Šta je novo?

Hardver Predlog konfiguracije računara do 26.000 dinara

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

dejanx

Cenjen
Učlanjen(a)
18.12.2010
Poruke
45
Poena
160
Pošto se ne razumem mnogo u hardware može li mi neko pomoći oko sastavljanja novog računara za kućnu upotrebu.Želeo bih da mogu odigrati nekunoviju igricu , da imam jaku memoriju ,procesor.
 
Bukvalno tako nešto, brend mašina iz inostranstva + neka slabija karta reda RX 560 ili tako nešto u vr' glave. Čak i za to se traže jake cene, pa se mora čekati i hvatati prilika.

Naravno, sve to šta god se uzme za te novce apsolutni low end gejminga. 1080p low (ponešto medium) za novije igre.
 
Nisu mi važne toliko igrice , čisto sam napomenuo da se može odigrati neke novije igrica ( akcija,sportske) najviše do 30.000 dinara.
Šta mislite za neki od ovih računara sa ovog linka.

računari
 
Nećeš se naigrati ni sa jednim od njih.
 
Ryzen 5 prve generacije oko 100 evra, a 320 ploča 30-ak evra 2x8GB DDR4 60-70 evra, to ti je već 200 evra a gde je još kućište, SSD, grafika i napajanje?
Kučište polovno 10 evra napajanje novo 30-ak evra, SSD m2 neko 240 GB Kingston A400 30 evra i grafika koliko para toliko muzike
 
Radna masina sa i5 2400/i7 2600 i neka graficka koja je mali potrosac, najbolja budzet kombinacija.
 
Nema sta, zaboravi i na jare i na pare... Daj 250-300e za komp BEZ grafike, sa integrusom... Pa kad budes mogao dodaj polovnu grafu... Ja bih izbegao te starudije od 10ak god...
 
Te starudije od 10ak god su pravljene daleko kvalitetnije od onoga sto se danas prodaje i vrlo verovatno ce nadziveti danasnje gejmerske masine.

Posto je budzet dosta ogranicen, ako se ne planira neko vece ulaganje u taj PC narednih godina, radna masina i polovna graficka su po meni najbolji izbor.
 
mora novo, ne može polovno
 
Eventualno, neka konfiguracija uz i3 9100F i grafičku radi reda pa kad budeš pri parama, kupiš neku što valja. Onda ćeš moći da igraš igrice na tome.
 
Je li može neko od vas da mi sastavi konfiguraciju do 35/36.000 dinara, nisu mitoliko važne igrice, ja to hoću za kućnu upotrebu, da ne koči da ne zeza itd. Valjda ima za te pare dobar komp,
Eventualno, neka konfiguracija uz i3 9100F i grafičku radi reda pa kad budeš pri parama, kupiš neku što valja. Onda ćeš moći da igraš igrice na tome.
Nisu mi igrice važne , ja sam to radi reda rekao čisto možda nekada ako budem hteo da odigram neku igricu,a ne znam ni što sam napisao za igrice kad ja te igrice ne igram nego pretežno na tel igram sa Play store.Meni treba za kućnu upotrebu, da gledam filmove on line, da mogu pokrenuti programea da ne koči,itd, znači za kućnu upotrebu.Nadam se da ima dobarod 30-35.000dinara .
 
Ja se izvinjavam svima što sam napravio zbrku pomenuvši igrice , meni konkretno treba za kućnu upotrebu, da mogu pogledati film on line, da ima dobru ram memoriju, da ne koči dok otvara stranice, da brzo otvara programe msm brzo...da nee koči.
Ja imam ovaj komp star je, a sad bihželeo da kupim ovakav za potrebe koje sam naveo , ako je ok i dobar ovaj što si mi pokazao uzeću njega.
 

Prilozi

  • komp.png
    komp.png
    787.1 KB · Pregleda: 70
@dejanx U suštini, dobro bi bilo za sad da nabaviš samo bolji procesor. Cene komponenti su vrtoglavo skočile zbog kriptovaluta i dok je tako, nema ništa jeftino još za neku godinu. Taj intel 4500 biće dovoljan za tvoje potrebe, 3GB DDR2 radi pos'o, samo je taj Celeron očaj živi i preporodićeš se i ako uzmeš npr. Intel Core 2 Quad Q8300, ima Bog da te vidi!
 
Kriptovalute su uticale samo na cene grafičkih karti. Njemu ne treba grafička.

Jednio što može da nadje je gotova konfiguracija i3-10105, 8GB, 480GB SSD za 40k dinara. To bi bila moja preporuka.
 
Cene ( nekih ) novih komponenti su iz vise razloga otisle znatno na gore i nece padati...

@dejanx

Da li si pogledao poredjenja na YT ?

Na polovnjaku od 100€ ce multimedija funkcionisati isto kao i na
toj novoj Altos konfiguraciji od oko 200€ , a i u igrama koje mogu da
pokrenu nema preterane razlike.

Inace komponente istih performansi kao u Altos konfiguraciji ( 24.000 ) mozes kupiti
za oko 20.000 dinara ( sklapanje dobijas besplatno ako sve komponente kupis na jednom mestu )


mk.jpgexk.jpg
 
Poslednja izmena:
Cene ( nekih ) novih komponenti su iz vise razloga otisle znatno na gore i nece padati...

@dejanx

Da li si pogledao poredjenja na YT ?

Na polovnjaku od 100€ ce multimedija funkcionisati isto kao i na
toj novoj Altos konfiguraciji od oko 200€ , a i u igrama koje mogu da
pokrenu nema preterane razlike.

Inace komponente istih performansi kao u Altos konfiguraciji ( 24.000 ) mozes kupiti
za oko 20.000 dinara ( sklapanje dobijas besplatno ako sve komponente kupis na jednom mestu )


Pogledajte prilog 340477Pogledajte prilog 340478

@sasa022

Nisam gledao poređenje još, znači ova konfiguracija koju si mi predložio na slici je dobra i zadovoljiće ove moje potrebe( kućna upotreba) ? Ipak bih kupio novo, novo je novo . A koja je ovo radnja ?
 
@dejanx

Nije moj predlog , nego jednostavno ako bas hoces sve novo od konfiguracije
sa Athlon 3000G procesorom do 25.000 dobijas najvise.

Sledeca kombinacija ( od trenutno dostupnih novih komponenti ) za multimediju i
igranje bi bila sa AMD Ryzen 5 4650G ( od oko 45.000 )
Za poslovnu primenu - Intel.

Ako za konfiguraciju sam biras komponente , obavezno uzmi 2 memorijska modula.
Ako planiras i da se igras uzmi SSD od 240/256GB

( Primeri - cene Monitor i Exceed )

https://www.benchmark.rs/artikal/te...ryzen_apu_vega_grafickog_jezgra_u_igrama-4552
 
Poslednja izmena:
...
Ja imam ovaj komp star je,..
Greota da se prvo ne uradi xeon mod, na tom matorom.
 
 
  • Like
Reagovanja: uji
Ma može Xeon, nije to problem, nego i naći modovan bios za low-end ploču je specifično. Konkretno, imam Asus P5GC MX i svi linkovi koje sam relativno skoro gledao su mrtvi tj. priča se svodi na to da ja sam modujem bios po uputstvu, što me svakako mrzi.
 
Vrh Dno