Šta je novo?

Preporuka klima za grejanje uzet Gree koji je apsolutni trash bukvalno kocka leda

Luksi

Slavan
Učlanjen(a)
21.01.2007
Poruke
192
Poena
320
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. ISDN
Preporuka klima za grejanje uzet Gree muse evo 12k koji je apsolutni trash bukvalno kocka leda.

Treba mi preporuka iz realnog iskustva a ne nagađanja.

Ovde pričamo isključivo o grejanju.
 

Prilozi

  • viber_image_2024-03-21_20-38-13-387.jpg
    viber_image_2024-03-21_20-38-13-387.jpg
    104.1 KB · Pregleda: 143
ako je isti monter sasvim moguce...
 
To nije do klime, do ugradnje je. Kada se stvorio ovaj led? Koju povrsinu grejes, na koliko stepeni stvarnih i koliko je tada napolju bilo hladno?!
 
Izvući freon, usput izmeriti količinu, vakumirati, proveriti zaptivenost, napuniti po specifikacij, pa ako i tada radi ovako - pozvati se na garanciju.
 
Dva puta su bili serviseri iz garantnog roka. Neki od njih kazu bezi od gree, falične su sve zadnje serije.
 
Verovatno ništa osim pričali da ne valja...jer su je oni i ugradili😏


Zeznut posao je lošu ugradnju dovesti u red
 
Ja imam Gree Pular koji je slabija klima od Muse i na najvećem minusu nije nešto ledila, a nema ni grejač tacne. Ovde je najverovatnije problem loša (nestručna) ugradnja.

Mislim svi znamo koje su mane Muse klima (nedovoljno niska modulacija i netačno održavanje temperature) ali ja ovako okovanu ledom nisam video do sad.

Ovo fotke od skoro?
 
Slike su kad je bio minus. Da njihov ovlašćeeni servis. Čim uđe u mali minus odmah ledi i drži defrost nonstop.
 
Šta znači drži defrost non stop?
Koju površinu greješ tim klimama i na koju temperaturu? Da li uspevaju da zagreju prostor na zadatu temperaturu?
 
Svaka klima najbrze pobeli oko 0, -1 kad je vlaznost preko 80%. Al ne kapiram to drzi defrost? Kako mislis ne odledi ili ?
Moze upravo to da grejes veliku povrsinu ili drzis klimu na 30 stepeni i ona kad radi na max tri puta brze zaledi i radi defrost na 10-15 min
 
Šta znači drži defrost non stop?
Koju površinu greješ tim klimama i na koju temperaturu? Da li uspevaju da zagreju prostor na zadatu temperaturu?
Toplota koju izbacuje iz klime je nedovoljna a vuče kilovate struje zakačen je merač potrošnje. Površina po jednoj klimi je 30 kvadrata ostali delovi kuće su zatvoreni. Gree je đubre i to potvrđuje njihov ovlašćeni servis. Konstantovali su da su loše serije i da nema leka. Ima li preporuke za klimu koja extra greje i koja izbacuje vruć vazduh.
 
Vratiće oni pare. Šta da uzmem provereno da greje i da izbacuje vruć vazduh a ne mlak na minusu ili hladnjikav, išao sam kod raznih prijatelja i kad je bio minus sam testirao i potrošnju i izduv i nisam našao ništa što je čovečanski, da greje baš opasno dobro.
 
Vratiće oni pare. Šta da uzmem provereno da greje i da izbacuje vruć vazduh a ne mlak na minusu ili hladnjikav, išao sam kod raznih prijatelja i kad je bio minus sam testirao i potrošnju i izduv i nisam našao ništa što je čovečanski, da greje baš opasno dobro.
Ti si druze onda omanuo nacin grejanja. Ne moj da me shvatis pogresno ali tebi kako opisujes treba kalorifer or 3kw da bi bio zadovoljan. Klime ne izbacuju veoma vruc vazduh da ti posle stojanja pored nje moras da se pomeris kao kod TA peci ili kalorifera. One greju mlako i zagreju postepeno sobu na zeljenu temp 23 max 24. Sve preko toga nisu efikasne trose mnogo plus ako nemas izolaciju stare prozore sve to utice da ti odlazi toplota i da nisi zadovoljan ucinkom. Objasni kako si je koristio na koliko si stavljao temp na koji fan ??? I dali si je drzao 24/7 ili si gasio i smanjivao temp kada nisi bio kuci??
 
Poslednja izmena:
Ti si druze onda omanuo nacin grejanja. Ne moj da me shvatis pogresno ali tebi kako opisujes treba kalorifer or 3kw da bi bio zadovoljan. Klime ne izbacuju veoma vruc vazduh da ti posle stojanja pored nje moras da se pomeris kao kod TA peci ili kalorifera. One greju mlako i zagreju postepeno sobu na zeljenu temp 23 max 24. Sve preko toga nisu efikasne trose mnogo plus ako nemas izolaciju stare prozore sve to utice da ti odlazi toplota i da nisi zadovoljan ucinkom. Objasni kako si je koristio na koliko si stavljao temp na koji fan ???
Slažem se sa tobom da ne može da zagreje kao drugi izvori grejanja ali bar da može da odrzava optimalnu temperaturu od 19 do 23.

Preporuka za klimu koja to može da postigne?
 
Ima i klima koje 'prze', samo su daleko skuplje od ovog ranga...
Ostaje ti onda da probas sa japancima srednji rang, mitsubishi ap35 i slicno.
 
Fujitcu 12 LT, Gree Amber Premium, Mitcubishi LN35. To su ti azdaje od klima ali od 120-200k se krece jedna. Ali opet daj mi primer kako si koristio ove gree ja mislim da mozda na nacin koji si je koristio si mozda doveo do toga da si nezadovoljan...
 
Upravo to,vidis da nece da odgovori
Ne visim na forumu,a klimu sam koristio normalno,ako si mislio da li sam tera na 30 stepeni,nisam .
Čim se temperatura spustila klima je počela da pravi probleme to jest obe klime.
Velika potrošna struje a na izduvu mlak vazduh i to sve na 23 stepeni.
Servis je na kraju zaključio da je potrebna zamena klima ili da se uradi povrat novca.

Samo sam pitao koja je dobra klima za grejanje.
Iskreno muka mi je od Gree klima.

Ako neko može da da dobar savet iz sopstvenog iskustva.
 

Prilozi

  • video-19903f19469c3a1d29ff0731fbe07cda-V.mp4
    3 MB
  • video-ac5e29ecbc503bced36e5bd158f18bb3-V.mp4
    3 MB
Ne visim na forumu,a klimu sam koristio normalno,ako si mislio da li sam tera na 30 stepeni,nisam .
Čim se temperatura spustila klima je počela da pravi probleme to jest obe klime.
Velika potrošna struje a na izduvu mlak vazduh i to sve na 23 stepeni.
Servis je na kraju zaključio da je potrebna zamena klima ili da se uradi povrat novca.

Samo sam pitao koja je dobra klima za grejanje.
Iskreno muka mi je od Gree klima.

Ako neko može da da dobar savet iz sopstvenog iskustva.
I sam ti imam gree lomo eco 12 u 50kv i ja sam 80% zadovoljan klimom i njenim grijanjem. Vec evo 2 zime me grije. Kad udari bas minus tu je puhalica na pelet. Cca 10 vreca peleta potrosim za sezonu. I moja brunda vanjska i dolazili rekli zamjenit ce klimu i nikad nisu. I isto kao ti cu mjenjati klimu samo radi vanjske jer na oko 600w kad trosi sav stan vibrira od nje.
 
Ja isto imam od prosle godine Gree Muse Comfort Evo 12(03.2023) i solidno se pokazala zimi... Kad je bila dosta vlaga znala da ide na neki 50min u defrost ali to brzo odradi(5-8min) ali drzala bez problema zadatu 23c... evo zadnja 3 noca temp je oko 0c i nisam video da isla u DF znaci da vlaga nije bila mnogo...
I na -11c odradila dobar posao, drzala 23c
IMG_20240228_225441.jpg

I to grejem 48m2
Znaci da je mozda klima neispravna ili serviseri nesto pobrkali!
Moja radi normalno na 20c a od 19:00 ide na 23c i odmah pocne da vuce neki 1400w i to duva bas vruce... posle neki 15-20min pada na neki 500-600w
Jedino sto me malo nervira je sto ne moze ispod 500w da modulira ali krastavac :LOL:
 
Poslednja izmena:
Pazi moze da je bude do toga da stvarno su lose te klime sto si uzeo. Al ja sam skoro opisao u opstoj temi moju situaciju sa samsung on off starom 15 god koja je uspela u feb da odrzava temp i to smesno da potrosi ali je kuca veoma dobro usukana. Dok u novoj kuci nemam izolaciju i prvo sam uzeo dve hiseanse nordic ali provalio da moram jednu azdaju da nabavim da bi dobio konfor koji hocu tako da fujitcu 12lt ako uspem da nadjem na leto ide kao treca klima. A sledeci projekti ce biti spoljna izolacija itd its... Ja pre ovog foruma sam mnogo lose koristio klime. Bukvalno palio kad mislim kukao kako je ova stara samsung slaba. A kad sam provalio da najbolje da klima radi 24/7 i da je pustim da sama radi svoj posao ja sam se preporodio....
 
Ne visim na forumu,a klimu sam koristio normalno,ako si mislio da li sam tera na 30 stepeni,nisam .
Čim se temperatura spustila klima je počela da pravi probleme to jest obe klime.
Velika potrošna struje a na izduvu mlak vazduh i to sve na 23 stepeni.
Servis je na kraju zaključio da je potrebna zamena klima ili da se uradi povrat novca.

Samo sam pitao koja je dobra klima za grejanje.
Iskreno muka mi je od Gree klima.

Ako neko može da da dobar savet iz sopstvenog iskustva.
Teske krsine od klima, kao traktor rade, a ne greju kako treba
 
Ne visim na forumu,a klimu sam koristio normalno,ako si mislio da li sam tera na 30 stepeni,nisam .
Čim se temperatura spustila klima je počela da pravi probleme to jest obe klime.
Velika potrošna struje a na izduvu mlak vazduh i to sve na 23 stepeni.
Servis je na kraju zaključio da je potrebna zamena klima ili da se uradi povrat novca.

Samo sam pitao koja je dobra klima za grejanje.
Iskreno muka mi je od Gree klima.

Ako neko može da da dobar savet iz sopstvenog iskustva.
Ovako kad drce spoljnje jedinice znace da klime rade na svom maksimumu, a gree muse je sve samo ne slaba klima.
Objekat je koliko vidim neizolovan ili ima ogromne toplotne gubitke,
ili drzis visoku zadatu temperaturu koje klima ne moze da dostigne, (to da ne moze da dostigne to si vec i potvrdio).

Ili nema dovoljna gasa ili je przis na maksimum pa se ledi.

Sasvim normalno je da klima izbacuje mlak vazduh tada manje i trosi,
vreo vazduh inverter izbacuje samo kada radi na maksimumu ali onda nema stednje struje.
 
Ovako kad drce spoljnje jedinice znace da klime rade na svom maksimumu, a gree muse je sve samo ne slaba klima.
Objekat je koliko vidim neizolovan ili ima ogromne toplotne gubitke,
ili drzis visoku zadatu temperaturu koje klima ne moze da dostigne, (to da ne moze da dostigne to si vec i potvrdio).

Ili nema dovoljna gasa ili je przis na maksimum pa se ledi.

Sasvim normalno je da klima izbacuje mlak vazduh tada manje i trosi,
vreo vazduh inverter izbacuje samo kada radi na maksimumu ali onda nema stednje struje.
Klime nikad nisu izbacivale vruć vazduh čak i kada je iznad minusa, kad je minus debeli onda izbacuje hladnjikav vazduh, nikad nisu postizale ni približnu temperaturu od zadate. Non stop su bile zakačene preko merača i vukle su uvek maksimum struje za hladnjiav ili blago topli vazduh. Jednostavno jezive klime, neprijatelju ih ne bi predložio.
 
Nazad
Vrh Dno