Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ milkobgd

Kada si napravio porudzbinu - pre 11.11 ili posle ?
Ako je 11.11 i kasnije moguca su kasnjenja.

Ako ne stigne za 60 dana , mozes otvoriti Dispute.
 
Nije mi to problem, imam dosta iskustva... problem mi je što nije klasičan treking broj. Zato me zanima da li ima neko iskustva sa tim Bpost neklasičnim brojevima, da li je praćenje do krajnje adrese?
Skoro sam imao sličan švedski broj i nije pratio pošiljku do kuće ali su davali dodatni klasičan broj kada dođe u Švedsku.
Ovde nema ničeg posle ovog koraka a problematične pošiljke su. U jednoj su punjive baterije (što retko ko nudi za Srbiju uopšte), za drugu pošiljku me prodavac kontaktirao da dodam još para za šiping, kao zeznuo se u ponudi. Kada sam ga pitao koliko više nije odgovarao, a opet, moj cancel pošiljke je odbio (!?) i tek u zadnjem trenutku poslao... sve mi to mirise na problem, zato pitam.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko imao ovakvu situaciju?

EyR49Ij.png


Došlo do 11003 "za carinu" i od tada je prošlo 7 dana, nema nikakav update.

Sad vidim kolega @lab310 ima isti problem...

Ne brini, potpuno ista situacija, posle deset dana na carini mi postar doneo na vrata, izgleda da carina uopste ne apdejtuje status posiljki iz US.
 
Poslednja izmena:
I BG je vec neko vreme prestao da updateje bas svaku posiljku.
 
A kakva je situacija sa HK postom imam paket preko njih jos 10 je poslat i nema jos uvek update-a trackinga.

Poslato sa SNE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednji paket mi je bio preko HK posta, dve nedelje mu je trebalo da stigne.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
@ milkobgd - taj format (pretpostavljam da mislimo na isto: DDUxxxxxxxxxxx) je neka vrsta netrekovane pošiljke - dakle ima osnovne podatke o putu pošiljke, ali nema ono glavno - potvrdu prijemne pošte (tj. naše) da je pošiljka evidentirana i da je stigla i uručena. Do sada mi je uvek posle tog poslednjeg statusa (...and will be delivered in next few days) zaista i stizalo za 2, najviše 3 dana. Pretpostavljam da oni notiraju trenutak kada se pošiljke isporuče u Srbiju, ili možda kad se ukrcaju u avion za Srbiju.
A to onda u tvom slučaju znači sledeće - ili su se izgubile ovde u Beogradu (što je verovatno teorijski moguće ali ja do sad nisam čuo za takav slučaj, ili ti je prodavac dao lažni tracking number (ne bukvalno lažni, nego validan ali koji nije za tebe).
Ne znam kolika bi verovatnoća bila za 3. slučaj - da su se zeznuli i evidentirali da je otišlo za Srbiju, a zapravo ostalo da čuči u Briselu, takvih iskustava nemam ni ja niti iko koga znam.
Ono što mi još pada na pamet je mogućnost da ti poštar nije ostavio izveštaj (ili ti ga je neko ukrao, ili ...), pa je pošiljka u tvoj pošti (ili je posle 5 dana vraćena pošiljaocu).
Ja bih ti savetovao sledeće - da odeš u tvoju dostavnu poštu i proveriš da li su neku pošiljku za tebe vratili u skorije vreme. Ako nisu, onda si u nezgodnoj situaciji jer ima indicija da je stiglo u Srbiju, što bi moglo da ti ptravi problem prilikom dispute-a.
Što se tiče tvog poređenja sa Švedskom poštom, to što si opisao rade Yanwen i SunYu, u ovom slučaju toga nema. Da su ti poslali _registrovanom_ belgijskom poštom video bi svoje ime u trackingu pa bi bio siguran da je sve OK.

Nije mi to problem, imam dosta iskustva... problem mi je što nije klasičan treking broj. Zato me zanima da li ima neko iskustva sa tim Bpost neklasičnim brojevima, da li je praćenje do krajnje adrese?
Skoro sam imao sličan švedski broj i nije pratio pošiljku do kuće ali su davali dodatni klasičan broj kada dođe u Švedsku.
Ovde nema ničeg posle ovog koraka a problematične pošiljke su. U jednoj su punjive baterije (što retko ko nudi za Srbiju uopšte), za drugu pošiljku me prodavac kontaktirao da dodam još para za šiping, kao zeznuo se u ponudi. Kada sam ga pitao koliko više nije odgovarao, a opet, moj cancel pošiljke je odbio (!?) i tek u zadnjem trenutku poslao... sve mi to mirise na problem, zato pitam.
 
Kinezi....
Nadam se da nece trebati mesec dana da stignu iz Pekinga u BG :S:

cn.jpg
 
Poslednji paket mi je bio preko HK posta, dve nedelje mu je trebalo da stigne.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Da li mozes da mi kazes, koliko dana je trebalo od statusa na pracenju "HK Prijem" pa dok ti je stigao paket? Iz nekog iskustva sa HK paketima sam zakljucio da je otprilike isto vreme izmedju ta dva statusa za pakete koji su poslati u nekom dovoljno bliskom periodu.

Kinezi....
Nadam se da nece trebati mesec dana da stignu iz Pekinga u BG :S:

Pogledajte prilog 262581

Ako ti nesto znaci, meni je status Airline departure from original country bio 10.11. i paket mi je stigao u ponedeljak tj juce. Zapravo, stigao je u petak, ali posto rade vikendom, jel, isporucen tek u ponedeljak :D.

Edit: Nepismenost
 
Na poštinom sajtu stoji ovo:
11.12.2018 22:53:00 DE-DENUEB Prispeće
i ništa posle toga

Track17 kaže ovo:
2018-12-11 22:53
Feucht, Germany, The shipment has been processed in the parcel center
Plus je status na Track 17 "Alert" - mada, koliko vidim, to može da znači (ali i ne mora) i da je zadržan na carini (a nema šanse da ne udare bar PDV, obzirom i na vrednost i na težinu - nije baš formata koverte pa da im promakne)
Broj za praćenje je u formatu CGxxxxxDE

Znači li to da samo do Nemačke radi praćenje, a odatle ništa?

I još jedno pitanje: Koja je razlika između "DHL Global Mail" i "DHL Parcel Intl Standard"?.
DHL GM je obična pošta, DHL Express je kurir (ozloglašeni limit od 50e i još ozloglašenija špedicija), a šta im je ovo treće?
 
Pocinju da kasne male posiljke preko China post verovatno ce sada biti standard u ovom period mesec dan najmanje...
 
Primere koji sam dao su vrednije posiljke koje imaju pracenje.

Par malih UN...CN je stiglo za oko mesec dana

11.11 - 10.12
7.11 - 6.12
25.10 - 29.11
25.10 - 20.11
 
Na koji način kinezi šalju pošiljke u poslednje vreme, avionom , brodom...?
 
@ironmanbg

Avionski saobracaj , ali ima par negativnih faktora koji uticu na brzinu.

Ovo je period rasprodaja i praznika pa je svake godine velika guzva , plus

- ukinuta je linija Peking - Beograd.
- Singapurcani su prilicno potisnuti u zadnjih 2-3 meseca , AliExpress forsira China Post ( kapaciteti su im maksimalno iskoristeni )....
 
Ne brini, potpuno ista situacija, posle deset dana na carini mi postar doneo na vrata, izgleda da carina uopste ne apdejtuje status posiljki iz US.

Meni iz USA paket na sajtu pošte uopšte nema informacije a na usps sajtu se redovno apdejtuje. Nisam dosad imao ovakav slučaj.

track.jpg
 
Gde mogu da nadjem detaljno objašnjene formata tracking broja? Konkretno, broj ima 13 karaktera, počinje sa RY.
 
Stizale su nedavno Sing post ili 4 px za 10 do 15 dana imam par posiljki na China post mali paketi pa izgleda sledi zastoj pa cemo videti ...:)

UN..CN 24.11.2018 Accepted by Guangdong Shenzhen Receiving Center
Danas isporuceno


@chronograph

RY...CN imaju pracenje - ocekuj ih u roku od oko mesec dana od dana kada su krenule iz Kine.
 
Da li mozes da mi kazes, koliko dana je trebalo od statusa na pracenju "HK Prijem" pa dok ti je stigao paket? Iz nekog iskustva sa HK paketima sam zakljucio da je otprilike isto vreme izmedju ta dva statusa za pakete koji su poslati u nekom dovoljno bliskom periodu.



Ako ti nesto znaci, meni je status Airline departure from original country bio 10.11. i paket mi je stigao u ponedeljak tj juce. Zapravo, stigao je u petak, ali posto rade vikendom, jel, isporucen tek u ponedeljak :D.

Edit: Nepismenost
14 dana, 27.11. bio HK prijem, a isporučili mi paket 12.12.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Imam paket kojem se po TN gubi svaki trag u tranzitu u Nemačkoj, prodavac Banggood preko PP traži da kontaktiram lokalnu poštu ili carinu da se nije zagubilo, ima li svrhe jer je poslednja objava od 1.11. i na koji broj da zovem?
Da li se još uvek dešava da menjaju TN dok je paket u putu, broj je RX*******2CH?

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Reci im da si zvao i da su ti rekli da pošiljka nije u Srbiji.
To se glupiraju da gubiš vreme i zavlače te, to nije ni došlo do Srbije.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Screenshot_3.png

Jel postoji sansa da se zagubio paket ili je stvarno ovolika guzva?
 
pa ta piše na sajtu hk pošte? to nije ušlo u srbiju

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno