Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jeste, moja greska.. Mesto TR..
I ako je regiatrovana, do jutros nije mogla da se vidi kod nas na sajtu poste, a sada se vidi pa sam zato permutovao..
Jos ja u soku reko kako je moguce da je stiglo za 7 dana nista mi nije jasno xaxax
 
Poslednja izmena:
@ ubabic

Zamolio bih te da postavis statuse sa postal.ninja i 17track za sve "singapurcane" koje imas.

@ ajovetic

Prati uputstva i primere .
Utvrdi sa prodavcem da li ChinaPost pokusava ponovno slanje i da li su dobili novi broj za pracenje.
 
Listam forum, vidim tema "Praćenje pošiljki" i pomislim "PAĆENJE pošiljki"... :d
 
Kad smo kod paćenja, 99% kineskih registrovanih pošiljki što se mesecima pokušavale da izađu, na kraju su ovi iz Pekinga odustali od slanja i poslate su nazad prodavcima. To su one što im na Alijevi praćenju stoji 14.05 departed from origin country.
Imam devet takvih i sve su vraćene prodavcima. Samo za jednu pošiljki ima šanse još, ali ona je dobila taj status neki dan ranije.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Evo danas mi stize mejl da je paket stigao... Za 21 dan

Tracking number: UBxxxxxxLV
-------------------------------------------------
Apr 30, 2020 09:10 / Aliexpress-Cainiao / Order information received by carrier
May 1, 2020 02:33 / Aliexpress-Cainiao / Accepted by carrier
May 1, 2020 03:03 / 4PX Express / Baiyun,Guangzhou,China, 4px picked up shipment
May 1, 2020 03:03 / 4PX Express / Baiyun,Guangzhou,China, Shipment arrived at facility and measured
May 1, 2020 03:03 / Aliexpress-Cainiao / Inbound in sorting center
May 21, 2020 10:59 / OTX Logistics / HGH01, Handover to Airline
May 21, 2020 10:59 / Aliexpress-Cainiao / Hand over to airline
May 21, 2020 11:00 / OTX Logistics / HGH01, Departed
May 21, 2020 16:25 / OTX Logistics / RIGA, Arrival at airport
May 21, 2020 16:25 / Aliexpress-Cainiao / Airline arrive at destination country
------------------------------------------------
 
Super kad živiš u Rigi.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Super kad živiš u Rigi.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока

Jao koliko sam se ismejala... A vidi mejl... Zato nisam ni citala Screenshot_20200521_234304.jpg

EDIT: na 17track nema podataka a na global caniao pise isto da je stigla na destinaciju, a destinacija Srbija. Danas poletela danas sletela.
 
Poslednja izmena:
Upravo mi došla poruka da je sletio Singapurac koji je prema praćenju "uzletio" 14.03.
 
Jedan SG koji je na Overseas od 19.03 je dobio status da je stigao u drzavu jutros u 6. Medjutim na sajtu poste ga jos uvek nema.
Ostalih 8 paketa koji su na Overseas u rasponu od 15.03 do 25.03 bez promene.
 
Aj i ja moje da podijelim, prva singapurac narucena i poslednja promjena je 2020-04-21 22:39Despatched to overseas (Country code: RS)

3 Letonca UB...LV svi su kao stigli u Letoniju u nekom periodu kao izmedju 2-3 nedjelje od narucivanja.
Drugi singapurac stoji 2020-04-07 14:51 Information Received – Item En Route to Postal Facility

Najbitnija posjiljka sa kineskom postom RV...CN se vrtjela i vrtjela i zadnje sto je je 2020-05-13 13:48 Shenzhen, Import Customs Release i 2020-05-13 10:36Shenzhen, sent to import customs
To pretpostavljam da se vratila, vise od mjesec se vrcela... Pitao lika jel se vratila veli ne ne ne brini i produzio 2 mjeseca vrijeme dostave lol
A jedna najeftinija najobicnija sa nekim LP... shippingom bestplatnim narucena 2 aprila stigla prije 5 6 dana jedina hah.
 
Poslednja izmena:
I evo ga i na sajtu nase poste...
Screenshot_20200522_131611.jpg
 
Ovo nije upućeno nikom lično, ali šta bi se desilo kada bismo sada baš svi počeli da javljamo za svaku pošiljku koja nam stigne, sa sve detaljima u koliko sati itd ???
A nešto mi deluje da poslednjih dana ide u tom pravcu ...
 
Poslednja izmena:
@ytrewq

Moramo sami da se snalazimo jer nadlezni iz Poste Srbije NECE da daju informacije.
 
ako ti pošiljke idu preko gpc novi sad računaj da tamo stoje mesec dva i da se ne pomeraju...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
@ytrewq
U ovim vremenima kad sve ide otezano, svaka informacija za bilo ciji paket koji stigne uliva nadu svima nama.. Sta ima lose u tome sto je neko prijavio da mu stize paket, koliko je pitovao i preko koje poste?
Na kraju krajeva, tema je upravo tome i namenjena, uvek mozes da preskocis podtove koji te ne zanimaju.. Meni licno je super kada bilo ko prijavi da mu stize paket, svaka nova informacija je dobrodosla.
 
Poslednja izmena:
sg post dispatched 21.4 danas usao u srbiju u ponedeljak kod mene.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
Da, te SG što su krenule 19-21.4 su stigle sad. Meni je jedna stigla juče, uručena jutros a jedna danas i biće u ponedeljak. Ali recimo one od 25.03 nema nigde još. Doduše ponovo se pojavila na SG post ali sa starim statusima. No verujem da polako će da krene to sve...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nije mi samo jasno sta carina smara sad..
Posle 2 meseca napokon prispeo SG, i sad je za carinu a vrednost paketa 10 dolara.. Samo bezveze zadrzavaju paket
Screenshot_20200522_131611.jpg
 
Pa nemam pojma, nikada do sad nije bio taj status..
13.02.2020 05:20:27 10200 GPC BEOGRAD Otprema
12.02.2020 16:18:14 RSBEGC Otprema
12.02.2020 13:41:35 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispela

Uvek bude ovako, prvi put sad imam status za carinu pa reko sta smaraju sad..
 
Uh nisu danas stigle, moja je 19.04 krenula iz SG a u Srbiju usla 18.05 u ponedeljak a utorak mi bila u rukama.
Tako da su te od 19.4 stigle 18.5 mesec dana u putu.

Послато са OnePlus 7T Pro помоћу Тапатока
Dan dva gore dole nebitno, nećemo cepidlačiti. Poenta je to je ta tura pošiljki.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Evo sad stoji nesto posta carinjenja..
22.05.2020 10:36:55 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
22.05.2020 09:12:47 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispela
22.05.2020 08:47:22 10250 POŠTA CARINJENJA - 10250 POŠTA CARINJENJA Otpremljen
 
Meni juče isporučen jedan paket preko SG za koji sam pisao par postova ranije. I jedan LV koji je još 24.04. imao status da je ušao u SRB.

Sent from my Redmi Note 7
 
Jel ima neko da mu se SG pomerio sa statusa "hand over"?
Izgleda da ovi sto su "overseas" polako pristizu, ali oni koji su na hand over ne mrdaju..
 
Ja sam kupio kamere 09.05.2020 i kinez je to kao poslao ali upravo mi poslao poruku sledece sadrzine u kojoj se izvinjava jer je posiljka vracena njemu i da otvorim spor a on ce mi dati popust na narednoj kupovini kada prodje ova frka.

Hi dear friend,apology to say,the shipment to your country is currently suspended . The package was returned back to us .
So,is it possible you open dispute for refund ? Then you can place order again after the shipment becomes normal,and we will offer discount in the future orders.
Apology for the inconvenience dear friend and hope you can understand the special case which result in COVID-19 .
Regards

Poslato sa Huawei P10 lite
 
@ Gilgamesh

Eh.... Nazalost , malo je takvih koji prate sta se desava . Ako samoinicijativno prihvata da odobri i refund , onda apsolutno zasluzuje sve pozitivne ocene - komentare.
 
Da li Ali mene zaebava? Poslao im u dispute sc gdje se vidi da je pošiljka vraćena prodavcu, oni me ubjeđuju da sam preuzeo pošiljku.. IMG_20200523_163518.jpgIMG_20200523_165049.jpg
 
Шта те брига, његово је да доказује, не твоје. Потписао је уговор да неће добити паре ако примаоц не потврди прујем робе. Ризик је његов, покрећи диспут, не замлаћуј се са продавцем. Нико га није терао да се бави трговином. Ако којим случајем после повратка пара стигне пошиљка, јави продавцу да је роба стигла и питај га на који начин да му платиш.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno