Šta je novo?

Preporuka nVidia Quadro T2000 vs RTX 3060 Mobile

Bogda

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
2,236
Poena
705
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5600 + Noctua NH-D15
Matična ploča
MSI B450 Gaming Plux Max
RAM
2 x Kingstom KHX3200C 8GB DDR4
GPU
GeForce RTX 3080 Founders Edition
Storage
Samsung SSD 980 Pro 1TB + Samsung SSD 860 EVO 1TB + Samsung HD103SJ
PSU
ROG-STRIX-850G
Kućište
Fractal Design Meshify C
Monitor
AOC Agon AG322QWS4R4
Miš & tastatura
Logitech G502 + Corsair Gaming K70 LUX Keyboard
Laptop
hp EliteBook 850 G6
Pristup internetu
  1. Optički internet
Treba da kupim polovan laptop računar za mašinsko crtanje/projektovanje. Najviše će se raditi u AutoCAD-u 17 i SolidWorks 19.

Da li je po mišljenu nekoga ko radi ili je radio u ovim programima bolje uzeti laptop sa nVidia Quadro T2000 grafikom ili sa gejmerskom RTX 3060?

Koliko sam gledao Specviewperf rezultate, SW i Catia bolje rade na Quadro T2000 grafikama ali za većinu ostalih bolji je RTX 3060.
 
Možeš li nam navesti koji su konkretno modeli laptopa u pitanju?
 
Za Autocad apsolutno svejedno.

Za Solidworks ne znam, ne koristim ga.
 
Sa Quadro uzmi jer one su i pravljene samo za to tj. posao, ne za gejming!
 
Gledao sam razne naprimer Gigabyte G5 (RTX3060) vs hp Zbook 15 (Quadro T2000).

Za Autocad apsolutno svejedno.

Za Solidworks ne znam, ne koristim ga.
Nisam baš siguran ni da je za Autocad potpuno svejedno.
Na mom poslovnom Elitebook-u, sa i7-8565U i integisanom grafikom, kada otvorim veći CAD projekat, ne mogu ljudski ni da ga pregledam od lagovanja. Na desktopu sa RTX 3060 Ti sa istom količinom sistemske memorije (16GB) lepo klizi. Doduše nije AutoCAD već NanoCAD (besplatni) ali isti je na oba računara.
 
Poslednja izmena:
@Bogda
Kad već znaš odgovor, što postavljaš pitanje na forumu?
 
Nisam baš siguran ni da je za Autocad potpuno svejedno.
apsolutno svejedno u smislu izbora između neke gejmerske i profesionalne diskretne grafičke

inače, treba porediti po arhitekturi, tj da i GeForce i Quadro (ili kako se od aktuelne generacije zovu) budu na istoj arhitekturi (Pascal, Ada, itd).
koliko sam primetio, ove dve to nisu, tj. T2000 je na starijoj arhitekturi
 
Solidworks je ranije dosta lošije radio sa gaming kartama, kao i svi OpenGL CAD alati. Sada je situacija bolja, ali mislim da je T2000 ipak bolji izbor. GeForce je dobar za CAD samo ako se koriste DirectX programi, tj. Autodesk i neki manje zastupljeni (Alibre Design npr.)

Za AutoCAD je svejedno koja od te dve karte
 
Za sve nedoumice mozes pogledati ovaj text:


ono sto ja znam je da trenutno od aktuelnih softwera za 3d modeliranje (masinsko) jedino Siemens NX ne radi lepo sa Nvidia kartama i zahteva ili quadro ili bilo koju AMD kartu, nebitno RadeonPro ili obicnu.
 
Za sve nedoumice mozes pogledati ovaj text:


ono sto ja znam je da trenutno od aktuelnih softwera za 3d modeliranje (masinsko) jedino Siemens NX ne radi lepo sa Nvidia kartama i zahteva ili quadro ili bilo koju AMD kartu, nebitno RadeonPro ili obicnu.
Po ovim rezultatima, i za Solodworks je bolja varijanta gamerska kartica od Quadro-a. Quadro RTX 6000 se ne razlikuje značajno u odnosu na GF RTX3070 (koji je ugrubo egal sa RTX 2080Ti).
 
Nazad
Vrh Dno