Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma realno ja imam paket na carini koji je od Kine do Beograda isao 8 dana i sace da se vuce po carini 2 nedelje.Sramota za drzavu i carinike.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
^ Ja naručio 8. maja i još uvek se ne zna gde je, TN ništa ne pokazuje više od 7 dana (tri unosa u istom trenu samo imam). Ali, ako je stiglo, onda bi bilo ažuriranje da je preuzela pošta, pa ažuriranje da je preuzela carina... a nema ničega od toga. Ima li šanse da se bar-kod oštetio i da zato nema ažuriranja? Vremenski, to bi trebalo da je već u zemlji u koju je poslato. Kaže kolega da ne paničim, ali...
 
Poslednja izmena:
nema pravila.. cekao sam pakete od 15-35 dana...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ok to, ali da nema ažuriranja toliko dugo, kada bi paket trebalo da je već na carini?
 
meni najduze nije se menjao status 6 dana msm

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
attachment.php

Slave 1. Maj
 
5c4fef72cc03d5df88d53eb719ddf78a.png


Ne znam da li da ih zovem i na koji broj, jer ovo nije normalno. Za 5 dana stiglo iz Kine i od tada kod nas na carini. Kontam da nikad nisu videli ručni sat.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Treba li da budem zabrinut? Telefon je iz Kong Konga shipped 11. maja.
Jedino ažuriranje koje imam po treking broju je istog dana u istom minutu, i to pre 7 dana:

Od tada ništa!
Odgovaram sam sebi, 10 dana kasnije, 26. maja stigao je sledeći apdejt, pa je pošiljka u Nemackoj i napustila Nemacku na putu ka odredistu.

10 dana bez ažuriranja. Nije mi bilo svejedno, telefon unutra. Izvinjavam se što sam gnjavio.
 
Ako neko zna broj, nek ostavi ovde da ih nazovem.
 
dosao android box sa sve tastaturom bez carine proslo, zacudo, porucen 10.5. danas postar doneo

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Koja carina je u pitanju kad je tako brzo doslo?Koji si box uzeo?Sibni mi link na private.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
sa Gearbesta Beelink mini MX III

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
pa pise u mailu cime je poslano, kojom kompanijom

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ako neko zna broj, nek ostavi ovde da ih nazovem.
Nema svrhe zvati. Pročešljaj temu "Carina", čekanje je bilo od 12 do 14 dana na NS carini. Meni je paket u zemlju ušao 5og, stigao kod mene 19og. Nisam izdvojen slučaj, više njib je prošlo tako.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Ima dve posiljke. Jedna sa banggood-a, a jedna sa Ali-a. Pa ako neko moze da mi rastumaci status na 'tracking brojevima'?


Za banggood sam nasao ovaj 'quote':

Ja sam danas dobio status kao kod tebe SC-SCPRIA prispece, ne znam sta znaci, racunam da je stiglo kod njih na ostrvo...

Banggood ove "skuplje" pakete šalje preko sejšelske pošte, bar je to moje iskustvo poslednjih mesec dana. Meni je u petak 10.2 stigao paket na izmeničnu poštu, a ovaj "SC-SCPRIA, Prijem" status je dobio trećeg februara. Znači da paket putuje do srbije od 7 do 11 dana, opet kažem to je moje iskustvo. :)

update...
Upravo mi poštar doneo tri paketa naručena početkom februara. Dva sa banggood-a preko kineske pošte i jedan sa alij-a preko singapurske pošte. Sitnice plaćene par dolara, i svi paketi bez praćenja. ;)

Porucio sam 13. Maja i dobio tracking. Evo kako izgleda tracking do sada:

K6Bl9Xq.jpg


^ Tracking poicnje sa RC003...

Aj da kazem 'bio sam strpljiv' zadnjih 12 dana, ali do sada je 'valjda' trebao da se desi neki 'update'. Izgleda da je ovo Sejselska posta i da je paket 'zaglavljen' ....'negde'. Moze neko da mi kaze da li je imao slican status? Ne bih da imam situaciju da to cudo stigne kod nas, i da me 'negde' ceka, a da nisam obavesten, pa da se onda vrati nazad. Tacno bih p0p1zdeo.

Tracking sam dodatno platio kao i onaj njihov (banggood) sitan 'insurance' ($.30).

------------------

Druga posiljka sa AliExpress-a:

CTMU7vc.jpg


Takodje placeno izmedju 13-14. Maja i nije bilo update-a sve do 19. Maja kada je ispisan novi status: "Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)."

Ok, sacekao sam jos malo i danas imam ova 2 update-a:

Dispatched to overseas, IS
Dispatched to overseas, RS

Koliko sam uspeo da izgooglam, 'IS' predstavlja 'Iceland'. Posto pise 'dispatched to overseas' pretpostavljam da je islo brodom do Islanda? A posto sada opet pise isto za RS, ...sta...sada ide opet brodom do Srbije? Moze neko i ovo da mi rastumaci?

Hvala!
 

Prilozi

  • banggood.jpg
    banggood.jpg
    55.5 KB · Pregleda: 46
  • aliexpress.jpg
    aliexpress.jpg
    69.1 KB · Pregleda: 40
Poslednja izmena:
cekakj, pa jesi dodatno platio pracenje, ja sam to uradio, tipa 2 dolara.. msm da je forumas iznad u pravu, taj broj tebi ne sluzi nicemu

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk




Nisam nista dodatno placao. Pise da dobijam tracking number. Ovo je tracking number. Tracking number je koliko znam broj za pracenje. Nije mi jasno cemu sluzi broj za pracenje ako ne mozes da ga pratis.
 
Nisam nista dodatno placao. Pise da dobijam tracking number. Ovo je tracking number. Tracking number je koliko znam broj za pracenje. Nije mi jasno cemu sluzi broj za pracenje ako ne mozes da ga pratis.
tacno, al se desava da nema upotrebnu vrednost ako. je jeftiniji. paket

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ima li neko ideju kako da pratim ovu posiljku?

Q1842355182XX
Šta kaže Track17 za nju? Q1 nije registrovana posiljka, evo spiska kodova:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/S10_(UPU_standard)

Takodje, ne znam koja je zemlja XX. Ovo je krajnje nestandardno, i to nikad nisam dobio. Iz tabele se vidi da nije registrovana posiljka.

Najbolje da pitas pošiljaoca kako da pratiš pošiljku sa brojem koji ti je dao. ;)

Edit: tek sad vidim da to nije međunarodni broj po UPU S10 standardu, ovakvi trekeri obicno prate samo do granice zemlje iz koje se salje.
 
Poslednja izmena:
i meni se desilo, dobio broj i nista... ali bila roba tipa 5 usd.. doslo svakako

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
^ Iz treking broja ne vidi se da je Švedska pošta.
 
Ne znam. Na ebayu pise sweden post. Zato sam i pitao jer ne mogu da ispratim ni sa cim.
 
pa jel nesto manje vredno?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nema svrhe zvati. Pročešljaj temu "Carina", čekanje je bilo od 12 do 14 dana na NS carini. Meni je paket u zemlju ušao 5og, stigao kod mene 19og. Nisam izdvojen slučaj, više njib je prošlo tako.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk

Ma fora je u tome što sam neke pakete dobio ranije, a mnogo kasnije su ušli u zemlju i prošli. Bukvalno kroz carinu je prošlo za dan dva. Neki su i isti dan došli na carinu, zato mi je i čudno što je ovaj ostao, a ostalo prošlo. Mislim nije neka ni vrednost 10$, pa da se sad carini dugo.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno