Šta je novo?

predlog prosecnog kucnog audio sistema

Skot

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
24.08.2000
Poruke
1,029
Poena
649
Posle 10tak godina Sony linija je napokon na potpunom izdisaju. Koristio sam je samo kao pojacalo jer mi se mnogo svidjaju njeni drveni zvucnici postene 2x60W snage i lepog zvuka. Iz prethodnog mozete da vidite da nisam izbirljiv po pitanju hi-fi kvaliteta, ali ipak bi voleo nesto prosecno pristojno.

Razmisljam se da uzmem neko hi-fi pojacalo sa izlazom za 4 ili 4+1 zvucnik na koje bi mogao da prikljucim ove sonyjeve zvucnike snage 60W (6 oma) i kupim par zvucnika dodatnih da dobijem ili surround ili 4.1 sistem.

Bio bi veoma zahvalan na svim konstruktivnim predlozima kako da napravim jedan pristojan (i po ceni i po performansama) audio ugodjaj.

Da napomenem PC je multimedijalni centar ovog "audio sistema", od DVD reprodukcije do mp3/flac/audio reprodukcije.
 
Namerno sam stavio tu napomenu da bude jasno da sam potpuni laik za te stvari i da iako volim lep zvuk nemam ni mogucnosti ni "mogucnosti" za profi opremu. Tvoj savet je bas ono sto mi treba. Bio sam u 4audio i imaju prelepih stvari ali to je malo izvan mojih aspiracija. Moglo bi se reci da bi voleo nesto za sire narodne mase ali da ne budu bas ni neka plasticna kompjuterska varijanta. Ovo iz tehnomarketa izgleda kao bas prava stvar za mene.
U vezi toga bi mi trebalo malo objasnjenje. Imam integrisanu zvucnu ali ima coaxijalni i digitalni audio izlaz (Gigabyte DS4 ploca). U slucaju da to nije zadovoljavajuce razmislio bi o prelasku na neki audigy recmi - nadam se da bi to dovoljno dobro ispratilo takvo pojacalo. Veza izmedju racunara i tog 5.1 pojacala bi bila preko te coaxijalne ili digitalne veze radi prenosa i informacije o kanalima (koliko sam shvatio). Iskoristio bi postojece zvucnike kao zadnje na primer.

Ono sto me sad zanima jeste koje zvucnike bi mi preporucio za napred. Dva zvucnika + centralni? Da napomenem da bi ih verovatno postavio na neke nosace da vise na zidu. Woofer mislim da mi ne bi trebao - zivim u zgradi i nemam potrebu za prejakim basom ali bi trebao da postoji te pretpostavljam da bi ti prednji trebali da imaju neku kombinaciju sa bas zvucnikom (izvinjavam se ako koristim pogresan termin).

Hvala puno u svakom slucaju.
 
Nemam pojma kakav je coax (to je digitalni, 1 chinch prikljuchak) integrisan, ali analogni izlaz je na svim plochama krsh...ja koristim audigy ls i procvetao sam :) Sve je bolje od zvuchne kartice, ali mp3 je mp3 i ne isplati se davati vishe novca za zvuchnu ako kupujesh loshe pojachalo...znachi, coax je digitalna veza, kao i optika...Za zvuchnike opet morash verovati svojim ushima i svom novchaniku....prichekaj ipak josh neki savet, mozda postoji neka slichna varijanta onom panasonicu, mada ne verujem (to je preterano uzak segment trzishta, od 10 do 20 000).

Stavish lepo te svoje zvuchnike u kola, pravac tehnomarket i probash to pojachalo na licu mesta..uzmi u obzir velichinu njihove prostorije. Shto se tiche frontova, opet je to mrka kapa, nemash nishta da valja ispod 150 eura...Ako vec pravish neshto da svira, za muziku sa kompa, mozda ti je bolje da prikachish te sony kao frontove, a uzmesh neki komplet zadnje + centralni za malu kintu...pricam ti o najekonomichnijem reshenju...opet prati oglase...taj segment trzista na koji ti ciljash je neverovatno zjban, i mislim da ti je najbolje reshenje da trazish polovne komponente.

Zlatno pravilo: nemoj da zurish...posebno shto se tiche polovnih stvari, prati oglase, sachekaj mesec dana, moze da iskochi neshto dobro/povoljno...da ti se u glavi iskristalishe shta zelish...btw, za nekih 140-160 eura, mozda malo manje, mozesh da kupish polovnu yamahu rx v350/357 (god dana star)...to je sigurno bolji izbor od onog panasonica, iako ga nisam chuo...a rxv357 imam :) meni je povezan analogno sa kompom...za dvd koristim dvd player (povezan optikom), a mp3 stereo, pa menjam modove na pojachalu..ja sam zadovoljan zvukom, o snazi istog ne zelim da ti pricham jer ni sam nemam pojma gde mu je granica
 
Dobar zvuk i mp3 ne idu zajedno ni u kom slucaju!

Vidis, ja imam prednja 2 vezana na pojacalo kvalitetnim Van den Hul kablom a centralni i zadnji su Creativi. Basove sam prebacio na prednje zbog kvaliteta (jer mi Creative mnogo mulja za moj ukus) i mogu ti reci da imam "pristojan" zvuk u stanu.

Muziku iskljucivo slusam sa magnetofona (i CDa kad moram). Sa PCa samo filmovi.






Kome je pr_n'o slon na uvo?
Meni nije!
:,,:
 
Poslednja izmena:
sa magnetofona? a sa cd-a si snimio na magnetofon? :)
 
ne!!!

radim na RTVu 15g., pa se nakupilo kopija sa traka dobijenih od muzickih kuca. :cigar:
 
Ja bih na tvom mestu uzeo samo zvucnike logitech z-5500! to ti je najjednostavnije i najbolje. imas snage koliko hoces u njima, imas opticki i digitalni ulaz, znaci imaju i dekoder, imas daljinac, displej na njima, woofer 10"... Spojis direktno na digitalni izlaz iz tvoje kartice i ne razmisljas vise. Imas ovde po forumu jos o tim zvucnicima, pa pogledaj. Vaze za najbolje 5.1. Cena novih je oko 370e, a ja sam polovne prodao za 280e.
 
Nazad
Vrh Dno