Šta je novo?

Preporucite mi avanturu

Keepsake, a moze i Dracule, nisu toliko strashne.
 
Poslednja izmena:
Avantura bi trebalo da bude novija, sa lepom grafikom, da ne bude puno dijaloga, price vec da je akcenat na zagonetkama, da nema pucanja i da nije horor... Previse zahteva, znam, ali ako imate neki predlog, hvala:)

Jel si probao Runaway II i Return to Mysterious Island .... sjajne avanture,bolje ces tesko naci.
 
Tunguska,
Still life,
 
Hvala na odgovorima.

Od toga sto ste naveli (igrica je za devojku) igrala je Return to misterious island i to joj je ok, a Tungusku je probala i vec na samom pocetku ima previse price pa joj je dosadno.

Pogledala je ovo sto ste naveli a sto nije igrala i grafika joj je ok, samo pita dal ima puno dijaloga, da ne skida za dz?:D
 
Football Manager 2008 ili 2009. Nema dijaloga i price. Ima dosta taktickih zagonetki, nije horor i nema pucanja. Sto se tice grafike u 2009-ki imas i 3D prikaz utakmica.

:d

Oprosti mi, ali morao sam. To je za mene avantura koja me drzi vec 10 i vise godina. Pozdrav
 
Obori komsiji Loga antenu sa krova prackom pa ces da vidis sta je avantura... :-devil-:

To sto ti trazis se skoro vise ne pravi... mozda glas za Draculu.
 
Poslednja izmena:
U Syberia-i 1 ima samo jedna-dve dobrih zagonetki pred kraj.
 
Definitivno Dracula:Origin.
Malo priče, mnogo zagonetki, a grafički izgleda odlično.
 
ceville, moja sestra je odushevljena
 
@filipos

Znam tacno sta trazi od igara :)
Njoj ce se svideti skoro svaka igra od Kheops Studia.
Ja isto obozavam takve igre (malo dijaloga, dosta zagonetki, zanimljiv setting).
Svaka igrica od Kheopsa ima grafiku kao Return to Mysterious Island (ili bolju, posto im je to jedna od prvih igara). Znachi u svakoj njihovoj igrici je pogled iz prvog lica, krece se kroz igru na isti nachin, inventar se koristi na gotovo identican nachin, imaju mnogo zagonetki i nema mnogo priche.

Slobodno zanemari sve prethodne preporuke poput Runaway, Syberia, Still Life (to jesu super igre, ali to nije ono sto tvoja devojka trazi :d ).

Na sajtu http://www.kheops-studio.fr/site/games.php?lang=2

imas sve igre koje je izdao Kheops a ja cu sada da navedem kojim bih redom preporuchio da ih odigra:

1. SafeCracker, The Ultimate Puzzle Adventure ( 2006 )

Fenomenalna igrica, bez ikakvog dijaloga, prelepa grafika. Familija od preminulog bogatasha te je kao profi lopova unajmila da u kuci prepunoj sefova i raznih puzzleova pronadjes testament koji je isti sakrio.
U igri ne postoji inventar, nego se samo reshavaju zagonetke (iliti puzzle-ovi).

Destination Treasure Island ( 2006 )

Ova igra je kombinacija Return to Mysterious Island i Safecrackera, jer ima i puzzleova a ima i dosta kombinovanja predmeta u inventaru kako bi se reshili problemi. Nema mnogo dijaloga (skoro nikako), a ima zanimljivu prichu i setting.

Secret of the Lost Cavern ( 2005 )

Igrash ulogu pecinskog choveka, i reshavash probleme sa kojima se on susrece. Skroz malo dijaloga, uglavnom inventory-based puzzles (kao u mysterious island).

The Secrets of Da Vinci - The Forbidden Manuscript ( 2006 )

Ovde ima malo vishe dijaloga nego u prethodnim igrama, ali nishta preterano. Dosta puzzleova, kao i inventory based puzzle-ova.

Voyage : Inspired by Jules Verne ( 2005 )

Zasniva se na romanu Zil Verna. Dosta inventory based puzzleova, nesto manje pravih puzzleova (ali sasvim dovoljno). Isto super igrica, ali ovde joj se mozda ne svidi setting, jer je neka vrsta science fictiona. Ako joj to ne smeta neka odigra obavezno :)

Nostradamus - the last prophecy (2007)

Ovu jos nisam odigrao, ali svi kazu da je odlicna :)


Dracula 3 - The Path Of The Dragon (2008)

E ovako. Ova igra je posebna pricha. Igra ima neke extra puzzleove. Ima super setting (nije strasna, ne mora da se brine). Ali u ovoj igri obicno treba dosta da se chita dnevnik koji se nalazi u inventaru, jer se u njemu nalaze hint-ovi kako resiti odredjene zagonetke. Takodje u ovoj igri ima najvise dijaloga od svih gore navedenih igara, ali je igra stvarno odlicna, pa nek proba da predje preko toga, cak i ako joj bas toliko smeta, jer ostatak igre zasluzuje to. Takodje, igra ima najvise dijaloga u pocetku, i kada prodje tih prvih sat-dva igranja onda je proslo (za tvoju devojku) ono najgore, i dalje su uglavnom puzzleovi sa dosta manje priche :)


Kad odigra sve ovo gore navedeno moze probati i sledece igre:
The Egyptian Prophecy ( 2004 )
Cleopatra - a Queen's Destiny (2007)

I one su mnogo slicne kao i ove gore, ali po meni su za klasu slabije uradjene (iako su ih radili isti ljudi). Ali ko zna, mozda je to do mene, a mozda se njoj svidi. Nista je ne koshta da proba.

I za kraj da jos dodam sledece: preporuchi devojci sajt http://adventuregamers.com
U sekciji "reviews" na tom sajtu imaju opisi skoro svih avantura koje su se pojavile u poslednjih 20 godina. Na taj nachin ce lako sama da pronadje sta bi moglo da joj se svidi i sta je vredno kupovine (ili "kupovine", zavisi gde ih kupuje :d).


p.s. Za mesec dana izlazi nastavak igre "Return to Mysterious Island", tako nek ima i to u planu za ubuduce :p
 
U Keepsake-u postoje samo 2-3 lika, tako da mozesh predpostaviti koliko tu priche ima. Nego koliko se ja secam Myst serijal je valjda poznat po zagonetkama ili tako nechem.
 
Nego koliko se ja secam Myst serijal je valjda poznat po zagonetkama ili tako nechem.

Da, Myst ima super puzzleove. Ima ih ogroman broj, od kojih su neki tako teski da pochupash kosu. Ali u Myst-u ima bash mnoogo da se chita. Pre nekog vremena sam opet uzeo da je igram i grafika bas deluje zastarelo, a i igrachki interfejs mi je bio naporan (valjda zato sto sam navikao na ove novije igre koje su to dovele do perfekcije).
 
Avantura bi trebalo da bude novija, sa lepom grafikom, da ne bude puno dijaloga, price vec da je akcenat na zagonetkama, da nema pucanja i da nije horor... Previse zahteva, znam, ali ako imate neki predlog, hvala:)
Choveche, chitaj uslove.
 
такође глас за dracula origins, тренутно је играм и баш је то што се тражи, дијалози нису сувишни, а загонетке те терају да се мало помучиш.
можда и discworld noir, syberia јесте врхунска, али има и да се прича...
 
Može da proba NIKOPOL:SECRETS OF IMMORTALS...odlična avantura rađena po delima rođenog Beograđanina Enesa Bilalovića, poznatijeg kao Enki Bilal
 
Ta igra ima previshe propusta da bi konkurisala najboljim igrama ovog zanra.
Ja sam je odigrao, ali je ne bih preporucio nikome sve dok prvo ne odigra sve sto stvarno valja od igara ovog tipa, pa na kraju kad ponestane tih igrica onda moze da odigra i Nikopol :)
Ovo je naravno moje misljenje. Moguce da ce ljudima koji vole dela ovog autora igra biti super. Ali posmatrajuci je cisto kao avanturu, meni se nije svidela (najvise zbog puzzleova koji su nekako ubaceni na silu i cesto nemaju smisla).
 
Poslednja izmena:
Obori komsiji Loga antenu sa krova prackom pa ces da vidis sta je avantura... :-devil-:

To sto ti trazis se skoro vise ne pravi... mozda glas za Draculu.

Jedna od najboljih avantura na svetu je MYST serijal. Postao je kult...
Steta sto se danas najvise cene igrice koje predstavljaju uglavnom sledece:
Uzmi sto strasniju pusku, i raznesi sve sto se pomera

:mad: Ali gde je ljudi tu prica... Gde je intelektualno napredovanje...

Evo cisto da se razonodite, ali i da proverite sebe.
P.S.

Ovo nije pucačinaPogledajte prilog IQ TEST.rar

Pozz
 
120
 
A sta mislis da probas Gabriel Knight serijal, ja bih ti preporucio drugi deo, jes da je FMV i da je gluma malo shabanska, ali ima odlicnu pricu :)
 
A jel neko pomenuo Escape From Monkey Island, Curse of Monkey Island (prva dva Monkey-a su sjajna, ali već isuviše zastareli), Grim Fandango i Runaway 1 i 2?? To su najbolje avanture ikada napravljene, a da ipak može da se potera na Windows platformi. Zato i ne ubrajam Day Of The Tentacles, Full Throttle i još neke bisere avanturističkih igara...
Ko Mankije i Fandanga nije probao, taj nije ni okusio lepotu avanturističkih igara...
 
A jel neko pomenuo Escape From Monkey Island, Curse of Monkey Island (prva dva Monkey-a su sjajna, ali već isuviše zastareli), Grim Fandango i Runaway 1 i 2?? To su najbolje avanture ikada napravljene, a da ipak može da se potera na Windows platformi. Zato i ne ubrajam Day Of The Tentacles, Full Throttle i još neke bisere avanturističkih igara...
Ko Mankije i Fandanga nije probao, taj nije ni okusio lepotu avanturističkih igara...

Postoji razlog zašto niko nije pomenuo te avanture.

Avantura bi trebalo da bude novija, sa lepom grafikom, da ne bude puno dijaloga, price vec da je akcenat na zagonetkama, da nema pucanja i da nije horor... Previse zahteva, znam, ali ako imate neki predlog, hvala:)
 
sry za off, al ako ima neko Dracula:Origin bilo bi cool ili neko rezanje ili neki link na PM, hvala (rezanje placam u cokoladama :D)
 
Nazad
Vrh Dno