Šta je novo?

Prečistač vazduha

Kupio sam 4pro verziju, danas je stigla.. povezao sa telefonom, ukljucio.. i sad neka radi neko vreme pa cu vise utisaka znati u dogledno vreme.. pustio sam da radi na max jedno 2 sata, kako bi odradio ceo stan a posle stavljam na automatiku
 

Prilozi

  • viber_image_2023-10-18_12-42-10-147.jpg
    viber_image_2023-10-18_12-42-10-147.jpg
    68.2 KB · Pregleda: 52
ja danas upalio i ne znam zasto bi radilo ako senozr pokazuje nivo 5,6? Otvorio sam da provetrim stan i brojke su malo skocile ali nista znatno, i brzo je na auto modu precistilo.
Jel koristite onu ionizaciju?
 
Zato što senzor pokazuje merenje 2.5 pm čestica. Krupnije čestice ne meri. Dobar je i za kućnu prašinu.
 
u air visual aplikaciji već danima stoji neko upozorenje o požarima iz pravca zrenjanina? ne sećam se da je uopšte bilo vesti o tome kod nas....
 
... pale strnjiku po njivama?
 
 
^^^ Obratiti pažnju da na ePonudi stoji da je filter za 4 pro, ali na Ananas kad se ode, ustvari je filter za običan 4, ne-pro prečišćivač. Nisu kompatibilni.
 
Svuda gore njive. To je trenutno veliki izvor čestičnog zagadjenja.
Štede gorivo i pale njive, bez obzira što to nanosi ogromnu štetu svima.
Ne primenjuju se propisi oko toga.
 
Samo da se “pohvalim“ da smo u bližoj okolini dobili od ISOCa i RNIDSa još dva Klimerko uređaja tako da su Loznica i Banja Koviljača sad pokriveni sa ukupno 3 uređaja koji pokazuju kvalitet vazduha. Baš me interesuje kad se grejanje zahukta koliko je opasno po život biti napolju.

 
Pozdrav drugari da li neko ima

XIAOMI Mi Prečišćivač vazduha Air Purifier 4 Lite EU i da li valja? Sada je na nekoj akciji za 100e/110e, grejem se na klime negde oko 70m2​

Na akiciji je i

Xiaomi Mi Air Purifier 4 Pro Prečišćivač vazduha, Beli​

Isto dobra akcija

ALPHA Prečišćivač vazduha X8 Pro​

Ako moze pomoc iskusnijih ovde da kazu sta da sta ne i da uzmem
 
Poslednja izmena:
Predlazem ti da uzmes Xiaomi zbog pristupacnosti filtera kada kasnije budes menjao. Stalno smo pisali o tome.
Za ceo stan tesko da moze jedan da vrsi posao, zbog prostorija i pregradnih zidova.
Moj glas je da umzes jeftiniji model, po meni nema potrebe za jacim/skupljim.
 
U dnevnoj je porodica 90% vremena,za noc cu ga premestiti gde treba.
Oke za sada ostaje

XIAOMI Mi Prečišćivač vazduha Air Purifier 4 Lite EU​

Ako ne bude danas sutra neki drugi predlog,porucujem,hvala ti.
 
Koristim ja 4 Lite već nekih godinu dana i za sada sam zadovoljna. Nisam imala nijedan problem sa njim za razliku od 3H. Uzmi ga slobodno, nećeš pogrešiti.
 
Mislim da ti je za pokrivenost kvadrature od 70m2 mali 4 Lite, možda bi trebao da ipak ideš na 4 pro.
 
Devna je tu 30/35m2 i tu smo uglavnom,preko noci cu prebaciti u hodnik gde ce biti okrenut prema dve sobe koje zajesno imaju 30m2..
 
mali savet… za dnevni boravak sam se i definitivno odlucio za xiaomijev 4 pro model… ali razmisljam se za spavacu sobu od 12 kvadrata…
Da li staviti xiaomi compact u nju?
Cini mi se da je 4 lite preveliki za 12 kvadrata… posebno sto se u spavacu ulazi maltene iz dnevnog boravka tako da ce sigurno vec i 4 pro da “dobaci” po malo i do tamo…
 
Da, ovaj Lite može da pretera sa prečišćavanjem pa ćeš dobiti prečist vazduh 😃
Compact ima malo lošiji filter
 
Da, ovaj Lite može da pretera sa prečišćavanjem pa ćeš dobiti prečist vazduh 😃
Compact ima malo lošiji filter
Ko ce onda terati ovako jos 100 godina… 😂

Šalu na stranu, našao sam compact na nekoj akciji za 7.5k… lite je 12.5k
Dilema je u smislu, da li ce u odnosu na prostor biti bezveze bacenih 5k na lite, ako i compact bude radio ono sto mu je posao kako treba
 
Pa ne znam da li compact uopšte može da filtrira na istom nivou kao Lite, tj. da li compact ima HEPA 13 filter.
 
Imaju isti filter…samo je jedan veći od drugog
 
Ja poredih sa svojim 3H i nekako mi se učini da je na compactu lošiji. Za 3H sivi filter su tvrdili da je Hepa 13 (priznata klasifikacija filtera), dok sada za ove navode neke visoko efikasne Xiaomi filtere. Čak i sami navode da su vlakna manje gustine.
 
Pozz svima, danas mi stigao compact 4, reko ajde da uzmem jer imam u kuci dve mace i reko da malo smanjim to njihovo sve(cisti se kuca svaki dan i sve je manje vise ok).
Soba je 15 kvm sa jos 15 kvm(dnevna i radna), uzet prevashodno zbog dnevne, upalio ga i na Auto stoji i ne cuje se, svetli zeleno da je vazduh ok, udjem u aplikaciju i pise samo na jednom mesto aqi 5, jel to ok i da li jos negde ima da se pogleda kvalitet vazduha jer ne mogu naci?

Da li drzati stalno na auto ili da menjam sam brzinu?
 
Pozdrav svima,planiram da kupim Xiaomi purifier 4 pro... da li ce ukloniti dim i smrad od cigareta u prostoru od cca 25kvadrata? Da li neko ima "iskustva" 😃
 
Kao neko ko nije previse istrazivao o ovome, zanima me sta se poboljsalo posle kupovine jednog od ovakvih stvarcica, koju namenu tacno ima, a da nije samo placebo efekat, znam da neke klime imaju slicne stvari, ljudi kazu da to skidaju zato jer je beskorisno i samo marketing sto mozda i jeste tacno zato jer je filter kod klima dosta manji.

Takodje na koje vreme menjate filtere?
 
Filteri se menjaju kada prečišćivač izbaci na displeju da to treba da se uradi.
Filterima iz klima uređaja i filterima iz prečišćivač zajedničko je samo naziv filter.
Poboljšao mi se seksualni život, lakše dišem, manje me muči alergija, manje kijam... Mada za ovo prvo nisam siguran da je zbog prečišćivača, ali svakako lepo zvuči.
 
Nazad
Vrh Dno