Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
12/26/16 1:58 PM - 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD, Otprema,

jel ovo znachi da je proso carinu?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Yep.

Meni evo i 4. paket decembra prosao odmah bez carine (doduse stvarno se vidi da nije nista vredno u sva 4). Imaju izgleda bas puno paketa pa gledaju da se rese prostijih sto pre.
 
Danas mi je stigao telefon narucen 11.11. na AliExpressu. 21.11. je poslat, 13.12. je stigao u Srbiju i od tad je na carini.
Dakle 15 dana od pristizanja u carinu do mene. Bar je stigao pre nove godine :D
 
I tako kad prijavite pošti da vam nisu doneli pošiljku, pa ni ponovljenu koja je poslata nakon primedbe da prethodna nikad nije stigla ...:d
Prodavac poznat, isporučuje po celom svetu, radi deceniju i duže, do sad sve uredno dobijao od istog.

Поштовани,

Поводом Вашег обраћања путем контакт форме Предузећа, обавештавамо Вас да када су у питању нерегистроване поштанске пошиљке, такве пошиљке се ни код нас, нити у свету не прате у токовима преноса, јер је то правило примењено у свим земљама, чланицама Светског поштанског савеза, за ту врсту пошиљака. Из тог разлога, за те пошиљке није могуће утврдити њихов статус (где се тренутно налазе), нити разлоге евентуалног неуручења. Наравно, то никако не значи да не постоји обавеза поштанских оператора, како домаћег, тако и страних, да са таквим пошиљкама поступају са истом одговорношћу и пажњом као и према регистрованим поштанским пошиљкама, али за разлику од регистрованих пошиљака, не постоји могућност да се утврди њихов статус, односно, где се налазе, као ни разлози евентуалног неуручења.
Иначе, све поштанске пошиљке, које приспеју у наше поштанске токове, уредно се, према утврђеним процедурама, отпремају ка крајњим корисницима, односно, примаоцима.
У складу са наведеним препоручујемо Вам, да сугеришете пошиљаоцу да се приликом слања пошиљке опередели за услугу регистроване (препоручене) пошиљке.
С поштовањем,
Пошта Србије
 
Ovo sam ja pisao...nemoguce je da utvrdis da li je posiljka dosla sto znaci da postar ili radnik mogu uzeti sebi posiljku
 
A kinez lepo ima dokaz ili ko vec sa tim brojem da je poslao posiljku tj moze da je prati do izlaska iz zemlje
 
Pa sto rizikujete za 1$?
 
Ovo sto zam ja uzimao nije imao u opciji slanje sa tracking kodom a ako je imalo kostalo je kao i sama stvar 3.5 dolara..mozda i oni muljaju, mozda je jos neko narucio od njega iz Srbije i moze da se vadi na to kako ima broj koji iz izasao iz kine pa koristi isti broj..
 
Pa sto rizikujete za 1$?
Ako pitaš mene, nema opcije za slanje sa tracking kodom. Ili kurirska služba ili free shipping bez praćenje. Inače do sada mi se nikada nije desilo da paket ne stigne do mene, sa koje god strane sveta da sam kupovao
.
 
Poslednja izmena:
Meni u poslednja dva meseca nisu stigle 3 posiljke. 2 iz UK, 1 iz Kine. Naravno sve poslato bez broja za pracenje. Toliko posiljki mi nije nestalo sigurno u prethodnih nekoliko godina.
 
Ako pitaš mene, nema opcije za slanje sa tracking kodom. Ili kurirska služba ili free shipping bez praćenje. Inače do sada mi se nikada nije desilo da paket ne stigne do mene, sa koje god strane sveta da sam kupovao
.

Pitam sve. Pretpostavljam da je nesto cega nema kod drugih prodavaca onda.
Ja ni 2$ iteme ne kupujem bez trackinga, makar on kostao 2$ :)
E, ako nema uopste opcije, tj. samo bez trackinga ili kurir, onda nadjem drugde.

Da "postar zaboravi kod sebe" jaknu, nakit ili nesto vredno razumem, ali da zadrzi stvari koje su po 2-3$, nema sanse. Ovo sto mi porucujemo sa Ali-a oni verovatno ne bi ni znali sta je i koliko kosta. A znaju da ne vredi vise nego sto ovde kosta, cim se porucuje sa Ali-a ;)
Tako da, te posiljke da su izgubljene, mozda. Da su pokradene, mislim, zaista, da je sansa limes (0) ;)
 
Poslednja izmena:
Stigao mi paket sa Alija turskom poštom. Najčudnije je što preko trackitonline.ru imam sve korake zaključno sa isporukom a na sajtu naše pošte samo jedan i to neki od početnih!?
 
Pitam sve. Pretpostavljam da je nesto cega nema kod drugih prodavaca onda.
Ja ni 2$ iteme ne kupujem bez trackinga, makar on kostao 2$ :)
E, ako nema uopste opcije, tj. samo bez trackinga ili kurir, onda nadjem drugde.

Da "postar zaboravi kod sebe" jaknu, nakit ili nesto vredno razumem, ali da zadrzi stvari koje su po 2-3$, nema sanse. Ovo sto mi porucujemo sa Ali-a oni verovatno ne bi ni znali sta je i koliko kosta. A znaju da ne vredi vise nego sto ovde kosta, cim se porucuje sa Ali-a ;)
Tako da, te posiljke da su izgubljene, mozda. Da su pokradene, mislim, zaista, da je sansa limes (0) ;)
Hehe, nisam ni rekao da nisu jakna, duks i nеšto slično ... :). Suština, zašto sumnjam da je sada zaista u pitanju "presretanje"? Sa 3 dana razlike naručeni su paketi na 2 različite adrese - na adresu firme i na kućnu adresu.
Na adresu firme uredno stiglo, na kućnu iz 2 pokušaja - nijednom. Hoće centrala da pogreši jednom ali neće sto puta :). Nisam hteo da plaćam kurira jer vrednost i nije prevelika, oko 25EUR (DHL bi koštao još 13-14). No, svakako ubuduće prekidam sa tom praksom.
 
Za takve iteme, predlazem pronalaznje prodavaca koji salju obicnim trackingom.
Pa onda uporedis sa cenom DHLom, i ako ispadne slicno, ispod 50e roba, ides na DHL. Prosto ;)
 
E zna neko sta se desava sa ovim, narucio pise Prijem fazon datom pre nogo sto je poslat?
1BNzuL3M4.png
 
Ne, to prvo gore (Prijem) je sta nasa posta vidi, a druga dva su od kineske poste (vidis da ima Destination i Origin country, dobices oba status na vecini trackera).

Ta razlika je zbog vremenskih zona samo.

Inace, taj status samo znaci (vidim po tome sta pise za Origin country detaljnije) da su dobili podatke da treba da preko njih ide posiljka. Oni jos uvek i nemaju posiljku, a poslace je tek kad se zavrsi papirologija u Kini (dobices jos jedno 10ak status "internal exchange" ili slicno).

Tek kad vidis status "sent by air", "sent to ship" ili tako nesto (ja vidim na kineskom i prevod je "Left Beijing airport") je poslato za Srbiju, a onda moze da potraje i 20ak dana i vise dok se ne pojavi na nasoj carini.

Moze i za 7 dana da dodje kod tebe, ali posto su praznici, ako se carini - ne ocekuj pre 20. januara. Ne salim se..
 
Poslednja izmena:
Jos jedno pitanje 2 paketa mi lepo pisu RS*bla*bla*bla*CN dok mi treci pise BZ*bla*bla*bla*CN, da li je moguce da je kinez uspeo da omasi zemlju(i to za ceo kontinent posto je BELIZE koliko ja znam u Sr. Americi) ili vole da salju pakete vamo tamo pre nego sto stigne? Poslao sam mu poruku malocas, videcu sta kaze al pitam da otvaram dispute ili ne?
 
Poslednja izmena od urednika:
Pisano koju stranicu unazad;) RS nema veze sa Srbijom, to je slucajno skroz.
 
Ako se neko seca moje price o patikama koje su u oktobru poslate iz Amerike pa zavrsile u Meksiku nakon sto su bile u Srbiji, neocikvano su stigle juce nakon nepuna 3 meseca. Izgleda da su stvarno bile u Meksiku jer se nakon mesec dana tamo pojavio status kod meksicke poste da su otpremljene ka destinaciji i evo jos mesec dana kasnije su stigle do mene. Sve informacije sam mogao da vidim samo na trackitonline.ru, carinu i pdv mi nisu naplatili...
 
Imam jednu posiljku poslatu iz SAD (Texasa) poslatu jos 13 decembra i njen "razvojni put" izgleda ovako:

Departed
Dec-30-16, 07:55 AM, ISTANBUL

Departed
Dec-25-16, 20:30 PM, NEW YORK

In Transit to Destination
Dec-25-16, 18:03 PM

Arrived
Dec-25-16, 11:56 AM, NEW YORK

Processed Through Facility
Dec-24-16, 09:19 AM, ISC NEW YORK NY(USPS)

Arrived at Facility
Dec-24-16, 06:03 AM, ISC NEW YORK NY(USPS)

Arrived at USPS Facility
Dec-24-16, 06:03 AM, JAMAICA, NY 11430

In Transit to Destination
Dec-23-16, 02:58 AM

Arrived at USPS Facility
Dec-22-16, 02:58 AM, CHICAGO, IL 60666

In Transit to Destination
Dec-17-16, 06:29 AM

Departed USPS Facility
Dec-15-16, 22:41 PM, MCALLEN, TX 78501

Arrived at USPS Origin Facility
Dec-15-16, 18:29 PM, MCALLEN, TX 78501

Departed Post Office
Dec-15-16, 18:04 PM, EDINBURG, TX 78539

Acceptance
Dec-15-16, 13:00 PM, EDINBURG, TX 78539


Znaci,da li je moguce da je 30 decembra stigla do Istambula,i jos uvek tamo stoji??.......pratim preko 17track-a i USPS.com.....da li postoji jos neki alat za pracenje,kako bih mogao da proverim status posiljke i da vidim da li je bar stigla do Srbije?
 
Pa vidis da je moguce. Nije nista cudno da posiljka provede par dana na nekom aerodromu narocito kada su praznici u pitanju.
 
Ne mora da znaci da je u Istanbulu..meni je tako posiljka stajala u turskoj u luci "Trista" ili sta je vec mesec dana...samo se za jedan dan pojavila na nasoj carini
 
Srecan Bozic! Evo da se javim u vezi paketa koji se zagubio u Brazilu. Narucen je sa banggooda vrednost 40 evra, proslo dva meseca I ni traga ni glasa..kontaktirao sam banggod odmah nude ili povracaj nocva, ili ponovo da salju isti predmet.Razlog zasto su tako brzi u resavanju problema je taj sto sam platio osiguranje uz paket "INSURANCE" od 0.79evra.Eto prednosti osiguranja iz prve ruke.. Da nije bilo placeno osiguranje,proveravali bi ili bi cekali jos jedno mesec dana.

Sent from my IRON using Tapatalk
 
Sta se desava sa tracking brojevima narucio sam neko seme iz amerike stglo kod nas 28 novembra pa nestalo sve do 24 decembra kad se opet pojavilo na carini 29 mi je pisalo da je proslo carinu ali i dalje nisam dobio paket a sada za taj broj imam samo 3 stavke uglavnom sve je po americ. Da li oni kad paket stigne na destinaciju ponovo koriste taj kod za drugi paket ili su ovi na carini vratili paket nazad.
 
Brojevi se "recikliraju" ali ne bas tako brzo - moguce je da se ponovi za godinu-dve.
 
Poslat mi paket iz NYC, stigao u BG, i odjednom - u avionu za Istanbul! [emoji573]
 
Imam pitanje ako nije problem. 18 decembra sam narucio paket i prvi put proverio gde se nalazi taj paket. Inace paket je oko 35 evra vrednosti. Nije mi bas najjasnije gde se nalazi odnosno da li je napokon poslat iz Kine.

za_pracenje.png
 
^ Iz Kine za Švedsku, upravo krenuo iz Švedske za Srbiju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno