Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zna li neko koliko odokativno traje zadržavanje na carini trenutno? Paket je stigao na carinu 13og i dalje je tamo…

51E99A02-0E43-41C6-985D-EAAC32A1AAF1.png
 
Najsvežiji primer kod mene je: 10og paket stigao u Bg. 17og bio na vratima. Pretpostavljam da i sam znaš da je ipak to individualno...
 
7og prispelo na carinu,17og ocarinili,vikend nista,juce nasao cedulju u sanducetu,danas idem posle posla da podignem...
 
Koliko puta ste maksimalno imali status "Naredna dostava"? Mog poštara mrzi od petka da donese paket, a ni izveštaj ne ostavlja. Samo mi ređa statuse naredna dostava na praćenju.
 
Ma da je ova moja lokalna, otišao bih. Nego je ova centralna zavučena tamo negde, tri dana jahanja. I to može valjda tek posle 18h kad se razduži, što meni nikako ne odgovara. Tek kad ostavi Izveštaj, tada dobace u ovu lokalnu i onda može ceo dan da se podigne.
 
4 dana registrovana pošiljka biva "zadužena za isporuku" i poslepodne prebačena u "naredna dostava". Danas, pretpostavljam po nekom automatizmu, je prebačena u "Izveštaj". Da ne bi dobila noge ili vraćena nazad, nekako stignem do pošte 10 minuta pre zatvaranja i dočepam se svog paketa. Da nisam pratio pošiljku, ostao bih bez nje.

Ako ovako hendluju registrovane pošiljke, čemu da se nadamo za neregistrovane.
 
Zna li neko koliko odokativno traje zadržavanje na carini trenutno? Paket je stigao na carinu 13og i dalje je tamo…

Pogledajte prilog 318300
6-16 dana na carini se zadrzava, meni je letos cekao 16-17 dana od odlaska na carinu 10250 do 61200 kada se pojavi 61200 za dan stize.
Ovaj sto je zadnji u nizu stigao je za 8 dana
 
22.09. sam poručio dva para slušalica, oba preko Cainiao special goods, za ova je pisalo estimated delivery 23-23 days. Jutros vidim status hand over to airline i dobili su broj RF xxx LT. Nadam se da će brzo stići, javljam!
 
I ja poručih sa opcijom cainiao standard for special goods i dobio RF LT broj. Videćemo koliko će trebati da stigne.
 
od 17.09. čuči na carini paket iz EU(Poljska), nego imam jedno pitanje ako sam platio sve ukupno sa poštarinom 38€ a platio sam i Poljacima njihov PDV da li treba da očekujem dodatne troškove ili ne?
 
od 17.09. čuči na carini paket iz EU(Poljska), nego imam jedno pitanje ako sam platio sve ukupno sa poštarinom 38€ a platio sam i Poljacima njihov PDV da li treba da očekujem dodatne troškove ili ne?
Po zakonu bi trebalo da platiš PDV na iznos bez poštarine. To što si tamo platio PDV ništa ne znači.
 
A sporazum o izbegavanju dvostrukog oporezivanja?
 
У Србији ти ништа не важи, у суштини они ће ићи на то да ти наплате, ти имаш могућност жалбе али мораш да платиш неке таксе и да се вучеш са њима... Раде по систему, ако прође... прошло је.
Јави свакако, ми ти желимо срећу свакако. Али чисто да се не надаш превише ;)
 
A sporazum o izbegavanju dvostrukog oporezivanja?
Koliko ja znam, to se odnosi na poreze na prihod koji je ostvaren u drugoj državi. Sigurno ne važi za poštanski saobraćaj u skraćenom postupku. Prodavac je trebao da umanji cenu za poljski PDV pošto roba ne ide u EU državu. Inače ako ti se posreći možda platiš samo otvaranje ali može i da platiš PDV na 38€ ako nisu dobro prikazali na fakturi. Po zakonu bi trebalo da platiš samo PDV na vrednost robe bez poštarine.
 
588 dinara PDV na poštansko-carinskoj deklaraciji i još 152 dinara nešto što nigde nije fakturisano, ukupno 740din
 
Poslednja izmena:
10/4/21 - Shipment sent abroad , Vilnius Logistics Center, Metalo str. 5, Vilnius

Zna li neko otprilike koliko posle ovog statusa može da stigne pošiljka?
 
Pojavio se neki novi shipping sa pracenjem-Aliexpress shipping saver, narucih sitnicu da vidim za koliko stize i kuda ide, pise preko Madjarske. Jel narucivao neko?
 
Pojavio se neki novi shipping sa pracenjem-Aliexpress shipping saver, narucih sitnicu da vidim za koliko stize i kuda ide, pise preko Madjarske. Jel narucivao neko?
Ako je broj za pracenje u obliku UAxxxxxxxxxxxHU imam ja 3 takve od 19.09 25.09. i 27.09 i ova prva jos nije ni stigla u tranzitni centar ma gde to bilo , mislim da je to neka alternativa za slanje zbog spora Kine i Litvanije ali to je moje misljenje , uglavnom koliko vidim to je iste brzine tj sporosti kao i kad ide preko LV . Uglavnom svetska trgovina i ekonimija su u rasulu , transport je u raspadu sto zbog korone, sto zbog geopolitickih razmirica, sto zbog naseg sistema tj poste i carine . Moje misljenje je da ako postoji mogucnost uz neku sitnu doplatu 100-200 din ( 1-2$) da se poruci sa registrovanim pracenjem , mngo je bolje i izbegava se problem kod disputa i gubitak posiljke .
 
Dve registrovane RF…LT za tacno 15 dana stigle. Nikad brze 🥰
Ja naručih jednu RF...LT 27.09. Videćemo za koliko će meni stići.
Pojavio se neki novi shipping sa pracenjem-Aliexpress shipping saver, narucih sitnicu da vidim za koliko stize i kuda ide, pise preko Madjarske. Jel narucivao neko?
Poručio tri pošiljke sa brojem UA...HU, 18.09, 23.09. i 25.09. Nijedna još nije napustila Kinu.
 
Ja naručih jednu RF...LT 27.09. Videćemo za koliko će meni stići.

Poručio tri pošiljke sa brojem UA...HU, 18.09, 23.09. i 25.09. Nijedna još nije napustila Kinu.
Koliko vidim ako ide avionom onda mi Flightradar kaze da ima let Budimpesta - Hong Kong jednom ili dva put nedeljno e sad to nista ne znaci , bilo bi idealno da ide tako direktno ali u ovo doba svetskog rasula vise niko zivi ne zna gde i kuda idu posiljke, jedino jos kako -tako funkcionisu DHL. FEDEX i slicne transportne kompanije ali njihove usluge su preskupe i nije skoro nista brze jer ovi na nasoj carini u zadnjih par meseci zatezu najzesce , da li ne mogu da postignu zbog ogromnog priliva robe ili ne rade vec sede dokoni ne znam niti me je briga ali kad platis cenu bubrega da dobijes nesto za 7-15 dana a onda to nesto chuchi na nasoj carini 20-30 dana i jos te oderu ko zeca mislim da je sve to nepotrebano nerviranje i ne treba ulaziti u takve kombinacije . Mislim da je sad optilmalno kupovati samo te sitnice od 4-5$ ili nesto skuplje ako je cena transporta uslovno receno normalna (5-8 $ za robu oko 20$ ) a sve ostalo skuplje treba sacekati neka bolja vremena ako nije bas hitno ( za hitno ides kod lokalnog majstora ili dilera da ti sredi ) .
 
Trenutno su tamo neki praznici, pa su se transport u samoj Kini, kao i slanje znatno usporili. A kinezi kada slave tu nema ništa bez 10 dana.
 
UB...LV posiljka vec deset dana stoji u statusu
Received in Hangzhou

2021-09-25 21:34:03

Kinezi kad slave - slave za sve pare...
 
UB...LV posiljka vec deset dana stoji u statusu
Received in Hangzhou

2021-09-25 21:34:03

Kinezi kad slave - slave za sve pare...
Da ,bilo je neko obavestenje da je praznik od 1-7 oktobra , pa ce logistika da kasni ali ja sam imao porudzbine od sredine i kraja septembra a jos uvek se kotrljaju po Kini od nemila do nedraga, nesto drugo je u pitanju i kod njih , bila je neka nestasica struje, restrikcije sta li .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno