Šta je novo?

Premiere - može li i5 da renderuje u realnom vremenu (ili brže)?

Realtime 60fps je moguc ako se koristi hardverski encode Intel QuickSync kod novih procesora, konkretno probao sam na i5 ULV procesoru, h264, High Profile, level 4.0, 1280x720@60p, VBR 6mbps. Average encode frame rate je 380fps, dok je softverski MainConcept h264 export iz Premier pro, jadnih 15fps. Naravno Premiere ne podrzava Intel QSV, tako da ne znam da li je ikako moguce dobiti realtime encode iz Premiera za h264.

Edit,
Mozda da exportujes iz Premiera sa nekim brzim intermediate codec-om, i onda sa Intel QSV u h264.
 
Poslednja izmena:
@yooyo Piše da košta 300 dolara? A u komentarima predstavnik kompanije navodi: "x264 is slower to encode than MC" (MC kao skraćenica za MainConcept)

Mogu da probam svašta, ali sve te montaže su samo hobi, pa instalacija i korišćenje više programa, paketa i kodeka (i njihovo podržavanje) predstavljaju preveliku gnjavažu.
@e611 Hvala za info, mada mi deluje čudno da dobiješ samo 15 fps. Kako bilo, ne mogu sebi da opravdam kupovinu i7, pa mi ostaje samo da udahnem duboko, kupim i5 i vidim šta sam dobio. Na kraju krajeva, u testovima (enkodiranja), i/ je obično brži tek ~20 %, pa koliko god da mi i5 bude brz ili spor, oko te razlike neću izgubiti sna.
 
Taj komentar je dokaznao vise puta da nije tacan. Ljudi iz MC ce ponavljati 1000 dokazano pogresne stvari.
MC jeste odlican encoder, ali nije brzi ni sirovo niti speed/quality.
 
Poslednja izmena:
Mozda ce pomoci sledece:

Ulazni file 1280x720@59,90 15 MB/s samo export bez icega na 1280x720 60P 6MB/s max 9 MB/s High profile 4,0 Adobe premiere cc 2014, core2duo 3,5 GHz E7500, 4GB DDR2, ATI Radeon 7850 1GB DDR 5 odnos render vremena 2:1!!!
 
Snimim video sa Sj4000 kamericom, ubacim ga u Corel videostudio X8, izmontiram, ubacim titl i share (tj.export) u format i extenziju koji zelis.
Kasnije nesto na YT, a nesto na interni media server ( serviio).
 
Evo konačno da odgovorim na davno postavljeno pitanje.
Core2Duo E8500 (sa 4 GB memorije, CS5) je pakovao montažu u film u odnosu 6,5-7:1. Dakle, za film od jednog sata bilo je potrebno oko 6,5 do 7 sati, ponekad nešto kraće.
Intel i5 6700 (bez "K"), sa 16 GB, u CC 2015, isti posao odradi jedva nešto sporije od realnog vremena. Za montažu od 51 minut bilo je potrebno sat vremena. Za kratke filmove koje pravim, od 3,5 minuta, potrebno je nešto manje od 4 minuta. Međutim, kako su uvodna i odjavna špica daleko komplikovanje od ostatka, što je film duži to je posao bliži realnom vremenu. Tako je film od 1:45 (sati) bio gotov praktično u realnom vremenu.

Windows i Premijer jesu sada na SSD disku, ali kao i ranije ulazni fajlovi su na USB diskovima (istina, sada je USB3 veza) i film se pakuje na stari HDD.
 
Nazad
Vrh Dno