjenja. Te se odlucih da ganjam neki eksterni HDD da prebacim sve sto mi trenutno ne treba, a moze zatrebati nekad, na eksterni disk. On ce se znaci koristiti u vrh glave jednom do dva puta mesecno za poneki backup ili ako treba neku igru/sliku/film da prebacim. Ciljam na neki 2-3TB eksterni hard disk da budem komotan na duze staze. Budzet mi je nekih 12-15,000 max kolik osma voljan da izdvojim. Kupovina fioke plus neki HDD od 2TB mi deluje nekako ne isplativa, posto ce se opet povezivati preko USB 3.0 ili eventualno eSATA. Za neki NAS nemam potrebe. Najvise sto me brine je njihova dugovecnost, a ovi kao "Desktop" eskterni sa adapterom za struju i sa 3,5" diskovina u sebi riknjavaju koliko videh i posle manje od godinu dana lake upotrebe. Ne znam kakva je situacija sa 2,5" uredjajima koji se povezuju i napajaju iskljucivo preko USB 3.0 ?
Pretrazis sve i svasta i uglavnom je cena oko 13-15000 za ono sto mi treba, ali ima dosta mesanih utisaka. Predlozite nesto ako imate iskustva sa nekim solidnim primerkom da ga lovim :) Hvala :D

Jedan koji mi je zapao za oko je Transcend Store Jet 25M3B od 2TB za nekih 13,000 dinara, ali tesko se nalaze kvalitetne recenzije.
 
Ja imam par 2.5" Passporta, i rade sasvim okej. Druga opcija to je X-Craft 360 sa oglasa, i to isto radi sasvim okej.
Mada je bahaćenje baciti 100€ na backup igara sa Steama; nije valjda da igraš sve odjednom!? [emoji14]
Možda bi valjalo i da zameniš te Blue-ove jednim većim...
 
Nije toliko bahacenje kada mi je vreme dragocenije :D Drugo, imam tu i boga oca slika i filmova, tako da ce sluziti kao arhiva. Hmm, sestra mi ima neki WD My Passport od 1Tb pa cu nju da bitam kako joj sljaka :)
 
Uzeo sam juce WD My Passport Ultra Blue od 2TB i super radi posao. Ne greje se puno, jako tih, ne cuje se kada radi pored kompa. Prebacivao arhivu sa igrama i filmovima od 500GB brzinom od 100-90MB/s. Odradio posao za nekih sat i 15 minuta. Garancija je 3 godine, videcemo dokle ce da dogura :)
 
Uzeo ga u Monitoru za 13,050 :)
 
Nazad
Vrh Dno