Šta je novo?

Prečistač vazduha

Onda moraš rešiti pitanje stolarije. Kad otvorim vrata od terase i kod mene skaču vrednosti na prečišćivaču, ali kada izluftiram i zatvorim jako brzo padnu na < 5.
 
Danas je zlo. Izgleda su se malo više suzdržavali dok nisu prošli izbori.
 
Najavili su povećanje zagađenja juče videh u nekoj vremenskoj prognozi, nema tu šta da se nagari nego su vremenske prilike takve da zagađenje ostaje nisko.
To je tako kad se uzdamo u vreme kao glavni način smanjenja zagađenja.

P. S. a i većina ovde uživa u svim blagodetima života zar nismo to još jednom potvrdili.
 
Demi voda
 

Prilozi

  • 1702965410256.png
    1702965410256.png
    92.1 KB · Pregleda: 103
Izgleda da necu kupovati balone od par litara nego flasice desti vode, izgleda da demi voda u balonima ima znatno losiju kvalitetu.. Upalih ovlazivac ponovo i preciscivac se trigeruje. A sinoc sam bio sipao demi vodu iz balona, pre toga je bila sipana desti voda iz one manje flase i nikada se nije dizalo ovoliko.
Evo upravo procitah isto i ovo, tacno je.. Znaci izbegavati demi vodu, samo destilovana voda za ovlazivac. https://cistakaokisa.rs/blog/razlika-izmedu-demineralizovane-i-destilovane-vode/
Tako da ko koristi ovlazivac neka obavezno koristi samo destilovanu vodu, a demi da izbegava.
 

Prilozi

  • 1702975171305.png
    1702975171305.png
    42.1 KB · Pregleda: 67
  • 1702975318029.png
    1702975318029.png
    766.8 KB · Pregleda: 26
  • 1702975365898.png
    1702975365898.png
    418.8 KB · Pregleda: 51
Koji ovlazivac imas? vec duze pokusavam da saznam iskustva od nekog ko ima u kombinaciji MI precistac i ovlazivac.
 
Ja koristim oba od Saomija ovlazivac i preciscavac i koristio sam prosle godine samo DEMI vodu, kupovao u balonima u Lidlu i Disu tamo mi bilo najeftinije
 
i nije se bunio precistac ni na demi ni na ni destilovanu? super, hvala.
 
i nije se bunio precistac ni na demi ni na ni destilovanu? super, hvala.
Jok, na obicnu poludi, cak cini mi se da se manje bunio na obicnu vodu u koju sam sipao so prosle zime. Na obicnu vodu ode na 600 pa ga iskljucim.
Ovih veceri je veliko zagadjenje preksinoc sam oko 24h otvorio vrata na 2 minuta i on je sa 30 otisao na 130. Pritom mi se grejemo na drva i kada zadimi kamin malo se popbuni ali za 10ak minuta ode u zelenu zonu
 
Nije svaka demineralizovana voda ista. Npr. onda koja se prodaju u Lidlu je dobra.
 
Sta predlazete za dnevnu od 35m2 i jednu spavacu od 12m2? Hocu da pokrijem samo te 2 sobe jer se tu najvise boravi.

Hoce dva komada Xiaomi 4 lite odraditi posao? Jedan u dnevnoj, drugi u spavacoj?

ili je ipak potreban Pro za dnevnu?
 
4 lite za veću, 4 compact za manju sobu
 
Isteklo vreme za edit. Evo i skice. Znaci treba mi za tu od 12m2 i za dnevnu od 35m2. Sobe nisu spojene.

@ProdigyFreak
Jel Compact jeftiniji samo jer pokriva manju kvadraturu?
 

Prilozi

  • Screenshot_20231220-053142_Gallery.jpg
    Screenshot_20231220-053142_Gallery.jpg
    198.6 KB · Pregleda: 58
Compact je jeftiniji iz vise razloga. Recimo, ima manje precizan IR senzor za PM2.5 (naspram laserskog) i nema senzor temperature i vlaznosti.

Pogledaj moje postove. Ima manje mogucnosti za automatizaciju, a i na minimumu obrtaja ispusta cudan zvuk koji meni jako smeta. Ja sam to resio kroz Home Assistant i spoljnu automatizaciju, ali ko nece da se zeza sa time...ne bih ga stavio u spavacu sobu osim ako se ne napravi u XiaomiApp pravilo da se potpuno gasi nocu.

Takodje, filteri mu nikada nisu na akciji.
 
Zezno me sugradjanin pa sam po njegovoj preporuci narucio Compact i Lite.
Zvao sada, porudzbina vec prihvacena, ne mogu da otkazem, mogu samo da kreiram novi order, sto cu i uciniti.

Nista, onda cu uzeti 2 Lite-a. Lite znaci moze u spavacu?
 
Da li uzeti 4 Lite ili 4? Vredi li da se doplatiti 4 hiljade za 4?
 
Eee ljudi da ne bih trazio unazad previse brzinski jel Hepa filter za Xiaomi air purifier 4 isti kao za Mi Air Purifier 3H, Mi Air Purifier 3C? Vidim da ima na ananasu i shopsteru ok cena ali me zanima jel staje taj u moj Mi Air Purifier 4?
 
Uzeo nedavno 4 lite. Do sada sam koristio 3C i 3H. Ovako na prvu ne sviđa mi se što je na najmanjoj brzini ipak nešto bučniji od 3C. Night mode definitivno zuji nešto više od "trojke", čujem zujanje kad legnem da spavam. Na većim brzinama je pak tiši od 3C, vrvtno zbog filtera koji bi trebalo da je nešto manje gust. Znači manji je šum strujanja vazduha. Takođe nešto se više i trese pri većim brzinama, verovatno zavisi od primerka do primerka.
Po dizajnu tj estetski mi najbolje izgleda od svih Xiaomija.
 
Vi koji ste u Nisu kako vam preciscivaci izlaze na kraj sa ovim zagadjenjem?

Kupio sam 4 Lite prosle godine, koristim ga za spavacu sobu koja ima oko 20tak kvadrata. Bukvalno ne moze da obori ispod 30 uvece od 6-7 pa sve ujutro do 4-5, tad ga obori na 10.

Sto je najveca fora isto se ponasa i u dnevnoj gde pokriva prostor od oko 50tak kvadrata (dnevna i trpezarija spojene bez pregradnog zida). Vrti do 25-30 i ne moze da spusti ispod.

Kupio sam ga zbog spavace, prosle godine je uspevao da drzi na jednu cifru.
 
Nazad
Vrh Dno