Šta je novo?

Preporuka klima za grejanje uzet Gree koji je apsolutni trash bukvalno kocka leda

Razumeo sam da si nezadovoljan, i treba da promenis ako nisi zadovoljan.
Ali to nisu slabe klime tako da tvoj slucaj jeste neobican.
 
  • Like
Reagovanja: rtx
Klime nikad nisu izbacivale vruć vazduh čak i kada je iznad minusa, kad je minus debeli onda izbacuje hladnjikav vazduh, nikad nisu postizale ni približnu temperaturu od zadate. Non stop su bile zakačene preko merača i vukle su uvek maksimum struje za hladnjiav ili blago topli vazduh. Jednostavno jezive klime, neprijatelju ih ne bi predložio.
Jel u toj sobi je uvek neko ili palis po potrebi. Jel rade 24/7 ili ne. Koja je izolacija? Koji su prozori? Trebas da nam das sve informacije kako bi ti dali adekvatnu preporuku klime.
 
Ovako kad drce spoljnje jedinice znace da klime rade na svom maksimumu, a gree muse je sve samo ne slaba klima.
Objekat je koliko vidim neizolovan ili ima ogromne toplotne gubitke,
ili drzis visoku zadatu temperaturu koje klima ne moze da dostigne, (to da ne moze da dostigne to si vec i potvrdio).

Ili nema dovoljna gasa ili je przis na maksimum pa se ledi.

Sasvim normalno je da klima izbacuje mlak vazduh tada manje i trosi,
vreo vazduh inverter izbacuje samo kada radi na maksimumu ali onda nema stednje struje.
Nije tacno, sve gree tandrcu i na nizoj modulaciji
 
Sta je bolje 28kw jeftine ili 16-17kw mesano jeftina i skupa? To je racunica. Mlak vazduh ? Odma da ide u smece. 23 stepena je smesno i dalje tvrdim. 22 je hladnoca!
Ajmo onda na salas bez prozora da zivimo.
 
Znam ljude koji umiru na 22C, drugar kada mi dolazi, u potkosulju se skida pored otvorenog prozora kada ja upalim u kuhinji na 23C.
On pojaca sa 20 na 22C kada ja dodjem kod njega, a njemu prozor otvoren i na -5c.
Meni prija 23-24C, svi smo razliciti.
Kada sam bio bolestan, 27C mi je bilo 2 dana u sobi, caletu isto ispod Gree Viole, na spoljasnjih izmedju -5 i -10c.
Sestra stalno kod nje drzi na 26C.
Babi smo usled demencije i potrebe da se ukine smederevac stavili Gree Violu koja je prethodnik Muse i u 25m2 neizolovane seoske kujne i kupatila sa ogromnim rupama na vratima i prozorima je drzala 28C bez ikakvih problema i na -12C.
Tu pricamo o nikako specijalnim uredjajima.


Svaka klima u odgovarajucem prostoru moze da postigne i odrzava i 28C ako nekoga to radi.

Muse nije bas slaba klima i nikome ne radi ovako. Ovo su neispravne klime, sto je i servis konstatovao cim su ponudili zamenu.
Sustina invertera nije da daje 50C vazduh non-stop, onda se gubi poenta invertera.

Sto se tice koju klimu da izaberes, pitanje je sta zelis tacno od klime?
Ako hoces da odrzava 23C u 30m2, mozes vecinu 12ica, ali racunaj da klime moraju da rade 24h na grejanju i da ne postoji klima kojoj mozes da odredis da stalno duva vreo vazduh.
 
Sta je bolje 28kw jeftine ili 16-17kw mesano jeftina i skupa? To je racunica. Mlak vazduh ? Odma da ide u smece. 23 stepena je smesno i dalje tvrdim. 22 je hladnoca!
Ajmo onda na salas bez prozora da zivimo.
28kv jeftine je dobro kad grejes jednu prostoriju. Al ne mozes kucu od 150+ kvadrata da greses na TA pec i da bude isplativo. A na Klime mozes :) Za temperaturu to zavisi od osobe do osobe. Moji matori loze kotao navikli da bude toplo, ja kad svratim kod njih zimi kljucam koliko je toplo. Ja sam osoba koja ce da obuce duks i da stavi klimu na 20 jer to mi idealno.
 
Pa isplativo je na inverter kad roka 22-23. Koja je potrosnja na 25-26 stepeni na -10 ? Kod Viole ili Muse recimo. Daj to da vidimo. Na 0 stepeni je naravno smejurija, kod mene otvoreni prozori na 0 stepeni a drzi 25 u prostorijama. Kod keve na 0 stepeni ne moze da zagreje na 25 stepeni sobu i susednu sobu klima on/of a stavljena na 28 recimo.
Stavis sal i vunenu kapu i svaka klima ce da bude isplativa:)
Pa stavi u svaku prostoriju po klimu u 150 kvadrata pa ajde da vidimo da li se isplati. Kad grune crvena zona.
 
Pa isplativo je na inverter kad roka 22-23. Koja je potrosnja na 25-26 stepeni na -10 ? Kod Viole ili Muse recimo. Daj to da vidimo. Na 0 stepeni je naravno smejurija, kod mene otvoreni prozori na 0 stepeni a drzi 25 u prostorijama. Kod keve na 0 stepeni ne moze da zagreje na 25 stepeni sobu i susednu sobu klima on/of a stavljena na 28 recimo.
Stavis sal i vunenu kapu i svaka klima ce da bude isplativa:)
Pa stavi u svaku prostoriju po klimu u 150 kvadrata pa ajde da vidimo da li se isplati. Kad grune crvena zona.
Javi cu ti do godine. Planiram to upravo da uradim 110 kvadrata sa 3 klime. Ostalih 40 kvadrata mi nece biti u upotrebi pa ne planiram da grejem za dzabe. Ali da plan je da kasnije nabavim jos dve male da grejem sve sa 5 klimi.
 
Pa isplativo je na inverter kad roka 22-23. Koja je potrosnja na 25-26 stepeni na -10 ? Kod Viole ili Muse recimo. Daj to da vidimo. Na 0 stepeni je naravno smejurija, kod mene otvoreni prozori na 0 stepeni a drzi 25 u prostorijama. Kod keve na 0 stepeni ne moze da zagreje na 25 stepeni sobu i susednu sobu klima on/of a stavljena na 28 recimo.
Stavis sal i vunenu kapu i svaka klima ce da bude isplativa:)
Pa stavi u svaku prostoriju po klimu u 150 kvadrata pa ajde da vidimo da li se isplati. Kad grune crvena zona.
Ja ne znam odakle tebi tolike dezinformacije, ali ovo sto sada pricas dodatno nema logike...spominjes crvenu zonu, a poredis sa TA peci koje trose nekoliko puta vise kilovata.
Da, naravno da on/off klima ne moze da zagreje na 25C kada se klima najvise ledi, jer nije pravljena da to radi.
Potrosnja zavisi od svacega, kako velicine prostora, tako i kvaliteta izolacije i stolarije.
Sa TA peci u jeftinoj zoni mozes da sanjas da se grejes na 25-26C ceo dan, a pogotovo da bude jednaka temperatura, te nebuloze moze da poveruje samo neko ko pojma o fizici nema i nema nikakvog iskustva sa grejanjem, pogotovo na TA peci.

Grejemo oko 200 od 350m2 klimama u kuci, mislim da je samo u januaru racun bio 150e, ostalo smesno, a racuni bez grejanja su oko 50e standardno.
Takodje je suludo stalno svuda drzati istu temperaturu cisto iz nekog tripa, a u nekim prostorijama ne provodis vreme.
Ja u kuhinji drzim 20c, pojacam kada planiram da budem tu duze, a kada kuvam nema potrebe.
U sobi takodje kada idem na 10 sati napolje, zasto bi ostavio da odrzava 24-25c? Smanjim na 20c i potrosnja bude smesna.
Ove godine prvi put maltene ne izlazim iz kuce cele zime, pa je i dalje racun smesan.

Kako god da okrenes, cena grejanja na klime je ubedjivo najmanja, prosto nista ne moze da se uporedi sa COP od 4-6 u proseku na nasem podnevlju.
 
25-26 stepeni ocekuju ljudi koji su se grejali na cvrsta goriva.
Tu temperaturu leti treba drzati na hladjenju.

Kada setujete 26 na daljinskom u toj prostoriji imate minimum 27-28 stepeni ako je podeseno da duva jace od automatike.
Nekome je to OK zato sto ima veliki prostor pa pokusava da zagreje odatle drugu sobu.

U svakom slucaju ako je napolju temperatura u plusu bolje je drzati nizu temperaturu i grejati konstatno da se temperatura ujednaci kako ne bi imali tople i hladne zone.

subjektivna temperatura prostora treba da bude tako da ne osetite ni toplo ni hladno.
ako osetite toplotu onda je temperatura previsoka, ako osetite hladnocu onda je preniska.
To je za vecinu zdravih ljudi 22 stepena.

Inverter klime duvaju najtopliji vazduh samo u turbo modu rada ili sa velikom razlikom temperature, tada nema nikakve ekonomicnosti.
Poenta invertera je da izbacuje nizu temperaturu jer taj "visak" temperature je zapravo nepotreban gubitak energije
 
Poslednja izmena od urednika:
Sta je bolje 28kw jeftine ili 16-17kw mesano jeftina i skupa? To je racunica. Mlak vazduh ? Odma da ide u smece. 23 stepena je smesno i dalje tvrdim. 22 je hladnoca!
Ajmo onda na salas bez prozora da zivimo.
Ti si verovatno uzrastao pored smederevca kad ti ispod 24c hladno... A leti ti onda ne treba klima :LOL: sta imas na tebe kad je spolja 22c? Bunda, kapa i rukavice? :unsure:
Moje dve klime (Gree Amber i Muse) rade na 21-23c... Tanke trenerke i majica!
Kad je spolja +20c i vise ne treba mi u kucu 25-26c ali hvala bogu pa smo svi razliciti... Neki voli bas toplo a neki ne :)
 
Moja Gree muse evo comfort radi kao švajcarski sat.Skoro nečujna.Odstupanje stepen gore stepen dole ništa strašno.Modulacija između 500 -600w.Mala potrošnja,ja sam prezadovoljan.Mislim da preterujete kad kažete da je krš.Ja sam našao i dosta komentara koji i za japance kažu da su nezadovoljni.A druga stvar,uzmite u obzir koliko je kubik drva,a neki bi da se greju sa modulacijom od 150-200w.To je za mene preterivanje i mazohizam.Meni je bitno da klima ima snage,i da radi posao za koji je predviđena.I pored te potrošnje,opet je daleko najjeftinija i najisplativija od svih vrsta grejanja.I najvažnija stvar po meni je da bude pravilno ugrađena,jer samo tad sve njene odlike se odražavaju u pravom svetlu..
 
Nazad
Vrh Dno