Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel ovo krenulo iz Poštanskog centra ka meni, ako jeste kada ga mogu očekivati?
tIOUD52.png
 
Meni kao krajnjem korisniku je nebitno dal je naša carina, kineska carina ili pošta kriva. Ne stigne pake do 60 dana odma na dispute pa nek se oni između sebe glođu ko je kriv. Ali ima tu praksu da refundira novac posle 60 dana i ja koristim to. Ako je naša carina kriva, kad mnogo puta bude tako dobiće oni packe iz Kine itekako.... nisu kinezi budale.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
60 days On time delivery važi samo za aliexpress, ali ni tu ne možeš dobiti refund ako je paket na carini a ima ispravan broj za praćenje.
 
A kad nije ispravan broj za pracenje ili uopste nema broj,sta se onda desava?
60 dana je za ali a za ebay?
 
Pa kad nema praćenje dobijaš refund, jer ne znaju gde je.
Za eBay zavisi od prodavca, piše ispod cene predviđeno vreme za dostavu od do
 
rg1.jpg

Primer koliko paketi stoje zaglavljeni u Pekingu - nadam se da je sad ipak krenuo u Srbiju.

Imam jos jedan primer RG x x x CN - paket je stajao oko 50 dana u Pekingu.

edit : evo ga i taj primer

rg2.jpg
 
Poslednja izmena:
"Ma nije nego, ja znam da mi nasa carina sve to zadrzava, sta ti meni pokazujes DOKAZE protiv mog verovanja" :D :D :D
(nadam se da je sarkazam dopreo do svih ;))
 
Stiže i drugi Rapoo poručen 31.12, ovog puta su slali holandskom poštom koja je iako sporija og SG i CN, daleko brža od belgijske.
 
Moj poručen 7. decembra još uvek stoji na carini... 8. januara je stigo i dalje se i ne menja status. Kao da koriste LIFO metodu :D
 
Njemu je u NO, lako mu je da nas zeza sa visine ^^
 
Ja sam dobio novac nazad za svih 7 predmeta koje nisam dobio u roku od 60 dana. Svi su bili posle otpreme iz CN bez praćenja.
A 11. januara kupim nešto preko singapurćana evo danas stiglo za carinu već.... odsad sano preko njih.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Package status: In transit
Destination country: Unknown
Origin country: Singapore
2018-01-22 15:45 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Kakav je ovo status kod Singapurćana, primili kao informacije, a Destinacija nepoznata??
 
I od mene jedno pitanje... Paket koji sam porucio iz Kine je stigao kod nas 17.01.2018 i od tada nema nikakvih promena na sajtu poste jos od tog datuma. Paket je mali (usb flash memorija) i cena oko 8e
slika posta.png

Dok drugi paket koji je stigao juce, vec danas je promena statusa i sad je vec na putu za Novi Sad. Isto je mali paket vrednosti oko 6e. Da li treba da nesto intervenisem i zovem u vezi prvog paketa ili da cekam?
 
Package status: In transit
Destination country: Unknown
Origin country: Singapore
2018-01-22 15:45 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Kakav je ovo status kod Singapurćana, primili kao informacije, a Destinacija nepoznata??

Znači da još nije poslato.
 
I od mene jedno pitanje... Paket koji sam porucio iz Kine je stigao kod nas 17.01.2018 i od tada nema nikakvih promena na sajtu poste jos od tog datuma. Paket je mali (usb flash memorija) i cena oko 8e
Pogledajte prilog 244917

Dok drugi paket koji je stigao juce, vec danas je promena statusa i sad je vec na putu za Novi Sad. Isto je mali paket vrednosti oko 6e. Da li treba da nesto intervenisem i zovem u vezi prvog paketa ili da cekam?

Pa za taj prvi spremi novce za carinu, a ovaj drugi ti je prošao bez carine...
 
Poslednja izmena:
Pa prevedi preko google translate, inače ovaj status nema veze sa onim statusom za koji si postavio pitanje. Ovaj paket je već u tranzitu.

sad još pitaj gde je taj tranzit :smash:
 
Pozdrav, jel zna neko preko kog sajta ili aplikacije mogu da pratim pošiljku sa gearbest-a poslat "Sweden post registered"? Neće preko 17track, počinje sa Q a završava se sa XX. Inače na gearbest-u daju tracking number i transfer number.

Sent from my LEX626 using Tapatalk
 
Probaj na trackitonline.ru
Ja samo njega koristim, izbaci mi podatke pre bilo kog drugog sajta 17track.....
Ruski sajt al imas da izaberes engleski i nas jezik. Izbaci i sta je registrovala i nasa posta.

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ne možeš nigde, videćeš kad stigne kod nas, pojaviće se na sajtu pošte.
Imam i ja jedan paket koji čekam, poslat je 5 decembra, stigao 20 januara, trenutno se kiseli na carini.

Ali ja sam dobio klasičan tracking, RE....SE
 
Poslednja izmena:
Vec ti je stiglo nesto sto je 6. doslo na carinu? Koja carina?
 
Pozdrav, jel zna neko preko kog sajta ili aplikacije mogu da pratim pošiljku sa gearbest-a poslat "Sweden post registered"? Neće preko 17track, počinje sa Q a završava se sa XX. Inače na gearbest-u daju tracking number i transfer number.

Sent from my LEX626 using Tapatalk
Za GB pakete - neregistovana posta jedino se vide neki statusi na
http://www.sky56.cn/english/track/index
pri cemu su statusi da je stigao u Srbiju verovatno izmisljeni.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Vec ti je stiglo nesto sto je 6. doslo na carinu? Koja carina?

Sestog sam narucio. :) Beograd je u pitanju, jedino su zeznuli postu iako sam ispravno napisao ali kao sto rekoh postar je uvideo pa mi je javio da salje na pravu. :) Islo je preko turske a preko alija narucio.

2018.01.20 08:13 (GMT-7): Otprema,PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
2018.01.19 08:56 (GMT-7): Otprema,PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
2018.01.18 07:45 (GMT-7): Otprema,PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
2018.01.17 08:16 (GMT-7): Otprema,PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
2018.01.16 07:43 (GMT-7): Otprema,PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
2018.01.15 08:26 (GMT-7): Otprema,PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
2018.01.13 10:58 (GMT-7): Otprema,PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
2018.01.13 09:10 (GMT-7): Za carinu
2018.01.13 09:00 (GMT-7): Prispeće
2018.01.12 09:56 (GMT-7): Prispeće
 
Poslednja izmena:
Hmm, pa ovo kao da nije carinjeno onda :) Meni je toliko sedeo paket koji nije carinjen, a ovi sto jesu (stigli dan pre njega) jos uvek chame :)
 
Naručio ja kolegi flat kabl za tablet. Gubio mu negde kontakt i šta ti ja znam. I to nađem neki sajt TabletParts.org (braća Čajnezi naravno) jer nije bilo tog dela na Aliju (zamislite [emoji23]). Narucim ja to, kad oni nekako greškom pošalju paket u USA. Ne znam kako ali ispade tako...

I ja brzo šalji mailove, piši, šalji screenshotove i slično da im dokažem da je došlo do greške. Kazu oni OK, naša greška poslaćemo vam novi samo nam pošaljite ponovo vaše podatke. I ja napišem lepo sve, oni kazu poslato je ponovo, tracking kod Vam je taj i taj...

Prođe vreme, stigne meni taj kabl juče, podignem ga u pošti malo pre, ulazim u zgradu...Kad u sandučetu stoji i onaj prvi flat kabl, što je otputovao u USA...

Braća Čajnezi. Uvek me na neki način obraduju. Ahahaha... [emoji3]

Sent from my Honor 8
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno