Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odmah dispute i zavrsena prica

Ako nisu sposobni da za 60 dana dostave posiljku,neka zatvore taj budjavi buvljak

Aposulutno se slazem. Oni od nas(potrosaca/kupaca) zive. Ukoliko nas izgube propade posao. Ne samo njima prodavcima vec i kuririma i svima ukljucenim u taj ciklus. Nikada ne otvaram dispute pre isteka 60 dana od slanja robe, iako mi je i to puno nekad ali istrpim i sacekam. Ali preko 60 dana sto je previse previse je, dispute hvala dovidjenja.
 
Može li se otvoriti dispute nakon što zatvore porudžbinu?
 
Što se tiče one WINIT pošte što koriste na eBay, to je neki processing centar koji koriste prodavci, šalju ChinaPostom (većinom UT). Poslali mi Mi Box S sa UT trackingom, već sam se oprostio od nje.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Odmah dispute i zavrsena prica

Ako nisu sposobni da za 60 dana dostave posiljku,neka zatvore taj budjavi buvljak
Za porudžbine od 11.11. Piše da ima još 40+ dana, jer je prodavac produžavao rok, ispade da je dostava 100 dana.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
Može li se otvoriti dispute nakon što zatvore porudžbinu?
Nakon isteka vremena, imaš 15 dana za dispjut. Meni je jutros jedan status promenjen u order completed, i otvorio sam dispjut lagano. Pošiljka je inače RP..CN,, od 11.11. , i znam da će najverovatnije i stići, ali 60 dana je prošlo, i to je to. Vidim da mi je prodavac onomad produžio još 20 dana, ali što je mnogo , mnogo je.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Isporucena danas i jedna Letonska poslata 01.12., zatim 21.12. Riga pa 22.12. je bio prvi status Parcel has arrived in last mile (Rusija) te 01.04. drugi status Parcel has arrived in last mile - e dal je tada stiglo kod nas ili iz Rusije krenulo put Srbije je pitanje.
 
Nakon isteka vremena, imaš 15 dana za dispjut. Meni je jutros jedan status promenjen u order completed, i otvorio sam dispjut lagano. Pošiljka je inače RP..CN,, od 11.11. , i znam da će najverovatnije i stići, ali 60 dana je prošlo, i to je to. Vidim da mi je prodavac onomad produžio još 20 dana, ali što je mnogo , mnogo je.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

To RP...CN kao da im znaci RIP ces dok ne stigne...ja jutros 3 zatvorio rp...cn..
 
Izgleda da to samo kod nas kasni toliko. Evo jedan primer iz Kine do Italije na kucnoj adresi za samo 20 dana:


https://t.17track.net/en#nums=RP769992786CN


To mi je inace poslao prodavac i sad ne mogu ovima sa Aliexpresa nikako da objasnim da ja ne zivim u Italiji, da je ovaj broj koji je poslao isporucen pre nego sto sam ja kreirao narudzbinu itd. Crtam, zaokruzujem, objasnjavam svaki dan... 100 puta do sad sam pisao help centru i ne pomaze. Svaka bud*la kaze isto, javice se nase strucnjaci za 3 do 5 dana i dobice te refaund u roku od 3 do 20 dana. Natezanje traje evo skoro 40 dana, prodavac se pravi *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, ovi ga stite izgleda i tako u krug.



Nego je l' imao neko slucaj skoro za AB******YR posiljku. To izgleda ide preko Yenwen-a ali je kao registrovana ili ?

Posto sam odabrao Tursku registrovanu postu, posiljka je par evra, nije skupa i slicno. Ali prvi put vidim ovako nesto a ne narucujem bas od juce (Pisalo je ocekivani rok isporuke od 15 do 40 dana).
 
Hoću da otvorim dispute ali mi ne dozvoljava da označim da paket nije stigao, zato što tracking pokazuje da je predat našoj pošti. Šta raditi u takvoj situaciji? Poručeno 18. novembra, AliExpress je u pitanju.

Sent from my S10e using Tapatalk
 
Više podataka? Sa praćenjem ili bez? Ako je sa praćenjem i u našoj je pošti što bi tražio dispute, stići će.. Trebao si samo produžiti zaštitu.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
@dejan#7 cainiao super economy, UB-LV
Taj status stoji već mesec dana.

Sent from my S10e using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Aha, to bi trebalo da ti stigne, samo je pitanje kad. Pogledaj na https://postal.ninja/en, ako je prošlo kroz Letoniju i Rusiju onda jeste najverovatnije negde kod nas u pošti, ali pošto je bez full praćenja onda ništa nije sigurno. Probaj opet dispute ako hoćeš 1-2 dana pred istek zaštite, ako je paket od 18.nov onda imaš još oko nedelju dana do isteka?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
@dejan#7
Rok je do 18. januara.
Ali svakako me ne pušta da otvorim, pogledaj sliku.
6101ef3d3848ddbb0eb98600d2228991.jpg


Sent from my S10e using Tapatalk
 
Da da, zato i kažem da otvoriš pred sam istek ili čim istekne , kao što i piše u tekstu. Jer paket možda stigne do tog datuma, zato ti nedaju tu opciju.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
https://m.17track.net/en/track#nums=UM209550924US

Koja fora sa ovim, nije otišlo u poštu, nestalo na aerodromu?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Nesto slicno imam I ja. U pitanju je Singapurska 4PX Om Pro. Prema TN posiljka stigla u Srbiju 04.12, bas u sred strajka I do danas je nisam dobio. Pre par dana produzih protection period, a kada ce doci do mene Bog sveti zna. Sestra ima kinesku posiljku UR...CN ili tako nesto (China Small Packets) ceka jos od 26. oktobra I nikako da stigne.
 
Jel kupovao neko nesto na Etsy-ju? Nigde ne mogu da nadjem da li je posiljka poslata i ima li broj za pracenje da vidim gde je paket?
 
Stigla do mene jedna RP...CN naručena 11.11. Juče se pojavila u Srbiji, malopre sam je pokupio u pošti. Na paketu Kinez stavio 8.00usd, ja platio 35. Paket nije baš mali. Nije naplaceno ništa od dažbina.

Čekam još jednu Rx...CN od 11.11. ali ta još traži svoj avion u Pekingu...

411258dda076dc6737e575073c4d144a.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Jel kupovao neko nesto na Etsy-ju? Nigde ne mogu da nadjem da li je posiljka poslata i ima li broj za pracenje da vidim gde je paket?

Ja ponekad kupim nešto na ebaju. Odeš na My eBay pa Purchase history i kod slike proizvoda imaš onaj kvadratić sa procenjenim terminom isporuke i ako ima praćenja ispod toga će ti pisati tracking broj a direktno ispod piše dali je pošiljka poslata...
111.JPG
 
Tako je to, sve uredu.. Računaj od tog datuma 30+dana tako da će stajati, onda ili će stići u Srbiju ili će ići neki status da je poleteo pa će stići u Srbiju za nekih nedelju dve, tako je meni bilo sa jednim paketom pre , a za jedan sad imam status od 28.12 isto kao ti.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Porucena 3 paketa 11.-12.11.. Dva sa pracenjem na U, za njih na postal.ninja stoji da su 24. i 27.11. usli u zemlju. Treci je neka baterija i poslednji status je POD, a izgleda da nije ni napustilo Kinu(mada stoji da je zemlja za dostavu Spanija). Nijedan nije dostavljen. Za jedan je prodavac sam produzio, za drugi sam poslao poruku da produze zastitu. Za ovaj treci sam poslao da objasne sta se desava, mada cu sigurno traziti povrat, jer je poprilicno ocigledno da nije ni poslato.
 
Stigla danas oba paketa sa LP... praćenjem. Jedan sa stausom od 27.11. da je ušao u Srbiju i drugi sa statusom od 22.12. da je ušao u Srbiju.
 
Ja ponekad kupim nešto na ebaju. Odeš na My eBay pa Purchase history i kod slike proizvoda imaš onaj kvadratić sa procenjenim terminom isporuke i ako ima praćenja ispod toga će ti pisati tracking broj a direktno ispod piše dali je pošiljka poslata...
Pogledajte prilog 279897
Verovatno si permutovao Ebay i Etsy. Na Ebay sam kupovao i tu moze da se vidi, a sad sam prvi put kupio nesto na Etsy i nigde ne mogu da nadjem broj za pracenje posiljke..niti da li je uopste poslata.
Nista mi nije jasno.
 
Ah jeste, sorry, totalno sam pročitao kao ebay!!! Za Etsy nisam ni čuo?!
 
Zdravo svima, da li neko ima sveze informacije koliko dugo putuje paket preko NL post? Hvala
 
Meni stigao jedan paket UB*******LV, naručen 30.11., u Srbiju stigao 24.12, isporučen 08.01.
 
Ja na pracenju imam 4 UB..LV posiljke ( sa potpuno razlicitim sadrzajem ) sa statusima

Arrive at destination country 2019-12-24 oko 13h
Depart from transit country or district 2019-12-23

ali jos nisu isporucene.

@ ikacks

Odakle si ?

Jel i tvoj paketic imao status Arrive at destination country 2019-12-24 oko 13h ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno