Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

APN na modemu do sada automatski je povezivao za bilo koju mrezu i uvek je radilo bez ikakvih dodatnih podesavanja, po svemu ovome izgleda da bar ovde kod mene u poslovnici i dalje uvaljuju 3G kartice za prepaid
sve cool kartica mi jedino ima 4g i tu radi 1tb dodatak bez problema.Moram i ja moje prepaid da izmenjam sve ostale su mi stare 3g osim jedne sto je broj mobilni net bio pa prebacen na prepaid i ta ima 4g takodje.
 
Ma to je do njih, garant nisu nešto aktivirali kako treba. Budi uporan, popni im se na glavu ako treba. Ne znam kako je kod Mts-a, kod Yettela za pripejd moraš sam da aktiviraš 4G kroz moj yettel app.
 
Meni je na sve cool posle 2h otprilike proradio 4g od aktivacije isto tako je i bilo za mobilni net broj koji je prebacen na prepaid.Ovo kod njega mi deluje da nije prosao izgleda kroz sistem ili je greskom dobio staru 3g sim.
Pozdrav
 
APN na modemu do sada automatski je povezivao za bilo koju mrezu i uvek je radilo bez ikakvih dodatnih podesavanja, po svemu ovome izgleda da bar ovde kod mene u poslovnici i dalje uvaljuju 3G kartice za prepaid
На жалост мораш да жртвујеш своје драгоцено слободно време због алавих оператора који запошљавају дунстере и одеш тамо где су ти дали ту картицу, изнакршиш им се најмилијих и не излазиш док ти мрежа не проради како треба. Сигуран сам да ће то бити ефикасно, ником не прија да га клијент муштра пред другима.
 
На жалост мораш да жртвујеш своје драгоцено слободно време због алавих оператора који запошљавају дунстере и одеш тамо где су ти дали ту картицу, изнакршиш им се најмилијих и не излазиш док ти мрежа не проради како треба. Сигуран сам да ће то бити ефикасно, ником не прија да га клијент муштра пред другима.
Resio sam ponovnim zvanjem kor. centra, to je samo problem do onih koji rade kako u centru tako u poslovnici jer u poslovnici su trebali posebno da podnesu zahtev za 4g sto nisu uradili, iako sam naveo da menjam karticu samo zbog toga da na novoj imam 4g, uglavnom operatorka je proverila i videla da mi nije aktivan 4g a juce neki drugi su mi pricali da je aktiviran, eto tako takva je situacija snjima, Brzina je sada 83,2/49,1 ping 18
Slazem se sa vama da im treba sve po spisku, ali zivim u malom mestu, ovde se svi znamo tako da svadjati se je bas neprijatno, da je neko drugo vece mesto kao BG pa ajde uvek mozes otici u drugu poslovnicu ali ovde imas samo njih.
 
Jel ima kod nekog operatera tarifa oko 1000 dinara da ima bar 5-10 gb interneta i 100 min /poruka?
Trenutno sam na Zmaj tarifi u MTS koja poskupljuje za 65% (bezobrazno baš) pa bih prešao na neku oko 1000 din bez telefona
 
Глобалтел припејд 'Узбудљива комбинација' има таква комбинација за мање новца.
Ја сам се тако решио Теленора пре годину ипо.
 
Jel ima kod nekog operatera tarifa oko 1000 dinara da ima bar 5-10 gb interneta i 100 min /poruka?
Trenutno sam na Zmaj tarifi u MTS koja poskupljuje za 65% (bezobrazno baš) pa bih prešao na neku oko 1000 din bez telefona
Ima u Yettelu GoData(15GB, 300min i neo sms) za 875 dinara ako se prenese broj na njihov prepaid pa onda na postpaid sa 50% popusta.
 
Imas na A1 prepaidu za 900 dinara moćni plan 30 dana.

500min/sms ka svima
neograniceni pozivi u mrezi - paralelno
9GB neta
10GB za FB, FBM, Viber, Whatsapp.
10GB za Instagram
 
Jel ima kod nekog operatera tarifa oko 1000 dinara da ima bar 5-10 gb interneta i 100 min /poruka?
Trenutno sam na Zmaj tarifi u MTS koja poskupljuje za 65% (bezobrazno baš) pa bih prešao na neku oko 1000 din bez telefona
Globaltel 8gb i neograniceni min i poruke 1000din
 
Da li moze svako na prepaidu mts da aktivira ove mesecne planove 100 i 200? Vidim na jednom prepaid broju nemam te opcije iz mts aplikacije.
 
Ako slučajno nemaš u aplikaciji, proveri šta se dešava u sistemu kratkih kodova *100# ... Ako ni tamo, zovi call servis. Ja sam imao sličan problem, posle poziva, pokrenuli reklamaciju i rešeno sve za manje od 24h
 
Bio opet do poslovnice i rekla mi da sačekam do sutra pa da vidimo da li se nešto promenilo.
 
Šta može biti razlog što kod globaltela ovih novogodišnjih 22 gb za 400 din ne može da se aktivira? Kredita naravno ima dovoljno. Ja sam na glavnom broju uspešno kupio ali na drugom rezervnom neće, isto i kod devojke neće, prenela je nedavno broj u njihovu mrežu i aktivirala prvi paket (kombinaciju) uspešno iz app. Ali za ovaj dodatak izbacuje grešku.
 
Znači za 1800 dinara mesečno (kad se sreže na 10 meseci) nude 10GB i 150 minuta/SMS uz 30 minuta ka inostranstvu za svaki mesec.

Jel može neko da objasni štos? Meni jedino objašnjenje za ovo jeste da se neko opasno napio za Novu u Telekomu.
 
Nisam jos cuo za tursiticke aranzmane od 10 meseci. Mozda se zove turist kartica ali je to nije. Telekom ima turist pripjed u Cg 15e 500gb to jeste za turiste a ovo za budale . 😂
 
Zašto bi iko kupovao ove MTS-ove nove Welcome pakete s petocifrenim cenama?
 
A što se kod nas ne raspiše konkurs za 5G pa da ga imamo i mi a ne da budemo crna rupa Evrope?
 
@leethium jer "zrači" jer nam "ne treba" i najvažnije: jer Telekom Srbija nema novca za investicije u 5G (mnogo koštaju provajderi i fudbal).
 
@poglavicas

Cene su im bile slične i pre uvođenja 5G tehnologije.
Nismo mi jedina zemlja sa visokom cenom telekomunikacionih usluga (u poređenju sa prosečnim primanjima). Vidim da u Hrvatskoj i Slovačkoj nije ništa bolje, ali zašto biti u toj grupi zemalja.
Austrija i Rumunija, npr, imaju vrlo povoljne cene usluga. Zašto da i mi ne budemo u toj grupi. Rumunija nam je slična zemlja po standardu, laički gledano, mogli bismo i mi da imamo slične cene.
Evo i jedan austrijski link radi poređenja:
Austrijski MVNO provajderi su većinski 4G, 5G je uglavnom rezervisan za veliku trojku.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno