Šta je novo?

Preporuka za 48,49 ili 50' model

maddog74

Slavan
Učlanjen(a)
19.08.2006
Poruke
425
Poena
320
Moja oprema  
Laptop
Samsung np350e5c-a02hs 01.2015.
Tablet
/
Mobilni telefon
XIAOMI Redmi-Note 8 Pro
Pametni uređaji
XIAOMI Smart Band 4
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Dakle zanima me pre svega garancija, najviše bih voleo 5 godina, a potom da ima što manje funkcija ,a bolji panel i odziv.Izbegao bih i no name ili low name proizvođače kao i bez Panasonica. Budžet oko 600e koji e gore dole je ok.Video sam neke Sharp modele,ali se o njima malo piše po netu.Dajte koji predlog da mi olakšate pretragu i novčanik [emoji1]
 
A da uzmeš pomenuti Sony i praviš se da nije Smart?:)

Druze Pejo, nije ni to problem samo idem logikom da cu zbog toga sto je nesto "Smart" platiti vise, a dobiti isto kao i sa onim sto nije "Smart" :)
Takodje, taj Sony je 80 EUR skuplji od ovog LG-a, da li ta razlika u kvalitetu stvarno vredi toliko? Pritom je manji za 1" :)

Hvala na savetima, u ovim prelomnim trenucima stvarno znaci :)
 
Druze Pejo, nije ni to problem samo idem logikom da cu zbog toga sto je nesto "Smart" platiti vise, a dobiti isto kao i sa onim sto nije "Smart" :)
Takodje, taj Sony je 80 EUR skuplji od ovog LG-a, da li ta razlika u kvalitetu stvarno vredi toliko? Pritom je manji za 1" :)

Hvala na savetima, u ovim prelomnim trenucima stvarno znaci :)

Imas i samsunga 48j5100 ,za nekih 57k,sto je ok cena ,ali je meni burazer uzeo pomenuti lg 49,vise zbog pozitivnih iskustava sa lg -jem ,nego zbog cene,
 
Ja sam uzeo pomenuti sony ,za 580 ,ali tip jer vec bio u Madjarskoj kada sam ga nazvao ,i naisao na neku akciju tako da mi je ponudio tu cenu ,i naravno bez razmisljanja sam pristao.Kolko vidim Ljudi iz Beograda ga daju za 600 evra ,sto je takodje ok cena ,jos si ti iz Bg a ,i mozes licno otici i uveriti se se i kakav je i od koga uzimas.Ako imas novca ,nema sta da razmisljas vredi sigurno.
 
Evo ljudi, dosao sam na kraju do velikog finala :)

Sony KDL-48W705c (specifikacija)
LG 50LF580V (specifikacija)

Cene su slicne, a LG ima cak 2" inca vise. Jedino me brine da je mozda LG spor jer nigde ne mogu pronaci brzinu panela. Sta ostali misle? :)

Pozdrav!

Ako ti je bitan kvalitet slike (SD,HD) i gaming definitivno Sony. Kontrast je takodje na strani Sony-a jer ovaj model koristi VA panel. I mozda bih pre isao na LG LF652 u dijagonali od 50" nego LF580. Mala je razlika u ceni a opet je kvalitet na strani LF652V.
 
Da ne bih novu temu bzvz otvarao,pitanje, da li neko ima ovakav tv?
Sony KD-55S8505 Curved, 55",UHD 4K,3D,SMART TV, ANDROID TV, Triluminos TV
Nesto sam gledao slučajno u mediamarkt.de televizore, pa mi ovaj zapao za oko, a i na sniženju je nekom i uz to se dobija još kupovni vaučer od 200e. Trenutno imam samsung led 3d tv smart tv 117cm, zadovoljan jesam, ali idu ovde praznici moguće je da bude još neko sniženje, pa se bacam u misli vredi li ovako nesto kupiti uopšte?
Zahvaljujem :)
 
moji matorci uzeli LG 50LF652V meni se dopada, jedino sto nije 4k ali posto i onako slabo vidimo na daljinu gubi smisao. u svakom slucaju sve video formate koje sam probao sljakaju vrh najvise u odnosu na moj stariji samsung iz tipa 2011-12 dopada sto ima odlicne velicine titla i boju da biras.... 3d je stvarno dobar uopste mi ne umara oci, cak mi se pasivni vise dopada... WebOS je isto dobar ,browser odlican... samo mislim da ipak bolji miš i tastatura umesto LG magic daljinskog.
 
Vidim da dosta clanova ima sonija 705.Na kp ga nude uz garanciju ovlascenog servisa kod nas,o cemu se tu radi ako neko mozda zna?
 
Vidim da dosta clanova ima sonija 705.Na kp ga nude uz garanciju ovlascenog servisa kod nas,o cemu se tu radi ako neko mozda zna?

Ja sam kupio isti TV. Decko se zove Igor i krajnje se profesionalno bavi sa tim, nije lik koji valja stvari vec stvarno poznaje materiju. Nakon sto donese TV uredno ga otvori, proveri panel i tek tada zapecati posao. Uz televizore se dobijaju svi uredni papiri i garancija kod ovlascenog servisa tako da po meni nema bolje opcije od ove.
 
Hoćeš reći da ti je zapečatio posao time što ti je dao pečatiran garantni list servisa u Srbiji?
Ako je to tako ,onda je to odlično.
 
Poslednja izmena:
kolko se ja razumem , panel indentican samo je 43w android a 48 nije.
Modeli serije w:
2015 HD TV OVERVIEW

BRAVIA Full HD TVs W85C
KDL-75W855C KDL-65W855C W80C
KDL-55W805C KDL-50W805C
KDL-43W805C

W75C
KDL-55W755C KDL-50W755C
KDL-43W755C

W70C
KDL-48W705C KDL-40W705C
KDL-32W705C
 
@Pobesnelo_pile

Mislim da ne vredi jer ces kupovinom TV BOX-a koji su jako jeftini dobiti smart TV ako ti je to toliko bitno, sa druge strane razlika izmedju te dve dijagonale je veoma velika, ja kada sam usao u prodavnicu i uporedio velicine izlozenih TV-a, automatski sam odbacio bilo kakvu mogucnost kupovine manjeg TV-a od 48". Uzeo sam ovaj 705C zbog cene, a imao sam u planu i neke LG modele kao i W50 seriju sony, ali sto zbog cene sto zbog trenutne nedostupnosti, uzeo sam ovaj model. Kupuj veci, neces se pokajati.
 
Mali off, vredi li zrtvovati dijagonalu zarad panela u duelu 42W755c VS 48W705c? Cena ista.
Vredi zrtvovati i te kako. Ako imas vremena u Emmezeti imas oba modela i W755 i W705C, uporedi ih na licu mesta. Ja bih dao prednost W705C. Slika fenomenalna. Android trenutno pun bagova, mnogi se zale na software, a i slika mi nije na nivou W705-tice.
 
Koliko kosta neki solidan 1080p projektor?

Pa solidan benq w1070 je na sajtu kupujem prodajem 800 eura.I ja sam u fazi jurenja full hd projektora i u tom cenovnom rangu nema nista slicno ili bar ja nisam nasao.I to mi je neka gornja granica za projektor.Mada bih pre uzeo benq w1300 ali se on tesko nalazi.
 
Imaju li Kinezi neki dobar model? To je poprilicno skupo, ako je cena tolika uvek sam pre za TV. Mada mislim da ce projektori biti ozbiljna konkurencija TV-ima.
Bas bih voleo da vidim uzivo kako izgleda kvalitet slike na projektorima, verovatno dosta zavisi i od platna?
 
Vrh Dno