Šta je novo?

Periferni uređaji Preporuka za štampač (laserski, kompaktan, možda MFP)

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

LoFi

Poštovan
Učlanjen(a)
03.02.2021
Poruke
195
Poena
60
Pozdrav, kolege!

Prastari, legendarni HP LaserJet 1100A je odslužio svoje (ne mogu naći tonere za njega i drum moguće zeza), pa sam u potrazi za štampačem sličnih karakteristika:

  • Laserski, ne u boji;
  • Dobar odnos uloženo/dobijeno;
  • Što kompaktiniji;
  • Održavanje/toneri što povoljniji;
  • Pouzdan;
  • Možda bude potrebno nekad i skeniranje. Ako imate predlog za neku dobru MFP varijantu a da se isplati uložiti jer su malo skuplji tu sam;
  • Vezano za održavanje, možda da nema drum?
  • Nije (pre)veliki broj stranica za štampu u pitanju;
  • WiFi štampa nije prioritet, ako postoji u uređaju možda se nekad iskoristi.

Ono što sam do sad prikupio kao najbolje uloženo/dobijeno varijante su:
  • Brother HL-1112 ili 1112E. Vidim da ima i nekih drugih slovnih dodataka na brojčanu oznaku pa sugerišite da li je neki bolji od "osnovnog". Oko 90€.
  • Xerox Phaser 3020BI. Oko 110€.
  • Od MFP-a Brother MCP-1512. Oko 150€.
Potencijalne mane prva dva proizvođača: Refil Brother/Kyocera, neki servisi ih možda ne servisiraju

Tu sam i za druge preporuke, a ako npr. preovlada Xerox a ne bude dostupan u trentku kupovine, valjalo bi preporučiti drugu najbolju opciju.

Hvala svima!
 
Imam Brother HL-1210W i zadovoljan sam, sluzi mi za povremeno stampanje.
W oznaka u nazivu znaci Wi-FI, sto je meni prednost, manje kablova i spajanja s racunarom.
Koristi isti toner kao i jeftiniji modeli 1110 i 1112, nisu skupi a traju dugo.
Za prosecnog korisnika odlican.
Vidim da ih nema na stanju, osim ako je negde zaostao na lageru, sad je izgleda aktuelan drugi model 1212w i 1223we.
Ne znam koje su razlike izmedju 1110, 1112, 1210, 1212 i 1223, verujem da se moze pronaci na brother sajtu, znam da sam istrazivao par dana i na kraju se odlucio za 1210w.
 
Hvala, kolega.

Kako se razmišljam da li uložiti malo više a skeniranje može zatrebati, da li imate sugestije za ove modele MFP štampača:

  • Kyocera MA2001. Oko 140€.
  • Pomenuti Brother MCP-1512. Oko 150€.
  • HP M141A. Oko 150€.
  • HP MLJ M135A. Oko 160€.
  • HP MFP 135W. Oko 170€.
Održavanje/toneri da bude što jednostavnije, isplativije. Kompaktonst je slična rekao bih.
 
samsung, bilo koji, pogotovo za crno beli laser i skeniranje.
 
Nije laser!
Epson Eco tank sam uzeo i nisam se pokajao.

Isto sam trebao da uzmem MF laser za manji obim. Ali i ovaj "pljuckavac" ima odličan otisak.
Meni je dodatna funkcionalnost, pod obavezno, bila duplex štampa - automatska.
Prednost je što sam dopunjavam, iz bočice direkt u štampač pa sam zaobišao "čipove" i ostale peripetije oko tonera.
 
Prastari, legendarni HP LaserJet 1100A je odslužio svoje (ne mogu naći tonere za njega i drum moguće zeza), pa sam u potrazi za štampačem sličnih karakteristika:
Nedavno uzeh za običan 1100, stojim mi dugo mislio sam da je ispravan, medjutim iz njega boja samo lije.. al toner baš jeftin, može da se nadje, mislim da je isti ide i za A
 
Hvala, kolega.

Kako se razmišljam da li uložiti malo više a skeniranje može zatrebati, da li imate sugestije za ove modele MFP štampača:

  • Kyocera MA2001. Oko 140€.
  • Pomenuti Brother MCP-1512. Oko 150€.
  • HP M141A. Oko 150€.
  • HP MLJ M135A. Oko 160€.
  • HP MFP 135W. Oko 170€.
Održavanje/toneri da bude što jednostavnije, isplativije. Kompaktonst je slična rekao bih.

Kolege, još sam u potrazi i imam dodatne 2 opcije za oko 170€:
  • Kyocera Ecosys FS-1060DN
  • Xerox Workcentre 3025V_BI
Da li je i dalje HP M135 bolji izbor od ova dva, kako za tonere tako i za održavanje?

Za Xerox piše da je bez druma, pa računam da bi to bio veliki plus? Samo da toneri za njega nisu skupi?
 
Ja sam sebi poručio Xerox 3025 pre par dana, čekam da mi stigne. Vidim da je toner jeftin, oko 800-1000 dinara bude na akciji i ima ga svuda, ne samo u IT shopovima nego i na Ananasu, Bazzaru, BC Group i slično. Inače ako sam dobro shvatio Xerox 3025, HP 135 i Samsung 2070 su praktično skoro identični štampači
 
Nazad
Vrh Dno