Šta je novo?

Preporučite avanturu

HAL

Čuven
Učlanjen(a)
13.04.2002
Poruke
1,349
Poena
649
Molim za preporuku neke point & click avanture, ne mora nešto baš novo s obzirom da nisam bio u prilici da pratim ovaj žanr unazad jedno 3 godine pa i malo starije dolaze u obzir.

Nešto tipa Broken Sword, Syberia, Agatha Christie (ne znam šta je aktuelno iz ove serije), Black Mirror (da li je izašao drugi deo).
 
Ovih danas sam igrao pa bih mogao i tebi da preporucim Alter Ego. Nije preterano teska igra, a prica je veoma lepa.
 
Tražio sam po Internetu i našao preporuke za dole navedene avanture, pa molim za utiske onih koji su ih igrali:

- 15 Days
- Alter ego
- Black Mirror II
- Secret Files: Tunguska
- Secret Files 2: Puritas Cordis
- Machinarium
- Dracula: Origins
- Gray Matter
- AlternativA
- Journey to the Center of the Earth
 
Nikopol Secrets Of The Immortals
Drugar reče da je dobra, a ja nikako da počnem da je igram. Od pre 2, 3 godine.
 
Tražio sam po Internetu i našao preporuke za dole navedene avanture, pa molim za utiske onih koji su ih igrali:

- 15 Days
- Alter ego
- Black Mirror II
- Secret Files: Tunguska
- Secret Files 2: Puritas Cordis
- Machinarium
- Dracula: Origins
- Gray Matter
- AlternativA
- Journey to the Center of the Earth

Odigraj podebljane. Takodje imas Black Mirror 3 koji zavrsava serijal. Medjutim pre svih tih igara ja bih ti preporucio da odigras Gemini Rue. Igra ima grafiku kao sa pocetka devedesetih, ali i jednu od najboljih prica koju sam video u avanturama. Takodje imas i "The Moment of Silence", igra koja mi je bolja od bilo koje sa spiska koji si naveo (ovde ne racunam Machinarium koji je mini remek delo, ali ga ne bih poredio sa klasicnim p&c avanturama).

p.s. nisam igrao samo AlternativA sa tvog spiska, a vidim da je cyberpunk u pitanju - moj omiljeni zanr :) Zato cu sada da je odigram. A iz tog zanra mogu da preporucim jos jednu super igru od pre desetak godina - "Nightlong"
 
Poslednja izmena:
Odigraj podebljane. Takodje imas Black Mirror 3 koji zavrsava serijal. Medjutim pre svih tih igara ja bih ti preporucio da odigras Gemini Rue. Igra ima grafiku kao sa pocetka devedesetih, ali i jednu od najboljih prica koju sam video u avanturama. Takodje imas i "The Moment of Silence", igra koja mi je bolja od bilo koje sa spiska koji si naveo (ovde ne racunam Machinarium koji je mini remek delo, ali ga ne bih poredio sa klasicnim p&c avanturama).

p.s. nisam igrao samo AlternativA sa tvog spiska, a vidim da je cyberpunk u pitanju - moj omiljeni zanr :) Zato cu sada da je odigram. A iz tog zanra mogu da preporucim jos jednu super igru od pre desetak godina - "Nightlong"

Nisam znao da je Black Mirror 3 izašao, hvala na komentarima, ako budem imao još neko pitanje poslaću ti na PM.
 
Inace Sinking Island ti je radio Benoit Sokal, tvorac Syberije i Amerzona i Paradise. Igra je odlicna.
 
Najbolje u žanru u poslednje tri godine, a što sam ja igrao, jeste sledeće:

- Machinarium
- Tales of Monkey Island
- The Whispered World
- Puzzle Agent
- Gray Matter
- Gemini Rue
- Hector: Badge of Carnage

Machinarium u svojoj suštini jeste klasična avantura, mada ima dodatne, pre svega vizuelne kerefeke. Tunguska je crap. Sem toga se slažem s onim što je korisnik zvani Nothingman podebljao. Pozdrav!
 
čudno niko da pomene pendulove igre - meni je vrhunski ceo runaway serijal, kao i the next big thing, pa ako nisi igrao, preporuka
still life takođe, ali samo prvi deo, pošto je drugi deo krš
whispered world ima odličnu atmosferu i priču, ali je dosta nelogičan
 
Tunguska je crap. Sem toga se slažem s onim što je korisnik zvani Nothingman podebljao. Pozdrav!

Mogu da se slozim za Tungusku. Ali nju sam podebljao prvenstveno jer je trazio igru koja lici na Syberiu, a meni su te dve igre nekako slicne, a i slicnog kvaliteta. Sto ce reci da nemam visoko misljenje o Syberia nastavcima, i smatram ih za verovatno najprecenjeniju avanturu koja se pojavila u zadnjih 20 godina. Znam da je mnogi vole, i da ce me sada popljuvati, ali po mom misljenju Syberia ljude hvata na klasicnu patetiku. :p

@Starbak
Istina, prvi Still Life je super, prva dva Runawaya takodje (treci nisam igrao, kao ni Whispered World). Takodje, moram da probam i "The Book of Unwritten Tales", cekao sam godinama da je prevedu na engleski, a sad nemam vremena da je odigram.
 
Poslednja izmena:
...ne zaboravite Post Mortem...kasnije njegova unuka nastavlja u Still life...
 
Hvala svima na komentarima, uveliko igram Black Mirror II, i za divno čudo odlično mi ide s obzirom na nekoliko godina pauze od ovog žanra. Planiram da posle odigram Black Mirror III, pa onda dalje po spisku koji ste predlagali.
 
Moment of Silence obavezno, Gray Matter je pomalo razocarala, bar mene.
 


Meni je ova do kraja drzala paznju, za razliku od mnogih navedenih.
 
Meni prica u Gray Matter nije nista posebno (ocekujem mnogo vise od Jane nakon GK3, koji ima za dve klase bolju pricu od Gray Matter po mom misljenju). Takodje gejmplej postaje repetitivan i dosadan u pojedinim trenucima zbog onih trikova. Nije mi se dopao nacin na koji su to izveli, i bolje bi bilo da su izostavili to u potpunosti.

Mozda sam i prestrog prema toj igri, ali to je samo zato sto su ocekivanje bila ogromna, jer se znalo ko radi na igri i koliko dugo su je pravili. Meni iz tog razloga nije ispunila ocekivanja, ali je i dalje dobra igra.

p.s. igra ima i uzasno losu animaciju likova u pojedinim situacijama za danasnje standarde, ali to i nije bitno za ovaj tip igara, medjutim eto cisto da navedem da mi je zapalo za oko. Glavna junakinja izgleda mnogo smesno dok hoda. Naravno, ovo nisam uzeo kao parametar pri ocenjivanju kvaliteta igre :)
 
Poslednja izmena:
Da li je igrao neko perry rhodan-a?


---
desire
 
Da li je igrao neko perry rhodan-a?

Ja sam igrao i nije losa, vredi odigrati, jedino sto mi je taj junak i njegov univerzum totalno nepoznat a veoma je popularan u nemackoj za cije trziste je ova igra i pravljena. Secam se isto da je na jednom mestu igra krahirala dosta puta i nije radila dok se taj deo ne prodje sa starijom verzijom lekica.
 
Presao sam je pre par godina, i mislim da je sasvim solidna avantura. Cak i vise od toga s obzirom da je u pitanju SF zanr :)
 
Preporucujem ti Tales Of Monkey Island ukoliko si ljubitelj serijala odlicna je igra ima smeha do suza!
 
^^
Znam da je perry mnogo popularna u Nemačkoj i da postoji 40ak godina.
Igrao bih je zato sto je sf, ponajviše.


---
desire
 
Ripper je jedna od neprevaziđenih cyberpunk FMV avantura iz daleke 1996 god.


Jeste da je grafika malo prevaziđena za današnje pojmove ali je sama avantura mastepiece!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno