Šta je novo?

Prečistač vazduha

Stigao mi je danas 3H. Lepo radi, a najjači mod bih uporedio sa turbo rezimom na klima uradjaju kada je nivo buke u pitanju.
Mirisna sveća ne podize nivo zagadjenja, barem po parametrima koje uredjaj prati.
Primetio sam da na aplikaciji pise da je kapacitet filtera 100%, a procnjeno vreme trajanja 145 dana. To je manje od 6 meseci, a pise da je zamena filtera na 6-12 meseci.
 
Zdravo,

Vazduh nije baš najbolji kod nas u kući, pošto komšija loži od plastike do drveta.

Prozori su novi, pa sve dihtuje, ali kad se otvori malo da se provetri, ne može da se živi.



Elem, uzeo bih 3 prečišćivača. Najverovatnije 2 komada 3H i jedan PRO. Zanima me sledeće:

1) Da li mogu da povežem 3 prečišćivača na xiomi aplikaciju?

2) Da li mogu da setujem da sam svoje granice ili sam ograničen Xioami predefinisanim kriterijumima?

3) Uzeo bih EU varijante, ali me buni Air Purifier PRO i PRO H. U čemu je razlika? Na netu ne mogu da pronadjem nikakve informacije.


Hvala
 
Poslednja izmena:
1) možeš
2) možeš - ako misliš na granice za automatizaciju
3) h u nazivu znači da dolazi sa hepa filterom (koji je malo skuplji od običnih)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
1) možeš
2) možeš - ako misliš na granice za automatizaciju
3) h u nazivu znači da dolazi sa hepa filterom (koji je malo skuplji od običnih)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Hvala na odgovorima. Pisao sam Mi Shopu da li mogu ostvariti neki popust na kupovinu, ako sve uzmem odjednom, pa ću sačekati. Ako nema razlike u ceni, uzeću jedan sad, pa ostalo naknadno.

Inače, deluje mi da je na oko PRO H razuličit od PRO.

https://www.mi-srbija.rs/preciscivaci-vazduha/mi-preciscivac-vazduha-pro-384

https://www.mi-srbija.rs/preciscivaci-vazduha/mi-preciscivac-vazduha-pro-h-585

PRO H se reklamira kao jači. Mislim da postoji još neka razlika.



EDIT: Nadjoh razliku, ipak nisu isti modelu u pitanju. na 3H filter traje 14 meseci? WTF? Ima touch i jači kapacitet
 

Prilozi

  • mi-ap-all-comparison-ver4.png
    mi-ap-all-comparison-ver4.png
    276.5 KB · Pregleda: 185
Poslednja izmena:
Oni svi moraju imati najmanje hepa filter, što bi po standardu bilo 0.3um+ čestice da apsorbuje, inače ne bi imali smisla.

Za Pro nisam našao razliku, ali za 3/3H je sledeća razlika:


3H Model: AC-M10-SC or AC-M6-SC
Global Version English Box & Manual
True HEPA Filter with PM2.5 reduction
High CADR of 380m³/h
OLD Touch screen display
High-precision laser PM sensor
2.4G WiFi module
APP Mihome support Android & iOS
Area Effective Coverage Area up to 45sqm
52x24x24cm 5.2kgs
-
3 Model: AC-M6-SC
China Version Chinese Box & Manual
True HEPA Filter with PM2.5 reduction
High CADR of 400m³/h
OLD Touch screen display
High-precision laser PM sensor
2.4G WiFi module Support Smart Control
APP Mihome support Android & iOS
Area Effective Coverage Area up to 48sqm
52x24x24cm 5.2kgs

Zanemarljivo.
 
@Villy

Imas na bc group, jeftiniji su, a imas i kupon kod kp5 za dodatnih 5% popusta, tako da 3h izadje 18.5k, a Pro oko 25k.
 
@Villy

Imas na bc group, jeftiniji su, a imas i kupon kod kp5 za dodatnih 5% popusta, tako da 3h izadje 18.5k, a Pro oko 25k.

Pogledaću hvala.

Oni svi moraju imati najmanje hepa filter, što bi po standardu bilo 0.3um+ čestice da apsorbuje, inače ne bi imali smisla.

Za Pro nisam našao razliku, ali za 3/3H je sledeća razlika:


3H Model: AC-M10-SC or AC-M6-SC
Global Version English Box & Manual
True HEPA Filter with PM2.5 reduction
High CADR of 380m³/h
OLD Touch screen display
High-precision laser PM sensor
2.4G WiFi module
APP Mihome support Android & iOS
Area Effective Coverage Area up to 45sqm
52x24x24cm 5.2kgs
-
3 Model: AC-M6-SC
China Version Chinese Box & Manual
True HEPA Filter with PM2.5 reduction
High CADR of 400m³/h
OLD Touch screen display
High-precision laser PM sensor
2.4G WiFi module Support Smart Control
APP Mihome support Android & iOS
Area Effective Coverage Area up to 48sqm
52x24x24cm 5.2kgs

Zanemarljivo.

Da, ali ja geldam PRO i PRO H, ne 3 i 3H. 2 komada 3H svakako uzimam. Samo se pitam da li 37K za PRO H vredi naspram 26K za PRO. PRO H ima bolje filtere i tretira FLDH, a za PRO ne mogu da nedjem podatke da li tretira FLDH...
 
Izvinjavam se onda, meni je tako prodavac objašnjavao za 3/3h, mislio sam da je isto i za pro verziju (a i poverovao sam prodavcu, moja greška...).

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Poručio sam 2 komada od 3H modela.

Sačekaću PRO H da bude na akciji. Običan PRO je prvi model i mora preko toucha da se podešava. PRO H je bolji u svakom pogledu (noviji je, pa je i bolji naravno). Sada sam zvao Mi Shop i gospodja mi je objasnila.

Uredjaji stižu utorak.



Izvinjavam se onda, meni je tako prodavac objašnjavao za 3/3h, mislio sam da je isto i za pro verziju (a i poverovao sam prodavcu, moja greška...).

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Tu smo svi da se pomažemo i da učimo :)

EDIT: Pitanje, sa kojim filterima dolazi 3H? Da li je u startu filter sa filtracijom FLDH ili ga moram naknadno kupiti?

EDIT EDIT: Inače ovaj PRO H je zver.

https://mx.gearbest.com/blog/new-ge...lter-elements-have-been-greatly-upgraded-8541

https://mx.gearbest.com/blog/new-ge...compare-with-xiaomi-mijia-air-purifier-3-8660
 

Prilozi

  • PO.PNG
    PO.PNG
    24.6 KB · Pregleda: 137
Poslednja izmena:
u beogradu je ovih nedelja/dana prosek pm oko 160...zanimljivo je da mi ove godine kad otvorim prozor pm ne skače kao ranije iako je napolju užas...jesam visoko, ali opet...ne znam u čemu je štos...
 
Jel iko od vas morao da reklamria xiaomijev precistac vazduha? Uzeo bih ga i ja ovih dana, al nzm dal mi se vise isplati uzeti jeftinije na kpu sa nekom kao garancijom nzm kakva je al kao ima. Ili da platim 2000 vise i uzmem u prodavnici sa 2 god garancije?
 
Neko sa foruma je reklamirao prećišćivač kupljen u Mi shopu i zamenili su mu uredjaj.
Ima na temi ili u onoj o zaštiti potrošača.
Pozdrav
 
Da li neko zna da li može da se desi da se zbog ovlaživača vazduha na prečišćivaču očita viša vrednost? Ovih dana mi je u stanu obično 20-30 kvalitet, jutros sam uključio i ovlaživač (doduše u drugoj sobi) i displej pokuzaju vrednost preko 100, prozori nisu bili otvoreni. U ovlaživač sipana filtrirana voda.
 
Uređaj meri prisustvo čestica promera cca 2.5 mikrona. Uređaj ne vrši hemijsku analizu čestica, već samo prisustvo istih u uzorku.
 
Šta da radim onda, da ga pustim da vrti tako ili? Pošto je strašno suv vazduh i ne može da se trpi više bez ovlaživača, da li da ga isključim kada radi ovlaživač? Mada, kako sada izgleda, radiće 24/7.
 
Prvo sam hteo da kupim bilo kakav... pa gledah Pro, čekah neku ok cenu i nađoh... a onda ovde čitam koliko je Pro H zapravo bolji... a on mi je iskreno preskup... i sad nisam pametan.
 
Prvo sam hteo da kupim bilo kakav... pa gledah Pro, čekah neku ok cenu i nađoh... a onda ovde čitam koliko je Pro H zapravo bolji... a on mi je iskreno preskup... i sad nisam pametan.

Identičan problem. PRO ima da se pazari za 200 EUR-a, PRO H je 50% skuplji - razlika u veličini filtera i njegovom trajanju je istovremeno i dobra i loša stvar, bolje filtrira i dosta duže traje ali je skuplji i pitanje je da li će imati da se kupi kad dođe vremenu za zamenu...
 
@Dimco Odgovoriše ti :)

Ja ću uzeti PRO H za novu godinu najvorvatnije. Noviji je model, bilo bi bzvz da nema filtera. Samo da smo živi i zdravi i da bude bonusa :D
Možda bude i neka akcija. Kad se već daje 200e, može se dati još 100. 100 evra za zdravije okruženje nije puno, a većina nas tu sumu baca na gluposti. PRO je obsolete pored PRO H.

Edit: Moje vidjenje stvari, naravno.
 
Poslednja izmena:
@Villy

Potpuno se slažem kolega, pare su najmanji problem a bonusa će biti... :D
Cena kod nas za PRO H je i dobra, koliko vidim po svetu je 450-500$. Mene koči što za još "malo" para ulazimo u zonu gde mogu da se pazare mnogo ozbiljniji uređaji.
Aj javi kakvo je iskustvo sa 3H kad ih malo istestiraš.
 
Odakle vam informacija da Pro H koristi drugačiji filter od Pro i ostalih modela?
Ne vidim to na mi-srbija.
Pozdrav
P.S. Zaboravite pitanje, nadjoh negde na internetu...
 
Poslednja izmena:
Ja idem na varijantu, bolje išta nego ništa. 2S je bio užasan što se efikasnosti tiče. 3H je dosta bolji. Pošto imam kuću na etaže, a na srednjoj etaži imam 2 spavaće sobe koje koristimo u njih ću staviti po jedan 3H.
Jedna soba je 16kvm od malog i naša spavaća 30kvm. Jedan 3H sam je taman za te dve sobe, a 2 komada 3H su overkill, znam, ali staviću na pridzemlje i PRO H , koji treba da pokupi sve iz centralnog hodnika, dnevne i kuhinje (dve spavaće sobe na najvišoj etaži i jedna radna se neće filtrirati), tako da idem na kvantitet i open space variajtnu.

Inače PRO H je dosta dobro ocenjen. Zanemarljivo slabiji (nekih 10ak procenata) od Dysona 4ke koja košta 80k io dosta je ozbiljan prečišćavač. Izgleda da im je trebalo nekoliko godina da ubodu....
 
Poslednja izmena:
@Villy

Imas na bc group, jeftiniji su, a imas i kupon kod kp5 za dodatnih 5% popusta, tako da 3h izadje 18.5k, a Pro oko 25k.


Razlika je 4 hiljade, sad se setih da pogledam :O Ipak nije malo. A ovamo sam već poručio, ali mogu otkazati.

Mislite da ima razlike u servisu izumedju BC groupa i Mi Shop servisa, tj da li ima nekih prednosti ići na Mi Shop za manju glavobolju u budućnosti?
 
Servis ti je uvek u ovlašćenom servisu, nebitno gde si kupio. Barem je tako u teoriji.
 
@villy

u bc- u dobijes premium garanciju koja podrazumeva da kurir dodje da pokupi uredjaj ako treba da ide na servis i vrati ga posle servisa.
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno