Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Konacno Ankrer slusalice dobile promenu statusa.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230705_105229_Chrome.jpg
    Screenshot_20230705_105229_Chrome.jpg
    95.8 KB · Pregleda: 36
@sasa022
Iz praćenja se vidi zašto je ubrzana isporuka, počeli da rade carinjenje u dosta gradova PCxx200 (PC Pančevo, Kraljevo, Kragujevac, Jagodina itd). Red je bio jer do skoro je radjeno samo u Bgd, NS i Niš a svaka pošiljka mora da prodje kroz ruke carinika, količina je to.

@boki_85
Ma da petak dan za ... :ROFLMAO:
Imaš na prethodnim stranama gde su prosledjivali dan za danom, nema pravila jer Madjari rade kad se nakupi, rade samo na tonažu.
 
@sasa022
Prvo hvala za negativnu.
Mnogi gradovi imaju carinske ispostave od vajkada te nešta se dogadja čim je ubrzala isporuka.
 
Moja posiljka iz izreala od januara danas dobila update:
Israel Post
In the process of being sent to the country of destination
 
Carinjenje postanskih posiljki se radi samo u BG , NS i Nisu


Sto se ubrzanja tice najverovatnie su odradili neku reorganizaciju
na izmenicnoj posti . Za NS nisam siguran , ali mislim da su dobili interno
naredjenje da rade kao BG , pa su i oni ubrzali.
 
Stigla 3 UA...HU paketica narucena 12.06., sva tri u paketomat zajedno. Prolazno vreme za sve 23 dana.

Pored njih jos jedan LA...HU, prosao bez carinjenja, narucen isto 12.06. Prolazno vreme 24 dana ako stigne sutra.
 
LA...HU, bila prošli petak 30.06 kod madjara (Received by local delivery company), sad vidim na sajtu pošte status 'Prijem'. Jel to znači da je ušla u Srbiju? Na Cainiao praćenju i dalje stoji 'Received by local delivery company', možda im treba vremena da update-uju status. Jel zna neko slučajno koji su statusi ako ide na carinu tj. ako ne ide?
 
Poslednja izmena:
LA...HU, bila prošli petak 30.06 kod madjara (Received by local delivery company), sad vidim na sajtu pošte status 'Prijem'. Jel to znači da je ušla u Srbiju? Na Cainiao praćenju i dalje stoji 'Received by local delivery company', možda im treba vremena da update-uju status. Jel zna neko slučajno koji su statusi ako ide na carinu tj. ako ne ide?
prijem je HU posta da je primila posljku
 
Пријем, HU-HU1005 na sajtu nase poste znaci ,da im je madjarska posta najavila da ce im proslediti tu posiljku uskoro.
Ko sto napisah ranije ,procitajte par stranica na pocetku ove teme ,bice vam lakse da je pratite samostalno.
 
Meni 3 posiljke UA HU od 23.6. stoji da su stigle u Srbiju, ali nikako jos da mi dostave
 
Samo strpljivo, meni su danas stigle 3 sa tim datumom, najcesci prosek je oko 10 dana od tog statusa.

Inace za promenu je kinez poslao UB...HU paketic, neki levi shop. Videcemo kako ce da ide.
 
Samo strpljivo, meni su danas stigle 3 sa tim datumom, najcesci prosek je oko 10 dana od tog statusa.

Inace za promenu je kinez poslao UB...HU paketic, neki levi shop. Videcemo kako ce da ide.
UB..HU paket mi je u tranzitu 21 dan, po slednji status "Linehaul arrival Bud"
ali mi iskreno mnogo sporo ide, cak mi je HU..UA posiljka brze stigla
 
Šta je LA....HU koja je to opcija kad se poručuje? Moj la hu se ne vidi. Dugo nisam pratio ovo, a sad me zena smarala za maskice neke, pa sam poručio, većina je UA HU ima čak i UB HU koje se ne vide takodje.

Jel i dalje postal ninja najbolji za tracking?
 
Šta je LA....HU koja je to opcija kad se poručuje? Moj la hu se ne vidi. Dugo nisam pratio ovo, a sad me zena smarala za maskice neke, pa sam poručio, većina je UA HU ima čak i UB HU koje se ne vide takodje.

Jel i dalje postal ninja najbolji za tracking?
U pitanju je AliExpress Standard Shipping - treba da ti pise 14-14 ili 17-17 dana vreme isporuke sa trackingom

Licno koristim https://parcelsapp.com/ imaju i android app
 
Kakav sam mamlaz, piše na posiljci AE standard shipping, nego ćorav. Mislio sam da nema neki dodatak, da bi se to videlo kod nas.
 
Meni stigle juče i prekjuče te od 23.06. ali su poslate iz HU različitih dana i stigle kod nas u različito vreme.
Mene je zbunilo to sa UB04xxx kako je sa UA38xxx skočilo, pomislio muljanje ali izgleda da super economy for special goods ide kao UB i kažu 58-58 dana. Videćemo kao u HUBu su.

@Djilkosh_Ns
Trenutno ship24 je najpouzdaniji, Nindža se nešta ne miriše sa madjarima..
 
UB...HU idu sporije od UA..HU

LA...HU i UA..HU i do Madjarske i do Srbije stizu
prilicno brzo.

LA..HU su registrovane posiljke , medjutim ima primera
da ih isporuce a da nema evidencije tj. poslednji
status bude RSBEGC Otprema


edit :
statusi za LA...HU kasne po dva dana

Cainiao status [RS] Arrived at local delivery center
i
11003 IZMENIČNA POŠTA Prispela
se ne poklapaju
 
Poslednja izmena:
@sasa022
Ne piše dž special goods i svaka pošiljka te vrste bila ona registrovana ili ne kasnije se isporučuje od običnih jer ne sme da se meša sa normalnim pošiljkama a da li pošiljke "idu" ili se isporučuju (uručuju) pitanje je. Do sada se čekalo i po 60 i više dana i za obične pošiljke te nisam obraćao pažnju na oznake a sada mi je zapalo za oko te sam preneo da ljudi budu upućeni.
 
Videli smo bezbroj puta da nema veze sta pise :(
Kinezi salju kako njima najvise odgovara.

Ux...xx kod nas nemaju pracenje.

Rx / Lx...xx treba da imaju pracenje , ali iz poslednjih par
tura LA...HU ima posiljki koje nisu evidentirane , a isporucene
su.
Jednostavno izmesali su ih sa Ux..HU
 
Kada govorimo o jeftinim / sporijim nacinima dostave ,
logistiku za AE za nas region radi Cainiao , Yanwen , SunYou i 4PX.

Sada cesto nema oznake , nego samo Free Shipping ,
a onda kada posalju lupe neki AE / AE-Cainiao / Cainiao pa jos neki naziv iza.

Kupci ma sta da izaberu , distributeri sami biraju logistiku , a logistika
dalje bira rutu transporta.

Desava se ponekad da i za ekspres dostavu ne postuju izbor.
Izbor je npr. DHL Express ( i naplate po njihovoj tarifi ) , a onda posalju
preko TNT,FedEx...


cikpogodi.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno