Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ Miki_

Nije dovoljno 5 strana

Ali dovoljno je da precizno odgovoris sta te pitamo , pa da saznas sta te interesuje.

Moras da napises broj tj. kod za pracenje ili samo tacan format koda.

Koji kod si dobio - UB...LV , SY..... , SYRM..... , Rx....xx ???

Neregistrovane posiljke su S..... , LP...... ( najcesce dobiju i Ux..xx ) i one koje odmah dobiju Ux...xx
Ako je SunYou , SY.... je neregistrovana , SYRM,SYAE su registrovane posiljke.
Neregistrovane nemaju puno pracenje i cesto imaju apsolutno neprecizne statuse.
Registrovane posiljke ( Rx...xx ) imaju puno pracenje , ali SYxx... u jednom delu ima neprecizne statuse.
Ako za SYxx pre nego sto ti dospe u ruke dobijes i Rx..xx kod onda mozes da vidis precizne statuse.

Ovo je ukratko o najzastupljenijim metodama dostave iz Kine u Srbiju u redovnom postanskom saobracaju.
Pojave se sporadicno jos neki kodovi.

Dostava iz i slanje u neke druge zemlje i regione ima neke druge specificnosti.
Jel dalje važi ovo za SYAE da su registrovane, ali da statusu mogu biti neprecizni?

Imam dve pošiljke na različite adrese sa takvim brojem za praćenje. Sajt naše pošte ih ne vidi, a postal ninja kaže da je poslednji status:

Sep 07, 2023, 00:47
Aliexpress-Cainiao
[CHINA] Received by local delivery company. Serbia, Arrived at Destination Country Airport

Postal ninja daje ispod I Alternativen ibroj za praćenje u formatu LB.........LT, ali ni preko njega ništa novo ne stoji i ni njega naša pošta ne prepoznaje.

Koliko obično treba od ovog statusa do stizanja paketa na adresu?
 
Imam nekoliko porudžbina sa Alija i za dve mi stoji da je "Delivery attempt unsuccessfull. Recipent uncontactable...." što ne znam šta znači, jer sam cele ove nedelje u stanu, a niko me nije ni zvao niti je poštar/kurir dolazio za bilo šta po tom pitanju (i kuriri i poštar su dolazili po drugim razlozima).

Šta treba da radim? Moja pošta ima običaj da mulja i da ne dostavlja ni obaveštenja, tako da ne znam da li je roba tamo ili nije ili se prave ludi. Ovo je info sa track ordera:


1694073547094.png
 
Najbolje je da pogledaš na trackeru na sajtu pošte. I da odeš do pošte da proveriš.
 
@nemanja123

Nista nije menjano - necu vise da pisem , ima dovoljno primera i objasnjenja.

@dkdnt

Prati na sajtu Poste - cesto muljaju , postave status Izvestena ,
a postar uopste ne ostavi "kartoncic"
 
Prati na sajtu Poste - cesto muljaju , postave status Izvestena ,
a postar uopste ne ostavi "kartoncic"
Meni se ovo desilo jednom, ali je ovde poštar muljao. Obeležio da je ostavio izveštaj, a nije ga ostavio. Sitradan sam podigao paket i žalio se na poštara. Narednog dana je poštar doneo kartonče, iako je paket preuzet dan ranije 😁
 
@gadafi - kako si se žalio na poštara? Ja sam imao baš loše iskustvo jer mi 2x nisu dostavili poziv iz suda zbog saobraćajne kazne pa sam "bio na poternici" ako pitaš policiju. Kad sam išao u poštu samo su se pravili ludi.

@dervisbegovic_ @sasa022 - na pošti mi nije izbacivao ništa za tracking code koji imam na Aliju. Međutim, pošto mi je pošta blizu otišao sam do njih i preuzeo. Jedino mi čudno bilo što su oba paketa bila spojena u jedan. Za obe narudžbine mi je stiglo obaveštenje koje sam gore naveo, ali sa odvojenim datumima. Jedan paket je navodno pokušan da se isporuči 4.9, a drugi danas, a to je zapravo sve vreme jedan paket (fizički). Sve vreme sam u stanu (radim od kuće + ambrozija) i poštar nije ni prilazio zgradi, a kamoli probao dostavu :confused:

Imam još nekoliko pošiljki koje treba da mi stignu i već me nervira ako svaki put budem morao da idem do pošte (nije daleko ali f**g ambrozija me ubija).
 
@gadafi - kako si se žalio na poštara? Ja sam imao baš loše iskustvo jer mi 2x nisu dostavili poziv iz suda zbog saobraćajne kazne pa sam "bio na poternici" ako pitaš policiju. Kad sam išao u poštu samo su se pravili ludi.
Kada sam podizao paket, pitao sam gde mogu da se žalim na poštara. Oni su me uputili u drugu poštu, odakle poštar ujutru kreće da raznosi poštu. Tamo sam ponmovio pitanje za žalbu na poštara, pa su me uputili u prostoriju gde se nalazi neki njihov šef. / kontrolor. Ovaj je odmah zvao poštara, dok sam bio tamo, da ga ispita kako je i šta radio. Posle toga nije bilo problema. Mada ih nije bilo ni pre :)
 
@dkdnt


Ako je LA...HU treba da ima pracenje , ali ima primera gde i za LA...HU
ne postoje statusi.


Prituzbe na rad lokalne poste pisi na


i ne odustaj dok se situacija ne popravi ;)
 
Три пошиљке из фебруара ове године, које сам одавно и прежалио, су коначно пристигле.
Све три су биле UA...HU и доставили су их у рандом пакетомате, али то је већ друга прича.

Мислим се сада, да их нисам некако одблокирао, јер сам релативно скоро, први пут после дуже времена заправо наручивао са Алија.
Додуше све нове пошиљке су или RB..SG ili LA...HU, од којих су RB...SG једине и баш брзо доспеле, aли ипак које су шансе да се овако нешто деси само од себе, да се ови из поште натерају да отворе џак са пошиљкама из фебруара или марта?
 
Poslednji status govori da je stigao u Srbiju,sada ga ocekuj u paketomatu.racunaj od tog statusa jos nekih 7-8 dana kada ce doci do tebe,ako se nekim slucajem ne izgubi pa ne dobijes.
 
 
Ne znam sta se desava, ali mi prvi put kasne LA..HU posiljke od predvidjenih 14 dana, a za UA..HU da ne pricam
 
Da li znate od kojeg datuma se prispele pošiljke pregledaju ovih dana, da li iko pričao sa nekim iz carine? Nedavno je neko pisao na ovu temu ovde ili u onoj temi za carinu, ali ne mogu da nađem sada
 
Данас ми стигао један пакет из Кине послат DHL-om... ах лепоте... за 7 дана овде. Ништа царина, ништа пииип...
Елем, други пакет, такође из Китаја послат са овим бројем за праћење VRхххххххххYP. Која је ово пошта, да ли неко зна (virtual reality из Јапана? 😁)?
 
YP je Yanwen Post, JP je Japan :D
 
Ne znam sta se desava, ali mi prvi put kasne LA..HU posiljke od predvidjenih 14 dana, a za UA..HU da ne pricam
Pa zar ne vidiš da stručnjaci unapređuju proces...

EDIT: Da ne bude da mračim a da me ne dotiče i kod mene isto. LA...HU, UA...HU ništa ne stiže...
 
Znaci opet neki zastoj kao i pre par meseci kada dosta nije stizalo kod kupaca ili je dosta kasnilo.
 
GPC= glavni postanski centar,tu ostaje 2 dana i onda ide u tvoju postu pa do tebe.
 
jel ima neko info o UB...HU, cainao super economy for special goods ? naruceno 6. avg, poslednji status received by local delivery company 24. avg i do sad nista.
 
Sta znam meni stize sve ,mozda malo produzeno ali bitno da stigne i LA i UA ,
Order placed on: Aug 22, 2023
 

Prilozi

  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    33.2 KB · Pregleda: 12
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno