Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neko je vec napisao, ali ne mogu da pronadjem taj post. Za koliko dana u proseku stize posiljka iz Madjarske u Srbiju?
 
Ux...xx nemaju pracenje u Srbiji i apsolutno nema pravila kojim
tempom na kom mestu ide isporuka

Lx...xx / Rx...xx su posiljke sa pracenjem i za njih se vide svi statusi

tj. kretanje i u Srbiji
 
Da li se nesto promenilo u sistemu pracenja posiljki koje cekaju na carinjenje?

Imam dva paketa:

1. CQ...DE, poslednji statusi:

06.05.2023 09:26:0310200 ГПЦ БЕОГРАД - 10200 ГПЦ БЕОГРАДОтпремљен
05.05.2023 15:13:2211003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТАЗa цaрину

2. LE...GB, poslednji statusi:
05.05.2023 09:23:5110200 ГПЦ БЕОГРАД - 10200 ГПЦ БЕОГРАДОтпремљен
04.05.2023 10:38:2010200 ГПЦ БЕОГРАД - 10200 ГПЦ БЕОГРАДОтпремљен
04.05.2023 08:31:1011003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТАЗa цaрину

Ovakav slucaj nikad nisam imao, uvek je ponavljao poslednji status do besvesti (za svaki dan), dok se paket ne ocarini. Sad stoji isti status od 05.05, odnosno od 06.05 i ne menja se. Neko mozda da je imao slican slucaj?
 
Meni je jedino cudno to sto je plava trakica na mom gradu, kao da je vec poslato lokalnoj posti, a na trackingu pise 1683929799949.pngda je u Budimpesti...
 
Taj problemcic pravi problemcice sa aliexpress refundom. krastavac, tako je kako je.
Majki, ti si jos i dobar, vecini je prestao update od 4.5 😁 No ne brigaj, cekaj i iskocice status kada zavrse carinjenje.
 
Ux...xx nemaju pracenje u Srbiji i apsolutno nema pravila kojim
tempom na kom mestu ide isporuka

Lx...xx / Rx...xx su posiljke sa pracenjem i za njih se vide svi statusi

tj. kretanje i u Srbiji
Мала исправка
LX.....XX у Србији се евидентирају приликом уласка, код изменичне поште, потом у ГПЦ (Земун), па нема евидентирања до одредишне (локалне) поште.
RX.....XX се од уласка у Србију, евидентирају у комплетном току транспорта кроз Србију тј сваком преусмеравању пошиљке.
 
Da li zna neko kolika je cena Postexpress usluge za internu dostavu ona najbazičnija usluga (zvala se danas za sutra do 19č)...

Dok sam ja intenzivnije koristio njihove usluge bila je 150, pa 180 din, pa je bila priča da su ludovali sa cenama od početka korone...

Juče posle dužeg vremena stiže jedan paket preko PE težine do 500g bez otkupa, cena 300 din.

Danas stiže poruka da stiže još jedan paket preko PE težine do 500g bez otkupa, cena 460 din.

Na sajtu im piše da je minimalna cena 350 din?

Kako sam ja onda juče platio 300, ako je cena 350? I kako i zašto danas plaćam 460, ako je cena 350?
Цене су различите за исту врсту/тежину пошиљке у зависности да ли је пошиљалац:
1. Користио веб апликацију за слање пошиљке
2. Користио своју или типизирану амбалажу ( купио код поште)
3. Предао у пошти, или му је курир преузео на адреси
4. Користио неку од посебних услуга за слање ( вредност, смс...)
5. Да ли се носи на адресу или користи услугу преузимања у пошти без доставе (пост рестант, испорука у пошти)
Можда сам нешто заборавио, али то је отприлике они што утиче на цену пост експрес пошиљке
 
Meni je jedino cudno to sto je plava trakica na mom gradu, kao da je vec poslato lokalnoj posti, a na trackingu pise da je u Budimpesti...
Tako prikazuje u aplikaciji , pogledaj na kompu ;)

LX.....XX у Србији се евидентирају приликом уласка, код изменичне поште, потом у ГПЦ (Земун), па нема евидентирања до одредишне (локалне) поште.

Do nedavno su registrovali i prolazak kroz LPC. Da li je to neka novost da nece registrovati prolazak kroz LPC ?
( da ne kacim sad primere i za Lx.. LT i HU )
 
Откад је формат бар кода LX... пошиљака усклађен са нашим стандардом (пре 15-ак дана) не прелепљује RR....RS налепница, не региструју се у ЛПЦ (локалне поштанске центре) већ само ГПЦ, па одредишне пошта тако да нема праћења комплетног тока. Наравно, дешавало се да неки радник ЛПЦ-а грешком скенира/евидентира у почетку, али задњих дана нема тога више.
 
Aha, na AE se i ne pominje Budimpesta, tamo stamo stoji arrived at linehaul office... Svakako cekam na nasoj posti da se pojavi, do sad su oni relaitvno fino updejtovali statuse. Kako su krenuli da sve komplikuju, smuci se coveku narucivanje...
 
Za bilo koje Ux...xx posiljke na pracenju Poste Srbije nikada nije bilo statusa...

Ostaje da vidimo sta su sada smislili za Lx...xx

Za UA...HU bar imamo potvrdu da su stigle u Srbiju.
Da li ce biti isporucene na adrese - to je vec drugo pitanje :(
 
Narucivao sam masu stvari ovih godina, milion gluposti, za ribolov, sitnice gluposti, maske itd. Nekoliko puta narucio nesto ozbiljnije i sve je uvek stiglo bez problema. Sitnije posljike nisam pratio ove kao vece jesam. do sad nista nije bilo ovako da kazem oprecno. Videcemo na kraju, nadam se da ce i sad sve biti ok
 
Za bilo koje Ux...xx posiljke na pracenju Poste Srbije nikada nije bilo statusa...

Ostaje da vidimo sta su sada smislili za Lx...xx

Za UA...HU bar imamo potvrdu da su stigle u Srbiju.
Da li ce biti isporucene na adrese - to je vec drugo pitanje :(
Nema tu nesto preterano novo da se izmisli, sve je to jedan te isti stari S10 Standard .

Evo neki pocetni kodovi koji nas interesuju (prvo slovo bitno, drugo uglavnom proizvoljno):

1. CA–CZ - Parcel post; the use of CZ requires bilateral agreement

2. LA–LZ - Letter post trackable, several subtypes; the use of LZ requires bilateral agreement

3. RA–RZ - Letter post: registered, but not insured delivery. The use of RZ requires bilateral agreement

4. UA–UZ - Letter post: items other than LA–LZ

Bitno naglasiti za ove sto pocinju sa U, ne mogu biti praceni u 'zvanicnom' postanskom saobracaju, jer su neregistrovane posiljke (ovo ce vam reci i nasa Posta). Neki servisi dozvoljavaju njihovo pracenje, zato ih mozemo pratiti do ulaska u Srbiju preko drugih servisa, a onde posle ovde nista. Zato nemamo bilo kakvu garanciju da ce nam biti uruceni i kada. Pisao sam ranije o tome, desavalo mi se da prodje i 2 meseca da mi uruce posiljku, a ja imam preciznu informaciju da je posiljka usla u Srbiju pre 2 meseca (radilo se o U... posiljci iz USA).

Ova sa L je opet bolja prica, kad imas info gde stoji posiljka kod nas, mozes vec nekako da reagujes (a posta ne moze bas toliko da nas pravi ludim).
 
Јадни смо ти ми, кад платимо поштанске трошкове и не добијемо то што смо платили.
 
Danas mi je stigla posiljka UA HU narucena pre 20 dana,status da je stigla u Srbiju dobila danas :) ,plus stigle jos dve narucene pre 30 i 43 dana.....a imam jos desetak koje su sve stigle u Srbiju ima 10 dana ali ne stizu a stigne ova sto je danas dobila status,kako oni rade stvarno nemam pojma,verovatno izvuku gomilu pa ako imas srece.
 
Stigao danas jedan UA...HU paket sa statusom [RS] od pre 7 dana (8. maj), narucen pre 25 dana. Imam jos 9 paketa sa [RS] od 11. maja pa cu proveriti u petak ima li sta, sva sreca pa imamo istog jednog postara vec 15ak godina :D
 
Kakva su vam iskustva sa konsolidovanim posiljkama od istog prodavca, koji tracking broj zadrzi posiljka, jedan, oba?

Mislim da su mi spojili 2 posiljke u jednu, sve informacije su im bile identicne vremenski i negde niz vodu su izgleda spojene u jednu, pa da proverim.
 
Kakva su vam iskustva sa konsolidovanim posiljkama od istog prodavca, koji tracking broj zadrzi posiljka, jedan, oba?

Mislim da su mi spojili 2 posiljke u jednu, sve informacije su im bile identicne vremenski i negde niz vodu su izgleda spojene u jednu, pa da proverim.
To je normalno,strpaju sve u isti paket.Ali ako si platio postarinu i zbog same vrednosti trazi da ti posalju zasebno,radi carine.
 
Poslednja izmena:
Oba nemaju postarinu i ispod limita su za par evra.

Vise sam se raspitivao zbog statusa/pracenja.

U tom slucaju na carini su vec oba, RB...SG, naruceno 04.05.
 
Oba nemaju postarinu i ispod limita su za par evra.

Vise sam se raspitivao zbog statusa/pracenja.

U tom slucaju na carini su vec oba, RB...SG, naruceno 04.05.
A to slusalice i zvucnik?Pa da poslao zajedno....bilo bi dobro da je stavio neku realnu cenu od 20-30e,da nije lupio npr 5e....ako provere sadasnje cene bice jace od 50e.Posto tesko da je ubacio unutra i fakturu.
Iskustva su mi da obe ili obe 3 imaju isti traking broj


AliExpress Selection Standard
Oce li biti LA HU kakve su prognoze ?
Mislim da ce to biti Singapurac,taj selection standard zadnja tri sve Singapur.
 
Da, Anker, videcemo :D

Za Ali Standard za sad situacija:

Anker - 3 od 3 RB...SG
Goldenfir - 1 od 2 RB...SG, ova druga LA...HU

Zavisi od prodavca, konstelacije zvezda...
 
Da, Anker, videcemo :D

Za Ali Standard za sad situacija:

Anker - 3 od 3 RB...SG
Goldenfir - 1 od 2 RB...SG, ova druga LA...HU

Zavisi od prodavca, konstelacije zvezda...
LA HU stigao danas nakon 17 dana na Izmenicnu,odbi tri dana praznika to je za 14 dana,tako da nije ni on los.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno